Skocz do zawartości

Zwolennicy UPR wpisujcie sie :)


freespace10

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 363
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesli Polski nie stac na autostrady to powinna budowac drogi szybkiego ruchu.

 

W praktyce nie ma duży różnic w kosztach utrzymania drogi i autostrady. Korzyści większe przy autostradach -> budować autostrady.

 

 

Panstwo natomiast nie musi utrzymywac lini kolejowych

 

Nie zgodzę się. Transport kolejowy to (poza właściwie Polską) najbardziej ekologiczny, bezkolizyjny i sprawny środek transportu na odelgłości rzędu 0-600/700 km. W Zach. Europie szybko kolej doprowadziła do likwidacji niemal wszystkich połączeń pomiędzy dużymi miasta (np. Amsterdam, Paryż, Kolonia, Bruksela).

Transport kolejowym powinien być po to, aby szanowne Tiry i polujące na nie tirówki nie degradowały infrastruktury drogowej. Właściwie państwo powinno tylko utrzymywać infrastrukturę kolejową; wszyscy przewoźnicy powinni być prywatni.

 

Dlaczego nalezy ratowac jedna osobe ktorej koszt leczenia wynosi 4 mln zl a nie 100 lub 500 osob ktorych koszty leczenia beda rowne tym 4 mln zl ???

Czy zastanawiales sie jakim cudem ludzkosc nie wymarla przez dziesiatki tysiecy lat?? skoro ubezpieczenia zdrowotne i publiczna sluzba zdrowia istnieje ok 100lat????

 

Odpowiedź na to pytanie wydaje się dość łatwa dla ekonomisty. Ale nawet proste ssaki dbają o swoich pobratymców. Nasze człowieczeństwo definiuje tylko stosunek do innego człowieka. Dalej, nie wyobrażam sobie altruisty, który zrzekłby się operacji za 4 mln aby uratować 100 lub 500 osób. "Każdy człowiek się liczby". Zbieżny z Twoim punktem widzenia pogląd był bliski Sowietom.

 

Czy zastanawiales sie jakim cudem ludzkosc nie wymarla przez dziesiatki tysiecy lat?? skoro ubezpieczenia zdrowotne i publiczna sluzba zdrowia istnieje ok 100lat????

 

Proste (wewnątrzrodzinne, -plemeinne) formy opieki na przestrzeni wieków zaczęły się profesjonalizować (braciszkowie zakonni, instytucje charytatywne). Cywilizacja = nowe choroby lub świadomość starych/nowych chorób.

 

Panstwo liberalne nie potrzebowalo by prawie 500tys urzednikow wiec i pazernosc na dochody obywateli nie byla by taka olbrzymia jak teraz.

Zniknely by niepotrzebne min.sdrowia,min edukacji, min.sportu, min.kultury i wiele innych niepotrzebnych bezsensownych tworow.

 

Spróbuj zbudować państwo liberalne w UE. Wyobraź sobie, że w Europie nie ma państwa liberalnego. Nawet nie należy do nich Wielka Brytania, która ma Wielki Socjal i zapisane piękne karty w rozwoju państwa opiekuńczego.

Dobre państwo to państwo uczciwe, które równo rozkłada obciążenia podatkowe i para-podatkowe nie karząc garstki pracujących i myślących osobników za ich inicjatywę. Państwo polskie nie jest uczciwe. To państwo, gdzie większa część łupi tą mniejszą. Już pisałem o przywielejach (KRUS, mundurowi, nauczyciele).

 

Polska to taki biedny kraj mądrych, zaradnych i pracowitych ludzi tyle, że ... źle zarządzany i marnotrwaiący niemal cały wysiłek.

