Skocz do zawartości

Globalne ocieplenie


grzywaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, dako napisał(a):

Niektórzy o słowie dywersyfikacja nie słyszeli, bądź nie chcą słyszeć. W nocy, kiedy nie wieje, coś ten "prond" produkować musi.

 

serio, musi w nocy produkować ?

mnie wystarczy, że oddaje to co złapało za dnia, niebieskie to pobrania z sieci, bilansowania międzyfazowe 10 lutego 2024

Screenshot2024-02-1117_36_14.thumb.png.3790311c6c719a89c3a8ffc55aca883f.png

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"CHINA’S CARBON EMISSIONS ARE SET TO DECLINE YEARS EARLIER THAN EXPECTED

China installed 217 gigawatts worth of solar power last year alone, a 55% increase, according to new government data. That is more than 500 million solar panels and well above the total installed solar capacity of the U.S. They appeared everywhere from the deserts of Inner Mongolia to the mountains of southwest China to rooftops across the country, including on the Great Hall of the People on the edge of Tiananmen Square.

Wind-energy installation additions were 76 gigawatts last year, more than the rest of the world combined. That amounted to more than 20,000 new turbines across the country, including the world’s largest, planted on towers in the sea off China’s east coast."

https://kanebridgenews.com/chinas-carbon-emissions-are-set-to-decline-years-earlier-than-expected/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ketivv napisał(a):

CHINA’S CARBON EMISSIONS ARE SET TO DECLINE YEARS EARLIER THAN EXPECTED

China installed 217 gigawatts worth of solar power last year alone, a 55% increase, according to new government data.

A te węglowe elektrownie to sobie tak budują by zaraz wyłączyć. :OO:

 

https://energyandcleanair.org/publication/chinas-new-coal-power-spree-continues-as-more-provinces-jump-on-the-bandwagon/

chiny.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ketivv napisał(a):

mnie wystarczy, że oddaje to co złapało za dnia, niebieskie to pobrania z sieci,

Jak w sieci będą tylko PV i wiatraki, co skąd się weźmie to niebieskie? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2024 o 17:45, skwaro napisał(a):

Pod Radomiem? Ja? :)

 

U mnie wody gruntowe na wiosnę są na 10cm, a Utrata blisko

Sochaczew, Radom - jeden pies. :OO:

 

A zalanie morzem bliżej niż myślimy, tak twierdzą naukowcy. :biglol:

A jak już nas zaleje to Europie będzie zimniej.

Cytat

 

The new paper, published in Science Advances, has broken new ground by looking for warning signs in the salinity levels at the southern extent of the Atlantic Ocean between Cape Town and Buenos Aires. Simulating changes over a period of 2,000 years on computer models of the global climate, it found a slow decline can lead to a sudden collapse over less than 100 years, with calamitous consequences.

The paper said the results provided a “clear answer” about whether such an abrupt shift was possible: “This is bad news for the climate system and humanity as up till now one could think that Amoc tipping was only a theoretical concept and tipping would disappear as soon as the full climate system, with all its additional feedbacks, was considered.”

 

It also mapped some of the consequences of Amoc collapse. Sea levels in the Atlantic would rise by a metre in some regions, inundating many coastal cities. The wet and dry seasons in the Amazon would flip, potentially pushing the already weakened rainforest past its own tipping point. Temperatures around the world would fluctuate far more erratically. The southern hemisphere would become warmer. Europe would cool dramatically and have less rainfall. While this might sound appealing compared with the current heating trend, the changes would hit 10 times faster than now, making adaptation almost impossible.

 

https://www.theguardian.com/environment/2024/feb/09/atlantic-ocean-circulation-nearing-devastating-tipping-point-study-finds?CMP=twt_a-environment_b-gdneco

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaca68 napisał(a):

Sochaczew, Radom - jeden pies. :OO:

 

Znów pudło, jakbym powiedział że mieszkasz w Gdańsku nie w Elblągu, to pomyłka byłaby mniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Blixten napisał(a):

Ty chyba nie widziałeś jak @Aga jeździ :P

Widziałem w zeszłym roku na Armii Krajowej. Szybka była, do czasu aż się korek zrobił. To objechałem, bo na moto wtedy byłem. :OO:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Widziałem w zeszłym roku na Armii Krajowej. Szybka była, do czasu aż się korek zrobił. To objechałem, bo na moto wtedy byłem. :OO:

