Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Masz zdjęcia swoich wyrobów ? Popatrzyłbym, skoro nie można polizać ;) 

Jeszcze nie mam, nie mam czasu, ale pochwalę się niebawem ;)

Póki co zrobiłam lody mleczne z 4 rodzajów mleka, bez laktozy (krowie, owcze, kozie, klaczy) i kilka sorbetów (truskawki kaszubskie, jagoda kamczacka, malina, czarna porzeczka, borówka amerykańska i cytryna). W planach mam jeszcze sorbety z kilku rodzajów owoców i lody na bazie napojów roślinnych. 

Wszystkie są lodami synbiotycznymi, część jeszcze będę wzbogacać o kwasy omega 3 i 6, a w części nie będzie cukru białego, tylko jakieś zamienniki. 

We wszystkich produktach robię badania, będą z tego publikacje, może patent (podobno muszę :facepalm::th_dash:) no i ma być jakaś komercjalizacja. 

 

No i żeby zatrzymać frezer na uczelni (póki co mam w dzierżawie) będę robić dzień loda w pracy :mrgreen:

Najważniejsze, żeby główny ewentualny sponsor przyszedł. 

 

Lodziarnię miałam w planach na 2020 rok, ale covid przyszedł... 

  • Super! 3
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Aga napisał:

Ja mam kilkanaście kilo i u mnie schodzi kilka kilo dziennie ostatnio :mrgreen:

Ja mam blisko sto kilo, zbędnych w jakiejś części. Schodzi mi ze dwa kilo tygodniowo, które dwa nabywam ponownie w weekend. :mrgreen: słodziak ze mnie kryzysowy, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Blixten napisał:

E tam patent, wchodzę z Tobą w spółkę i otwieramy byznes :yahoo: 

 

 

 

 

Y/N ?? 

;)

 

9 godzin temu, Aga napisał:

Czego to @Blixten nie zrobi, żeby się na degustację wprosić :lol:

 

 

 

Tak to widzę :biglol:

h2yk9kpTURBXy84MWQzODRjZmQwNGZiNjRmMzg3M2RhZTdmMTM1MmM1ZS5qcGeSlQMAEM0DCc0BtZMFzQNIzQH6gqEwAaExAQ_edit_718235332186759.thumb.jpg.82d8af43debabb79c933c6ca40ef5af8.jpg

  • Super! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat lodów jest tak popularny, to podzielę się z Wami pomysłem mojego szefa... 

 

Jako, że nabór na studia nie powala, wpadł na pomysł promocji wydziału, tudzież kierunku, w postaci darmowego loda dla każdego studenta :mrgreen: :lol: CODZIENNIE :huh: 

 

"Pani Agnieszko, pani to ogarnie“... :blink:

 

Dobrze, że u nas jest więcej dziewczyn na studiach :lol:

  • Super! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aga napisał:

"Pani Agnieszko, pani to ogarnie“... :blink:

 

"Magda, pocałuj Pana" wersja po 22.00? :D

 

2 godziny temu, Aga napisał:

Dobrze, że u nas jest więcej dziewczyn na studiach :lol:

 

Ale że w ramach zaliczenia studentki studentom czy jak?

Bo nagle poczułem potrzebę zmiany studiów podyplomowych, na LAW jakoś za dużo facetów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lećcie kupować póki jeszcze coś zostało 

 

Problemy z dostępnością towarów na cukrze się nie kończą. Pojawia się coraz więcej doniesień o braku octu na półkach. Sprawdziliśmy – w sklepach wielkopowierzchniowych faktycznie z towarem jest gigantyczny problem.

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ocet-to-nowy-cukier-juz-brakuje-go-na-polkach/hd6fb1g

 

  • Haha 1
  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GREGG napisał:

Lećcie kupować póki jeszcze coś zostało 

 

Problemy z dostępnością towarów na cukrze się nie kończą. Pojawia się coraz więcej doniesień o braku octu na półkach. Sprawdziliśmy – w sklepach wielkopowierzchniowych faktycznie z towarem jest gigantyczny problem.

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ocet-to-nowy-cukier-juz-brakuje-go-na-polkach/hd6fb1g

 

 

ocet też niezdrowy :biglol: 

 

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest  takie powiedzenie inwestorów, że nie łapie się spadającego noża. Tym nożem są teraz mieszkania.

Coraz więcej poważnych analityków twierdzi że ceny mieszkań spadną rok do roku i to wyraźnie. Większość przewiduje spadek (średni) ok. 5%. To przy 16% inflacji powoduje, że mieszkanie realnie w styczniu 2023 będzie 21% tańsze niż w styczniu 2022. 

 

Swoja drogą spadek 5% to nie jest dużo, gdyż wzrost styczeń 2021 - styczeń 2022 był (wg cen notarialnych, nie ogłoszeniowych) aż 9%.  Inflacja troche zmienia postrzeganie sprawy, gdy z 5% robi sie 21%, ale to też jest względne.

 

Druga wiadomość dobra lub zła jest taka że działki jak i gotowe domy to przestały się niemal całkowicie sprzedawać i jeśli w tym segmencie coś się chce sprzedac to trzeba cene obnizyc conajmniej o 20% wzgledem ogłoszenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maciek323 napisał:

Jest  takie powiedzenie inwestorów, że nie łapie się spadającego noża. Tym nożem są teraz mieszkania.

Coraz więcej poważnych analityków twierdzi że ceny mieszkań spadną rok do roku i to wyraźnie. Większość przewiduje spadek (średni) ok. 5%. To przy 16% inflacji powoduje, że mieszkanie realnie w styczniu 2023 będzie 21% tańsze niż w styczniu 2022. 

 

Swoja drogą spadek 5% to nie jest dużo, gdyż wzrost styczeń 2021 - styczeń 2022 był (wg cen notarialnych, nie ogłoszeniowych) aż 9%.  Inflacja troche zmienia postrzeganie sprawy, gdy z 5% robi sie 21%, ale to też jest względne.

 

Druga wiadomość dobra lub zła jest taka że działki jak i gotowe domy to przestały się niemal całkowicie sprzedawać i jeśli w tym segmencie coś się chce sprzedac to trzeba cene obnizyc conajmniej o 20% wzgledem ogłoszenia....

Tyle zaklinania i 5% to niby ten "wyraźny spadek" ? 

A co z Twoją pensją w tym czasie -  wzrośnie wraz z inflacją o min. 16% ? 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...