 

pozdrawiam

jeżeli obraziłem to nie chciałem; dzięki za prowadzoną dyskusję

mistee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistee, chyba nic tu więcej nie trzeba dodawać. Nie jest chyba niczym dziwnym że libertianami zostają przede wszystkim młodzi i radzący sobie w życiu pięścią lub rozumem ludzie. Społeczeństwo libertiańskie to społeczeństwo przemocy. Do zaakceptowania przez niektórych do momentu gdy ta przemoc nie dotknie ich samych czy też ich rodziny. To ślepy zaułek. UPR mimo to jest wg. mnie niedocenianą partią. Oprócz kilku rzeczy nie do zaakceptowania bardzo podoba mi się wskazywanie biurokratycznych hamulców i absurdów z którymi jakoś kolejne rządy nie potrafią sobie poradzić. Ich stosunek do ZUS też jest bardzo bliski mojemu. To potwór którego wszyscy musimy karmić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistee nie znam roznic w kosztach budowy autostrad i drog szybkiego ruchu. Z ogolno dostepnych wiadomosci wnioskuje ze sa jednak spore-byc moze sie myle.

Ale chodzi mi o to zeby kierowac sie tu rachunkiem ekonomicznym i logika.

 

Transport kolejowy wtedy i tylko wtedy ma racje bytu jesli na siebie zarabia i nikomu z kieszeni nie bedziemy kradli na jego utrzymanie. Co to za sprawiedliwosc jesli dziadek z zapyzialej dziury gdzies w gorach majacy 800zl emerytury miesiecznie musi doplacac do kolei z uslug ktorej nigdy nie kozystal a widzial tylko w TV ???

I nie jest prawda ze jest bezkolizyjny. Co jakis czas dochodzi do wykolejen badz innych wypadkow.

I doprawdy nie wiem jak szanowne tirowki moga degradowac infrastrukture drogowa :D

Wiadomo ze "lesnie ssaki" :D wytwarzaja duza ilosc tarcia jednak watpie aby robily to na asfalcie dewastujac drogi :D:D:D

Watpie rowniez czy przyczyniaja sie do ocieplenia klimatu w skali globalnej bo lokalnej napewno ;)

Zgadzam sie ze transport powinien byc prywatny.

 

Dlaczego nalezy ratowac jedna osobe ktorej koszt leczenia wynosi 4 mln zl a nie 100 lub 500 osob ktorych koszty leczenia beda rowne tym 4 mln zl ???

Czy zastanawiales sie jakim cudem ludzkosc nie wymarla przez dziesiatki tysiecy lat?? skoro ubezpieczenia zdrowotne i publiczna sluzba zdrowia istnieje ok 100lat????

 

Odpowiedź na to pytanie wydaje się dość łatwa dla ekonomisty. Ale nawet proste ssaki dbają o swoich pobratymców. Nasze człowieczeństwo definiuje tylko stosunek do innego człowieka. Dalej, nie wyobrażam sobie altruisty, który zrzekłby się operacji za 4 mln aby uratować 100 lub 500 osób. "Każdy człowiek się liczby". Zbieżny z Twoim punktem widzenia pogląd był bliski Sowietom.

 

Po pierwsze Po pierwsze nie odpowiedziales jasno na pytanie. Poswiecil bys 500 osob dla ratowania jednej?

Przypominam Ci ze zawsze sa ograniczone zasoby i nalezy nimi gospodarowac rozsadnie i logicznie bylo by pomoc wiekszosci. Powinien tu miec zastosowanie bilans zyskow i strat.

Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym stosunkiem do innego czlowieka??

Mnie bylo by zal czlowieka ktory ma tak wielkie problemy zdrowotne i wymaga tak drogiego leczenia ale nie poswiecil bym dla niego zycia setek innych osob bo szanuje ludzkie zycie.

Jesli ty bys poswiecil znaczylo by to tylko tyle ze ty nie szanujesz ludzkiego zycia.

Po drugie to twoje poglady sa sowieckie bo to wlasnie sowieci nie liczyli sie z ludzkim zyciem i woleli poswiecac miliony dla idei.

Ty tez wolalbys poswiecic setki dla idei "kazdy czlowiek sie liczy".

