Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, maciek323 napisał:

Jak myślicie, jak wirus i obecna sytuacja wpłyną na rynek nieruchomości

 

Teraz jest spokój...tak jak ogólnie w gospodarce. Wszyscy się zabarykadowali i czekają na atak ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maciek323 napisał:

Pytanie proste: będą poważne przeceny na nieruchomościach czy nadal krzywa cen w górę?

 

Nikt nie wie w tej chwili, co będzie dalej z gospodarką więc nie znajdziesz odpowiedzi na to pytanie

 

Być może zaczną się pojawiać jakieś okazje, jeżeli COVID szybko nie ustąpi - bo przy zerowych rezerwacjach na najem krótkoterminowy i spadku popytu na zwykły najem nie wszystkim starczy na raty kredytu i będą się musieli wyprzedawać (chyba, że będzie jakieś ogólne zawieszenie spłat na kilka miesięcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chce strzelać jak to się przełoży na realna gospodarkę ale będzie mocne tąpnięcie nie tylko na rynku finansowym, myślę że rynek nieruchomości też swoje oberwie ale jak bardzo? To się okaże po opanowaniu sytuacji. Osoby które np mają teraz puste mieszkanie na wynajem mogą trochę poczekać na najemce

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy teraz inwestorzy "nieruchomościowi" nie będą chcieli przerzucić się na rynek kapitałowy? Po krachu, rynek akcji będzie opcją która może przynieść dużo większe stopy zwrotu niż wynajem nieruchomości. Oczywiście, nic nie jest pewne, ale rynek akcyjny wydaje się mieć sporo wiekszy potencjał, bo obecnie nieruchomości są na górce a akcje w dołku (w przybliżeniu, bo wyceny na giełdach pewno jeszcze trochę spadną).

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie chodzi o uwolnienie kapitału:

- z powodu braku depozytów u inwestorów (którzy byli na longach na akcjach, ropie)

- z chęci zakupów po takiej przecenie akcji (jeżeli horyzont inwestycyjny jest długi)

 

Ale tak samo rynek zachował się w 2008 roku. Akcje spadały, złoto spadało ... a przecież wtedy przyczyną był system finansowy (sic!). Oczywiście było przesunięcie, czyli złoto odbiło wcześniej niż akcje.

 

 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ayo napisał:

a wytlumaczy mi jakas madra glowa co sie teraz na zlocie odwala ?

 

Rzekomo leci papier na złoto, a fizyka nie da się kupić

 

Ale kto wie jak jest naprawdę, jest mnóstwo ściemy i fake newsów w necie. Obecna sytuacja to raj dla różnych cwaniaków i zwolenników teorii spiskowych  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie człowiek powinien się przyzwyczaić, że teraz to benzyną gasi się pożar... 

 

https://next.gazeta.pl/next/7,173953,25797760,rada-polityki-pienieznej-scina-stopy-reakcja-na-epidemie-koronawirusa.html#s=BoxMMt2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GREGG napisał:

a fizyka nie da się kupić

 

 

w rotterdamie i okolicach bezproblemowo

ale nie jest tanio np bulionowki dzisiaj po ok 1500euro, blaszki po 1430-1440euro

najtrudniej kupic nowego krugera w kapslu, pozostalych jest opor

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OBK CVT napisał:

w rotterdamie i okolicach bezproblemowo

 

Tak jak pisałem, jest mnóstwo fake news ;)

Ostatnio straszą np. ograniczeniami wypłat z bankomatów, dzisiaj wyciągnąłem większą kwotę bez problemu

Swoją drogą ciekawe, kto i po co rozsiewa panikę w necie... 

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, GREGG napisał:

 

Tak jak pisałem, jest mnóstwo fake news ;)

Ostatnio straszą np. ograniczeniami wypłat z bankomatów, dzisiaj wyciągnąłem większą kwotę bez problemu

Swoją drogą ciekawe, kto i po co rozsiewa panikę w necie... 

Zastanówmy się ... bracia ze wschodu ?

