Skocz do zawartości

Światła postojowe nie wyłączają się - Forester MY03


Langus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z moim Foresterem MY03. Mianowicie po wyłączeniu świateł - gasną światła mijania ale postojowe świecą się nadal. Czy to przy włączonym silniku czy wyłączonym.

Dokładnie wygląda to tak:

1. Przełącznik w położeniu świateł mijania - świecą się światła mijania i deska rozdzielcza,

2. Przełącznik w położniu świateł postojowych - świecą się światła postojowe i deska rozdzielcza,

3. Przełącznik w położeniu OFF - deska rozdzielcza gaśnie ale światła postojowe świecą się nadal.

Próbowałem informatycznego rozwiązania - resetu (: - czyli odłączenia akumulatora - ale po podłączeniu ponownym światła dalej świecą.

Co to może być?

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kurde - wybaczcie. Mam go niespełna 1 dzień. A właściwie noc. A nad ranem jak pisałem tego posta byłem po 1200 km przejechanych w 24 godziny bez spania... Może dla zawodowego kierowcy to żaden wyczyn - ale dla mnie gdzie zazwyczaj kręcę się tylko po malutkim miasteczku było sporym obciążeniem. Teraz właśnie ze snu zerwała mnie myśł że dziękowałem jakiemuś kierowcy za ustąpienie miejsca przy wyprzedzaniu - awaryjnymi. Tyle że mając nawyk z poprzedniego auta wcisnąłem właśnie pstryczek nad kierownicą.

Idę podłączyć akumulator (:

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langus, każdy kierowca subaru któregoś dnia staje przed problemem: "czemu te cholerne światła się świecą, przecież wszystko wyłączyłem :evil: ". I albo ten pstryczek znajduje po godzinie sam, albo sięga do instrukcji, albo ląduje z tym pytaniem na forum. Tak że nie masz się czym przejmować 8).

 

Chyba tylko carfit nie miał z tym problemu, bo według mojej wiedzy odbierając w DaWoj-u swoje ostatnie STI przeszedł bardzo gruntowne przeszkolenie i na nic zdały się tłumaczenia, że to już któreś kolejne subaru i że on wszystko wie :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langus, każdy kierowca subaru któregoś dnia staje przed problemem: "czemu te cholerne światła się świecą, przecież wszystko wyłączyłem :evil: ". I albo ten pstryczek znajduje po godzinie sam, albo sięga do instrukcji, albo ląduje z tym pytaniem na forum. Tak że nie masz się czym przejmować 8).

 

Chyba tylko carfit nie miał z tym problemu, bo według mojej wiedzy odbierając w DaWoj-u swoje ostatnie STI przeszedł bardzo gruntowne przeszkolenie i na nic zdały się tłumaczenia, że to już któreś kolejne subaru i że on wszystko wie :mrgreen:.

ciekawe, co na tych szkoleniach mowili/mowia o kultowym wlaczniku "BRIGHT" :roll:

 

 

 

 

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, co na tych szkoleniach mowili/mowia o kultowym wlaczniku "BRIGHT"

:mrgreen:

 

dłuuugo myslałem, że coś mam popsute :mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Maj 07, 2008 2:05 pm ]

ale nie miałem szkolenia lecz przeczytałem w instrukcji, że jest regulacja intensywności podświetlenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) przeczytałem w instrukcji, że jest regulacja intensywności podświetlenia :lol:

zegarka! ( :shock: )

jak piewrszy raz mialem do czynienia z tym wlacznikiem, to myslalem, ze cos jest zepsute :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegarka!

 

u mnie jest zegarków , bo zegarek kilometrów tez mozna lepiej podświetlić :mrgreen:

grubo! :shock: :mrgreen:

w GT'eku nie ma takich luksusow, i lepiej podswietla sie tylko zegarek - najwyzej cos sie popsulo u mnie... :razz:

 

 

ciekawe, co na tych szkoleniach mowili/mowia o kultowym wlaczniku "BRIGHT"

 

Nie ma go już... Niestety :)

no tak, niestety kultowe rzeczy odchodza w przeszlosc... :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo - POKRĘTŁO to mam, to od zmiany intensywności podświetlenia. Ale ja się spodziewałem jakiegoś magicznego przycisku. I chyba na tym pokrętle nie ma napisu - jest tylko taka "żaróweczka" (nie ta od świateł, a ta bardziej w prawo na pokrętle)...

 

O, mam fotkę:

 

brightgm7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fajnie. Forum to jednak niezastąpione jest.

Właśnie się mnie to trafiło :oops:

Nie gasną postojowe, spędziłem godzinę oglądając wszystkie możliwe bezpieczniki i kontaktrony. W końcu wyjąłem bezpiecznik od świateł i wróciłem do domu. Myślę sobie - jutro rano jakiś elektryk albo inne ASO do odwiedzenia... a tu proszę rozwiązanie jak na tacy :roll:

Echh... myślenie jednak boli czasami... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam postojowe na grzbiecie przełącznika zespolonego (chyba tak to się nazywa) a ściemnianie deski z boku obok porętła regulacji świateł drogowych

w salonie mi powiedzieli bo pewnie też bym szukał a instrukcji niet jak na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Podbiję temat, bo dziś miałem ten sam problem.

K...wa prawie 3 lata mam Legaca i dalej nie pamiętam o tym cholernym przełączniku na kolumnie kierownicy.

Pół instalacji rozpieprzyłem szukając zwarcia!!! 

Jedyne co tłumaczy moją pomroczność jasną to fakt, że przed tym "wypadkiem" rozbierałem stacyjkę celem ustalenia przyczyny innej awarii. Później było czyszczenie samochodu :P

Jedyne co mnie uratowało przed samospoliczkowaniem, to ten temat i świadomość, że nie jestem sam :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...