Podejrzewam jednak ze jakbys stanal przed takim dylematem pewnie rozsadek wzial by u ciebie gore.

 

Czy zastanawiales sie jakim cudem ludzkosc nie wymarla przez dziesiatki tysiecy lat?? skoro ubezpieczenia zdrowotne i publiczna sluzba zdrowia istnieje ok 100lat????

 

Proste (wewnątrzrodzinne, -plemeinne) formy opieki na przestrzeni wieków zaczęły się profesjonalizować (braciszkowie zakonni, instytucje charytatywne). Cywilizacja = nowe choroby lub świadomość starych/nowych chorób.

 

O co Ci chodzi z tym profesjonalizowaniem sie???

Kiedys rodzina byla rodzina i sie soba opiekowala. Dzieci rodzicami-dziadkami a Ci wnuczetami i bylo to normalne i naturalne. Jesli ktos z czlonkow rodziny mial klopoty to reszta starala sie pomagac. Ale socjalizm rozbija naturalne odruchy czlowieka.

Wyzuwa go z czlowieczenstwa. Teraz ludzie mowia ze panstwo powinno sie zajac najbardziej potrzebujacymi i jest to im na reke bo juz nie trzeba o tym myslec. Jest winny.

 

Spróbuj zbudować państwo liberalne w UE. Wyobraź sobie, że w Europie nie ma państwa liberalnego. Nawet nie należy do nich Wielka Brytania, która ma Wielki Socjal i zapisane piękne karty w rozwoju państwa opiekuńczego.

Nie musisz mi tego mowic wiem to. Sam w UK mieszkalem ponad 4 lata i widzialem jak pochylanie sie nad czlowiekiem czy samotnymi matkami wyglada.

Mlode angielki daja d..y zeby zajsc w ciaze i dostac mieszkanie socjalne, ludzia sie nie oplaca pracowac bo zasilki przewyzszaja badz sa porownywalne do placy min.

Dobre państwo to państwo uczciwe, które równo rozkłada obciążenia podatkowe
Zgadzam sie w 100%.

i para-podatkowe

para-podatki, Vat'y, inflacja i inne ukryte podatki jest domena panstwa faszystowskiego i w gruncie rzeczy niesprawiedliwego
nie karząc garstki pracujących i myślących osobników za ich inicjatywę .

Panstwo socjalne musi karac ludzi przedsiebiorczych za posrednictwem podatkow nie z racji tego ze lubi ale ze skad wezmie pieniadze jesli nie od nich?

Państwo polskie nie jest uczciwe. To państwo, gdzie większa część łupi tą mniejszą. Już pisałem o przywielejach (KRUS, mundurowi, nauczyciele).

Zgadza sie jesli chcemy zeby bylo inne trzeba cos w tym kierunku robic, glosowac na ludzi z zasadami ktorzy nie zmieniaja pogladow sezonowo takie jest wlasnie UPR.

Niech w Polsce wreszcie zapanuje rownosc wobec prawa i zwykla sprawiedliwosc a nie "sprawiedliwosc spoleczna".

 

Polska to taki biedny kraj mądrych, zaradnych i pracowitych ludzi tyle, że ... źle zarządzany i marnotrwaiący niemal cały wysiłek.

Znow sie zgadzam tylko jedno mi nie daje spokoju. Czemu ten madry narod wybiera tych samych klamcow bez godnosci, oszustow?

 

Remlus libertarianizm jest nurtem ktory na piedestale stawia wolnosc jednostki.

Haslo Libertarian brzmi:

"wolnosc mojej piesci ogranicza bliskosc twojego nosa"

Calkiem niezrozumiales o co w tym chodzi.

 

ps

Mistee nikogo napewno nie obraziles.

