Skocz do zawartości

Co włożyć do garnka ... co macie dziś na obiad?


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Kaczka, kluseczki, kapusta, piwo Paderberger, bourbon.

Tak naprawde 2 kaczuszki, bo Rodzionka byla w komplecie - i to jest istota tego niedzielnego obiadku :mrgreen:

 

Ojjj, jak ja lubię rodzinne obiadki :lol: Mimo, iż później tak dużo do sprzątania. Ale lubię to. Tak samo jak rodzinne śniadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę wkleić fragment wiadomości od Kadrowego, któa to wykluła się podczas czytania tego wątku... myślę że sięprzyda i nikt sięnie poczuje urażony.... ;)

 

Kadrowy napisał:

Pizza wyśmienita...

Na jeden duzy placek wystarczy zmieszac a potem zagniesc:

- dwie szklanki mąki np. tortowej

- dwie plaskie lyzeczki proszku do pieczenia

- 2/3 szklanki mleka pasteryzowanego (dowolny wybor)

- 1/3 szklanki oleju (np. Kujawskiego)

- lyzeczka soli (do smaku)

Gnieciemy az bedzie sie odrywac i przypominac kulista mase

Rozwalkowujemy na blacie na cieniutki placek (i tak sie ciut zbiegnie w piekarniku), smarujemy sosem pomidorowym (ja miksuje blenderem obrane pomidory w puszce, blender miesci sie idealnie swoja glowica do puszki, robie to w zlewie dla bezpieczenstwa by niczego nie zachlapac) i wkladamy na 15 min do rozgrzanego do 200 stopni piekarnika. Po 15 minutach wysuwamy, wkladamy reszte wedlug wlasnego przepisu (pieczarki wczesniej na patelni lepiej podsmazyc) plus oczywiscie ser (mozarella - wczesniej utarta) i calosc jescze na 5-7 minut (czyli jak kto lubi wypieczone) do tegoz samego piekarnika.

Dlaczego bez drozdzy, z wygody na poczatku bo nie ma stresu ze wyrosnie lub nie. A teraz juz z przyzwyczajenia i bardzo dobrego smaku .

Pozdrawiam i smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde nie wiedziałem że tu takie rzeczy.... :)

 

-- 16 sty 2012, o 19:18 --

 

Kadrowy napisał:

Pizza wyśmienita...

Na jeden duzy placek wystarczy zmieszac a potem zagniesc:

- dwie szklanki mąki np. tortowej

- dwie plaskie lyzeczki proszku do pieczenia

- 2/3 szklanki mleka pasteryzowanego (dowolny wybor)

- 1/3 szklanki oleju (np. Kujawskiego)

- lyzeczka soli (do smaku)

Gnieciemy az bedzie sie odrywac i przypominac kulista mase

Rozwalkowujemy na blacie na cieniutki placek (i tak sie ciut zbiegnie w piekarniku), smarujemy sosem pomidorowym (ja miksuje blenderem obrane pomidory w puszce, blender miesci sie idealnie swoja glowica do puszki, robie to w zlewie dla bezpieczenstwa by niczego nie zachlapac) i wkladamy na 15 min do rozgrzanego do 200 stopni piekarnika. Po 15 minutach wysuwamy, wkladamy reszte wedlug wlasnego przepisu (pieczarki wczesniej na patelni lepiej podsmazyc) plus oczywiscie ser (mozarella - wczesniej utarta) i calosc jescze na 5-7 minut (czyli jak kto lubi wypieczone) do tegoz samego piekarnika.

Dlaczego bez drozdzy, z wygody na poczatku bo nie ma stresu ze wyrosnie lub nie. A teraz juz z przyzwyczajenia i bardzo dobrego smaku .

Pozdrawiam i smacznego

 

-- 16 sty 2012, o 19:20 --

 

Teraz fragment od mnie czyli nieuprzejmegogbura :)

 

 

Muszę się coś zapytać, a co ze smakiem proszku do pieczenia, nie czuć go?

 

Ja zawsze robiłem na drożdżach ale słyszałem że można bez...

 

Przyznam się że ja w swoim życiu zrobiłem już myślę ponad 100 wiec jakieś doświadczenie też w tym mam

 

Z mojego doświadczenia i doświadczenia innych...

Spróbuj raz podgrzać piekarnik na maksa ok 250C razem z blachą... lub jeszcze lepiej jakbyś miał kamienny podkład pod pizzę można kupić np na allegro, super odciąga wilgoć i świetnie się na tym piecze... no więc ja sobie lekko natłuszczam papier do pieczenia i posy[puje mąką i na stoliku nieopodal formuję spód delikatnie zwilżam jego górę oliwą by nie wsiąkało w ciasto wilgoć ze składników... i na to chojnie oblewam przecierem pomidorowym - ma tam pływać (świetne i tanie są w kartonikach w Biedronce) na to ładuję tylko i wyłącznie świeże pieczarki dalej dużo startego sera i na wierzch inne składniki(unikając pomidorów bo puszczają dużo wody ) i tylko świeże żadne przetworzone i smażone... polecam z góry przytrezpać delikatnie posiekaną cebulką iiiii... uprażonymi ziarnami ze słonecznika (POLECAM!!!!!) warto też poeksperymentować z połóweczkami winogron... mniam mniam... o oliwkach nie wpsomne... spróbuj również sos: sporo majonezu trochę ketchupu czosnek i zioła prowansalskie.

 

 

Jak Ci się już ten piekarnik !!!!!nagrzejena maksa!!!! wyciągnij na chwilkę blachę i zsuń na nią pizzę i szybko włóż do piekarnika... na środkowej wysokośći pieczemy ok 10 minut ale to zależy od grubości ciasta i składników... Łatwo poznać ten moment jak podniesiesz spód któy zacznie robić się brązowy... w elektrycznym piekarniku lubię jeszcze ją przyrumienić grzałką od góry...

 

I to by było na tyle

 

Pozdro i smacznego

 

O cieście nie napisałem bo chyba każdy ma jakieś pojęcie jak go zrobić... specjaliści nie polecają dodawać w czasie wytwarzania ciasta oliwy i ja tego też nie robię... ciasto ma odpadać od ręki... a po upieczeniu i ukrojeniu kawałka nie ma prawa się wyginać ma być delikatnie sztywne a jednocześnie mięciutkie w środku. amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...