Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Blixten napisał(a):

Chwila, chwila .... w Radomiu to miało być nie lotnisko a .... 

stocznia :biglol:

Stocznia też jest , PGZ Stocznia Wojenna z siedzibą w Radomiu :)

 

Edit: jednak przenieśli siedzibę do Gdyni w 2017 :)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, skwaro napisał(a):

A ja tak. W zeszłym roku podnieśli mi podatek o prawie tysiaka miesięcznie, w imię ich rozwalania kasy na wały, propagandę i "niezbędne" inwestycje pokroju Ostrołęki, przekopu czy lotniska w Radomiu (wróć! Warszawie- Radomiu!), mam zrezygnować z odebrania przynajmniej odrobiny jaką mi zabierają? Niedoczekanie. 

A co mają powiedzieć bezdzietni którym nie należy się 500+ / 300+ / bon wakacyjny, brak dopłaty do CNG bo dzięki łaskawości orlenu utrzymali wysoką cenę nie podnosząc do chorych jak za węgiel  a zwolnienie  z Vat-u nie przysługuje bo zarobki zbyt wysokie. Dotacji na własny prąd z paneli też nie,  bo warunkiem jest zrezygnowanie z umowy prosumenckiej która jest niekorzystna dla PGE. A ulga termodernizacyjna tylko przez 3 lata i taki Kowalski zanim uzbiera  na kolejną modernizację bez tych bonusów dla elektoratu PISu to termin ucieka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ipsx82 napisał(a):

A co mają powiedzieć bezdzietni którym nie należy się 500+ / 300+ / bon wakacyjny, brak dopłaty do CNG bo dzięki łaskawości orlenu utrzymali wysoką cenę nie podnosząc do chorych jak za węgiel  a zwolnienie  z Vat-u nie przysługuje bo zarobki zbyt wysokie. Dotacji na własny prąd z paneli też nie,  bo warunkiem jest zrezygnowanie z umowy prosumenckiej która jest niekorzystna dla PGE. A ulga termodernizacyjna tylko przez 3 lata i taki Kowalski zanim uzbiera  na kolejną modernizację bez tych bonusów dla elektoratu PISu to termin ucieka.

 

Zostaje ponarzekać na kiepską opozycję i że nie ma na kogo głosować (nie bierz tego personalnie) :)

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blixten napisał(a):

 

Ufff... bo musiałem spojrzeć przez okno czy tam jeszcze są ;)

I tak w Radomiu planowali tylko część biurową, bo widocznie do Gdyni było za daleko tym, co mieli stołki z nadania politycznego dostać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ipsx82 napisał(a):

A co mają powiedzieć bezdzietni którym nie należy się

 

Mogą znaleźć jakiegoś dziadka na słupa i wziąć parę ton darmowych leków, to się odkują ;) 

Niezłe wałki będą na tym pewnie odchodziły

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, skwaro napisał(a):

I tak w Radomiu planowali tylko część biurową,

Jeden przekop mają na koncie zakończymy sukcesem ... więc kto wie co im jeszcze wpadnie do głowy ;) 

 

10 minut temu, skwaro napisał(a):

bo widocznie do Gdyni było za daleko tym, co mieli stołki z nadania politycznego dostać :)

Eeeehhh ... nie będę psuł sobie tym dnia, sporo pracy mam :coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, GREGG napisał(a):

Łącznie 40 proc. Polaków nie rozumie związku między spadającym wskaźnikiem inflacji a poziomem cen.

 

https://www.rp.pl/gospodarka/art38473271-polacy-nie-rozumieja-zwiazku-inflacji-z-cenami-w-sklepach-zwlaszcza-wyborcy-pis

 

A jak Babcia czy Dziadek ma zrozumieć jak do nich nie dociera że teraz za emeryturę kupi mniej chleba i masła w sztukach czy Kg niż 10 lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, euyot napisał(a):

Jakaś część społeczeństwa nie wie skąd się bierze jedzenie w sklepach i w ogóle produkty wszelakie;)

i moje ulubione "co z tego że paliwo drożeje jak i tak nie mam samochodu" a potem "łojezu czemu to wszystko takie drogie"

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, euyot napisał(a):

Kurza stopa. Zasuwasz na coś i nie pobierasz? Altruista:upside-down-face_1f643-small:;)

 

4 godziny temu, skwaro napisał(a):

A ja tak. W zeszłym roku podnieśli mi podatek o prawie tysiaka miesięcznie, w imię ich rozwalania kasy na wały, propagandę i "niezbędne" inwestycje pokroju Ostrołęki, przekopu czy lotniska w Radomiu (wróć! Warszawie- Radomiu!), mam zrezygnować z odebrania przynajmniej odrobiny jaką mi zabierają? Niedoczekanie. 

Nic mi się nie należy, dzieci za duże:blink: 

Przynajmniej CUD PODATKOWY mnie dotknął  i zwrot dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hodują nas, co innego powiedzieć. Dopłaty do rozmnażania, zakaz aborcji, niemalże przymusowe szczepienia żeby kataru nie dostać, izolacja.. 
800pln "dadzą", i co z tego skoro z pensji ucieka 20%.
Coroczne podnoszenie płacy  minimalnej, programy socjalne dla każdego.. stopy procentowe dalej niziutko, dopłaty do kredytów. Na co oni liczą? Nigdy nie studiowałem ekonomii- nawet książki nie przeczytałem, ale mój rozum mi podpowiada że nie tędy droga.
Przede wszystkim wydajność pracy, konkurencyjny rynek, nowoczesne technologie- edukacja. Tym narody się bogacą. Takie jest moje zdanie.
 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, euyot napisał(a):

I jeszcze nikt nie widzi związku z sytuacją na świecie i systemem bankowym. To jest dopiero hit:)

W poprzednim socjalizmie, również nie było potrzeby oglądać się na sytuację na świecie i jakieś systemy bankowe chciwych kapitalistów. Jeszcze nie zapomniałem tamtego "hitu" pod nazwą hiperinflacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby taka prozaiczna czynność jak budowanie pozytywnego wizerunku za granicą, pomogłaby Polsce. Gdybyśmy dali się poznać jako racjonalny kraj, z wolnościami obywatelskimi, otwarty i inwestujący w kapitał ludzki.. 
Niestety nawet z tym jest dramat.

Mówię to pod kątem słów prezesa, który zapowiadał że będziemy ekonomicznie gonić Hiszpanię a potem Włochy, a potem Francję i Niemcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, leto napisał(a):

Chociażby taka prozaiczna czynność jak budowanie pozytywnego wizerunku za granicą, pomogłaby Polsce. Gdybyśmy dali się poznać jako racjonalny kraj, z wolnościami obywatelskimi, otwarty i inwestujący w kapitał ludzki.. 
Niestety nawet z tym jest dramat.

Mówię to pod kątem słów prezesa, który zapowiadał że będziemy ekonomicznie gonić Hiszpanię a potem Włochy, a potem Francję i Niemcy :D

W latach 90tych Polska była podziwiana za to jak przeprowadziła transformację ustrojową. Podziwiana była w Europie Zachodniej, Środkowej i we Wschodniej. Co się zmieniło, że już nie jest?

PS. (ten) prezes to już raczej niczego i nikogo nie dogoni ale podbechtać to jeszcze potrafi. Przecież nic go to nie kosztuje i kosztować nie będzie. "Pan, płaci, pani płaci...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...