Mam nadzieje ze ja rowniez swoimi wypowiedziami nie urazilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusje takie kończą się:

 

a/ obrzuceniem wyzwiskami, a następnie mordobiciem

b/ śniadaniem z Korwinem

c/ uruchomieniem produkcji diesli przes subaru

d/ wprowadzeniem FHI imprezy FWD

 

wybierz właściwą odpowiedź

/mogą być dwie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nalezy ratowac jedna osobe ktorej koszt leczenia wynosi 4 mln zl a nie 100 lub 500 osob ktorych koszty leczenia beda rowne tym 4 mln zl ???

 

Ciekawe czy głosiłbyś takie hasełka gdybyś to Ty lub ktoś z Twoich bliskich (nie życzę) wymagał leczenia nawet nie za 4mln ale choćby nawet za kilkaset tysięcy PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan,

Michał, daj spokój. Nie od dziś wiadomo - są ludzie i są taborety. Kropka.

 

Grisza, Wurcek - na serio nie przetlumaczysz - dlatego lepsza oranzada :mrgreen:

 

a politykierzy niech dalej sie gryza z polytikierami innych opcji, a miedzy soba liza po jajkach i spijaja sobie z dziobkow nawzajem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh polityka polityka, przeciez to proste, brakuje pielegniarkom i nauczycielom? no brakuje. a dlaczego brakuje? bo sie za malo pieniedzy drukuje! trzeba wydrukowac i wybic wiecej i im dac, a w zasadzie to trzeba wybic i wydrukowac jeszcze troche wiecej, bo trzeba jeszcze zaplacic tym ktorzy to wydrukuja i wybija. jaka te ekonomia prosta :mrgreen: ale co tam ekonomia, korwin chcial zalegalizowac blanty!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stworzyć rynkowym system ubezpieczeń zdrowotnych, w którym dobrowolna składka każdego ubezpieczonego obejmowałaby świadczenie medyczne w postaci skomplikowanej, bardzo drogiej operacji, która koszt zamykałby się w kwocie, powiedzmy, 4 mln zł?

Za takie pinondze to by można przyprawić nastempujonce, skomplikowanw operacje:

- przyprawienie sztucznych cycków Cyklopowi transwestycie

- przeszczepienie dłuższych rąk Gosiewskiemu (żeby sam se sznurował buty)

- przeszczeg mózgu (na mniej używany)

- operacja zmartwychwstania ( wystarczy osobiście dostarczyć do NFZ swój akt zgonu)

 

mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Przeczytałem powyższy wątek. Nie dlatego, abym specjalnie interesował się polityką. Od czasu do czasu wkurzy mnie tylko trochę nadmiar prywaty, czy też tani populizm.

Ze wzgledu na tytuł wątku oczekiwałem z niuepokojem kolejnej próby agitacji politycznej, która już sie tu czasem zdarzała i kończyła błyskawicznym banem "nawiedzonego".

Freespace - tytuł wątku bardzo mało udany !

Faktycznie doszło jednak do dyskusji polityczno filozoficznej.

A dla mnie - do ciekawej obserwacji socjologicznej.

Dyskusja, pomimo widoczego już z zamieszczonych wpisów chrakteru, jest ciągle przerywana wpismai OT.

Jasne, na OT może być OT.

Ale tutaj celem OT (wyraźnie wyrażonym) jest zniechęcenie do dyskusji wogóle.

Jak więc połączyć tak istotne, często podkreślane dążenie do wolnosci słowa na Forum, gdy poprzez próby przekrzykiwania, innym tej wolności usiłuje sie odmówić ? Czy rzeczywiście temat zadań administracji państwowej, czy sposobu finansowania kolei był dla użytkowników tego Forum mniej istotny, niż to, co któryś z Forumowiczów zjadł (wypił) na kolację ?

Przypominam wpis z Regulaminu:

7. Jeżeli nie masz nic do napisania – nie pisz!

 

Ponieważ powyzsze uwagi mogą wzbudzić dyskusję odbiegającą od tematu wątku - prosze o ew. kontynuowanie poruszonego przeze mnie tematu na administracyjnym. Wkrótce założę tam odpowiedni wątek - proszę o chwile cierpliwosci.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...