 

I żeś nie puknął mi w szybkę? Aż taki brzydki jesteś? :P

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2024 o 12:14, Jaca68 napisał(a):

Jeszcze 0,5 stopnia i wszyscy zginiemy. Nie wspominając o nadbrzeżnych rezydencjach miliarderów - te znikną pod wodą. :yahoo:

 

Twój ulubiony deweloper właśnie stawia ogrodzenie na placu budowy .... 

z dobrych źródeł słyszałem, że na poziomach 0 oraz -1 będzie Bałtykarium ;) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2024 o 17:40, ketivv napisał(a):

serio, musi w nocy produkować ?

 

Są zakłady, które w nocy prąd potrzebują. Nie bazujemy jedynie na zużyciu detalistów.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dako napisał(a):

 

Są zakłady, które w nocy prąd potrzebują. Nie bazujemy jedynie na zużyciu detalistów.

 

 

 

 

Nie tylko zakłady ale i wyludnione biurowce i galerie handlowe w nocy prąd potrzebują. W ogóle każdy "biały człowiek", a "żółty" jeszcze bardziej, potrzebuje w nocy prądu. Czy śpi czy nie śpi.

 

Kiedyś załamywałem ręce nad latarniami świecącymi całą noc, na wyludnionych wtedy ulicach wiosek, teraz zauważyłem że w miastach świecą się przez całą noc latarnie w... zamykanych na noc parkach. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Michał Kołodziejczak: Protesty rolników zablokują "zielony ład". Komisja Europejska musi się wycofać

Jest nadzieja na opamiętanie unijnych ekooszołomów?

A może wybory do PE pozamiatają "fit for 55"? 

 

Zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2024 o 14:40, Szürkebarát napisał(a):

Kiedyś załamywałem ręce nad latarniami świecącymi całą noc, na wyludnionych wtedy ulicach wiosek, teraz zauważyłem że w miastach świecą się przez całą noc latarnie w... zamykanych na noc parkach. :facepalm:

 

"SMS-ESEM URUCHOMIMY OŚWIETLENIE W PARKU BIEGOWYM MARCINKA"

https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/SMS-esem-uruchomimy-oswietlenie-w-Parku-Biegowym-Marcinka

 

można też tworzyć proste systemy uruchamiające oświetlenie w wyniku detekcji osób, bazujące na AI, które nie będą wzbudzane przez zwierzęta

 

W dniu 14.02.2024 o 13:24, dako napisał(a):

Są zakłady, które w nocy prąd potrzebują. Nie bazujemy jedynie na zużyciu detalistów.

 

 

W dniu 14.02.2024 o 14:40, Szürkebarát napisał(a):

Nie tylko zakłady ale i wyludnione biurowce i galerie handlowe w nocy prąd potrzebują. W ogóle każdy "biały człowiek", a "żółty" jeszcze bardziej, potrzebuje w nocy prądu. Czy śpi czy nie śpi.

 

takie nocne utrzymanie można spokojnie sobie załatwić bateriami 

 

https://reneweconomy.com.au/a-near-100pct-renewable-grid-for-australia-is-feasible-and-affordable-with-just-a-few-hours-of-storage/

 

to już się dzieje w skali "utility" łącznie z generowaniem inercji w systemie elektrycznym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ketivv napisał(a):

 

"SMS-ESEM URUCHOMIMY OŚWIETLENIE W PARKU BIEGOWYM MARCINKA"

https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/SMS-esem-uruchomimy-oswietlenie-w-Parku-Biegowym-Marcinka

 

można też tworzyć proste systemy uruchamiające oświetlenie w wyniku detekcji osób, bazujące na AI, które nie będą wzbudzane przez zwierzęta

 

 

 

takie nocne utrzymanie można spokojnie sobie załatwić bateriami 

 

https://reneweconomy.com.au/a-near-100pct-renewable-grid-for-australia-is-feasible-and-affordable-with-just-a-few-hours-of-storage/

 

to już się dzieje w skali "utility" łącznie z generowaniem inercji w systemie elektrycznym 

Wydawało mi się że rozmawiamy o marnotrawieniu energii, nie o technicznych rozwiązaniach w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...