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Houdini napisał:

Zastanówmy się ... bracia ze wschodu ?

 

Pewnie coś jest na rzeczy, ale z drugiej strony niby poważni ludzie też straszą upadkiem systemu 

Na pewno złodzieje będą mieli używanie jak ludzie wyciągną pieniądze do skarpetek ;) 

 

Dzisiaj na GPW solidne odbicie, ale chyba to tylko przystanek... A PLN się mocno osłabił  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, GREGG napisał:

 

Tak jak pisałem, jest mnóstwo fake news ;)

Ostatnio straszą np. ograniczeniami wypłat z bankomatów, dzisiaj wyciągnąłem większą kwotę bez problemu

Swoją drogą ciekawe, kto i po co rozsiewa panikę w necie... 

Panika w necie to jedno, ale realia systemu bankowego to drugie.

Np 3/4 oddziałów Millenium w Warszawie zamknięte.

Tam gdzie byłem w jednym z ostatnich dni to kolejka na 2h stania. Chciałem wypłacić raptem 20 koła, to musiałem dodatkowo godzinę czekać aż skądś dowiozą. Gościu przede mną wypłacał na oko 200 koła. Raczej nikt po 500zł do banku nie idzie, bo tyle to może sobie z bankomatu wypłacić.

Jak przyszło 50 takich klientów na dzien jak on (to wcale nie duzo 50 klientów na duzy bank w Warszawie) to jednego dnia wypłacili 10 mln zł gotówką z jednego malego oddziału.

Ciekawe ile dni takich wypłat system bankowy wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maciek323 napisał:

Panika w necie to jedno, ale realia systemu bankowego to drugie.

Np 3/4 oddziałów Millenium w Warszawie zamknięte.

Tam gdzie byłem w jednym z ostatnich dni to kolejka na 2h stania. Chciałem wypłacić raptem 20 koła, to musiałem dodatkowo godzinę czekać aż skądś dowiozą. Gościu przede mną wypłacał na oko 200 koła. Raczej nikt po 500zł do banku nie idzie, bo tyle to może sobie z bankomatu wypłacić.

Jak przyszło 50 takich klientów na dzien jak on (to wcale nie duzo 50 klientów na duzy bank w Warszawie) to jednego dnia wypłacili 10 mln zł gotówką z jednego malego oddziału.

Ciekawe ile dni takich wypłat system bankowy wytrzyma.

 

W necie wypisują historie o zamkniętych bankomatach albo ograniczeniach w wypłacie do 500 zł. A wczoraj wypłaciłem kilkanaście tys. z bankomatu w Katowicach bez problemu

 

Przy większych kwotach faktycznie mogą być kolejki, tak jak w sklepach ale panika jest bezpodstawna. Przecież już zapowiedzieli dodruk, jak trzeba zaleją system nowym papierem i dla wszystkich starczy ;)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciek323 napisał:

Raczej nikt po 500zł do banku nie idzie, bo tyle to może sobie z bankomatu wypłacić.

to ja mam ostatnio pecha bo maksymalnie dałem radę wypłacić 200 zł. Swoją drogą cała ta sytuacja odbije się powrotem sporej części ludzi do gotówki. Przykładowo potrzebuję wypłacić 500 zł bo tyle potrzebuje, mam tracić teraz pół dnia na szukanie bankomatu który mi to umożliwi? Nawet biorąc poprawkę na aktualną sytuację to powinni jednak te bankomaty uzupełniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   

5 godzin temu, maciek323 napisał:

Gościu przede mną wypłacał na oko 200 koła.

 

Dzisiaj Glapiński powiedział, że "Fizycznej gotówki mamy nieprzebrane ilości". I ja mu wierzę :rolleyes: !

 

Wiedza ekonomiczna w tym kraju leży. Bank centralny, np. taki NBP, może sobie "wydrukować" pieniędzy ile zechce. Gotówki nam nie zabraknie, ale ile będzie warta to już inna kwestia. Takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...