Skocz do zawartości

Szybsza przekladnia kierownicy do STi 04'


foreks

Rekomendowane odpowiedzi

foreks, moim skromnym zdaniem w twoim samochodzie wystarczy założyć jakąś porządną kierownicę 350mm. Oczywiście możesz wymienić przekładnie na krótszą, ale jest to koszt ok. 6k, a nie będzie dużej różnicy w porównaniu do tego co masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy w temacie to slyszlem ze te szybkie przekaldnie lubia grzac plyn i potrzebna ( zalecana ) jest do nich dotatkowa chlodnica ? ponoc W4 ma taka ? Slyszal ktos kiedys o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym nie czarujmy sie - chlodniczka to dosc szumne okreslenie na kawal metalowej rurki zagietej w takie powiedzmy dluuuugie U nad chlodnica :)

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro Wrz 17, 2008 10:52 am ]

no wlasnie bo dadalem kiedy z Kmoanczem i mowil ze W4 grzeje plyn i zakladaja chlodniczke.

mati, a ty miales u siebie z tym problem ?

 

Tak, u mnie też się płyn grzał, po zamontowaniu chłodniczki było ok.

 

A tak z ciekawosci - jakie byly objawy tego grzania? Takze w sensie wplywu na plyn?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bo dadalem kiedy z Kmoanczem i mowil ze W4 grzeje plyn i zakladaja chlodniczke.

mati, a ty miales u siebie z tym problem ?

 

Tak, u mnie też się płyn grzał, po zamontowaniu chłodniczki było ok.

 

w gt warto tez zalozyc pompe wspomagania z zewnetrznym zbiorniczkiem (nie takim jak w gt na gorze pompy wspomagania). dzieki temu zwiekszy sie pojemnosc ukladu a co za tym idzie plyn bedzie sie wolniej przegrzewal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje. jak duza jest roznica po wymianie samej kierownicy? jest troche mniej zachodu z przekladaniem rak? brak poduszki z przodu jak bardzo pogarsza moje polozenie po czolowym dzwonie?

jak masz dobre szelki to nie wiele pogarsza

przy moim dzwonie dostalem poducha z boku w twarz a gaz oparzyl mi reke :evil: za to pasy i napinacze zadzialaly swietnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szelki mam, ale w szelkach nie bede jezdzil przeciez po drogach publicznych. tylko dlatego jeszcze mam tego seryjnego PKSa zamiast normalnej kierownicy. nawet w moim sluzbowym Focusie lepiej sie kreci.

masz to wielkie kolo by MOMO? mysalem ze roczniki 04 juz maja to mniejsze kolo ze znaczkiem STI, jak dla mnie ta nowa kiera STI byla niezla ale sa lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinuj z przekładnia, tak jak Mati pisał , zmień kierownice i zobaczysz jaka różnica, sam nie mogłem uwierzyć :shock: . Ja mam kierownice 330mm , i nie zamienie na żadna inna :cool:

Zresztą przejedż sie Jabara , jak Ci da :twisted: on ma to samo założone co ja :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gt warto tez zalozyc pompe wspomagania z zewnetrznym zbiorniczkiem (nie takim jak w gt na gorze pompy wspomagania). dzieki temu zwiekszy sie pojemnosc ukladu a co za tym idzie plyn bedzie sie wolniej przegrzewal

 

Jakie pompy tego typu pasuja? Np. z wolnossacego 2.5 z 2006 r.? Albo z WRXa? Czy przy takiej pompie w GT dokladac jeszcze chlodniczke?

 

Mam krotka przekladnie w GT i padla mi juz seryjna pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...