Skocz do zawartości

Opony do forestera


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czas chyba zaczac szukac zimowek do Forka. Letnie mam 15tki, a felg innych nie mam, wiec glupio byloby zakladac zimowe 16, czy 17".

 

Jakie zimowki 205/70R15 dobre zarowno na czarne, jak i biale oraz brunatne (bloto), czyli szoso-terenowe oponki kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Michelin PE:

Nie kupuj ich jeśli nie jest za późno, to śmieć nie opona :???: , kup Bridgestona, Continentala, od PE2 trzymaj sie z daleka :cool:

 

Czy różnią się znacząco od Michelin Pilot Primacy? Jak wspomniałem wyżej mam takowe i nader je sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jakie zimowki 205/70R15 dobre zarowno na czarne, jak i biale oraz brunatne (bloto), czyli szoso-terenowe oponki kupic?

 

Ja w zeszłym sezonie kupiłem BFGoodrich WINTER SLALOM. I tak - na szosie - bez rewelacji, dość głośne, nie oszałamiają zachowaniem na mokrym. W śniegu - genialne (bardzo dobrze się oczyszczają). W błotku pośniegowym - też bardzo dobrze. Generalnie uważam zakup za trafiony, ale tylko z powodu niskiej ceny :-)

 

[ Dodano: Czw Sie 21, 2008 5:56 pm ]

I pociągnę temat letnich opon. Co byście polecili do Forestera na lato? Zasadnicza większość to asfalt i zachowanie się na asfalcie jest priorytetem. Oczywiście fajnie by było, jakby dało się na tej oponie pojechać po szuterku i leśnych błockach, ale w mojej sytuacji zdarza się to raz na tydzień/dwa. Co do felg - mam alusy 16stki i stalówki 15stki, więc oba rozmiary wchodzą w rachubę. Co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dopiszę do tematu. Szukam czegoś na lato najchętniej w rozmiarze 16".

Użytkowane w 80% na asfalcie i 20% szutrówkach (po deszczu pojawia się sporo błota - FWD na szosowych nie daje rady - sprawdzone z poprzednim Legacy :roll: ).

Co byście polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosne kupiłem MICHELIN LATITUDE TOUR HP w "15 205/70

i po kilku miesiącach ,nie moge na nie złego słowa powiedzieć

są przdewszystkim CICHE i trzymają się dobrze na mokrej nawierzchni

w porównaniu do Cooper Clasicc 2 których naprawde nie polecam nikomu

 

Ale to sa opony takie uniwersalne, czyli trochę lepsze od Geolanderów :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co byś polecił z opon letnich na 90% asfalt i 10% szuterek, leśne drogi?

 

Przyłączam się do pytania. Są świetne opony na asfalt, ale ja również potrzebuje czegoś co da radę w lekkim terenie (30cm błotko i takie tam różne szuterki). Nie chciałbym utknąć w pierwszej lepszej kałuży :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratinol napewno się nie zakopiesz dzis u szwgieka na prowincji byłem mają oni tam troche fajnego terenu do zabawy ,po starej piaskowni : woda piach i błotko .I naprawde jak na opony głównie na asfalcik spisały się wzorowo w Foresterze .I niewiem czemu carfit sugeruje ,że są tylko troche lepsze.A na drogi szutrowe spokojnie można zjechać

 

 

 

http://img87.imageshack.us/img87/3879/dsc00430de8.jpgdsc00430de8.jpg

http://img366.imageshack.us/img366/3002/dsc00423en8.jpgdsc00423en8.jpg

http://img366.imageshack.us/img366/7563/dsc00407ie6.jpgdsc00407ie6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
to ja się może podczepię pod wątek...

Ma ktoś może na Foresterze oponki 17" :?:

 

Ciekaw jestem jakby to wyglądało i jak się na takich troszkę niższych oponach by jeździło.

Zastanawiam się nad 225/55R17; teraz mam 225/60R16.

Co Wy na to :?:

 

Ja jeżdze na 225/55R17 i jest zdecydowanie lepiej :cool:

 

mam pytanie:

 

czy na szybkich zakrętach opona nie zachowuje się nieco niestabilnie? Felga jest nieco za mała jak na taką szerokość. Kiedyś miałem taki problem. Po za tym czy znacze spada komfort prowdzenia przez koleiny?

 

na 215 yokohama jakieś tam normalne letnie nie ma większego problemu wręcz jest wyśmienicie w stosunku do mojej almery, ale obawiam się że znowu będę musiał się ostro siłować.

 

jakie są Twoje doświadczenia?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Przyszedł czas na wymianę. Duelery już prawie umarły więc przy okazji zdejmowania zimówek kupię nówki letnie. Teraz pytanie co wybrać. Z Duelerów mimo wszystko byłem zadowolony i myślałem, żeby powtórzyć. Ale naszła mnie ochota na spróbowanie czegoś nowego. Czytałem ten temat, trochę sam szukałem i wybrałem kilka opon:

 

Rozmiar: 205/70/R15

 

1. Dueler H/T 684

2. Geolandar H/T G051

3. BFGoodrich MACADAM T/A

4. GoodYear Wrangler HP - ale nie ma mojego rozmiaru :(

5. Michelin Synchrone 4x4 - najfajniejsza, najdroższa i rozmiar tylko 195/70/R15

 

Jakieś sugestie ?? :)

 

No i tradycyjnie już wpadł mi do głowy pomysł felg nowych alu ale mam problem z wybraniem jakiegoś fajnego wzoru. Więc jakby tak ktoś doradził jakieś fajne felgi 15 lub 16 cali to może kupiłbym cały nowy komplet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że na forum ogólnym nikt mi nie odpowiedział to zadam to samo pytanie tutaj.Sorry ale chciałbym wiedzieć :)

 

To może mi ktoś odpowie. Chciałem do mojego forka kupić opony na lato, w sumie myslalem o czyms typu uniroyal 4x4 street bo chcialbym czasem wjechac w jakies blotko i sie nie zaryc odrazu ale z drugiej strony chcialbym tez kupic sobie w tym miesiacu nowy rower wiec gdzies musze przyoszczedzic Odkopalem w szopce letnie laczki ktore dostalem razem z autem od poprzedniego wlasciciela. Wydawalo mi sie jak je tam wrzucalem ze sa do niczego ale w sumie sa calkiem niezle.

Problem polega na tym ze sa 2 opony michelin pilot (tak przynajmniej odczytalem) a dwie goodyear eagle f1. Wszystkie 4 w rozmiarze 225/50 R16. Teraz mam chyba 205/60 r16 felgi fabryczne alu. Czy to sie nie pogryzie ? Znaczy sie czy napedzikowi to nie zaszkodzi ? Chodzi mi po pierwsze o taki rozmiar a po drugie o to ze z przodu bede mial inne laczki niz z tylu.

Bo zal mi zimowek, musze na cos zmienic a finansowo wolalbym tak za 2 miechy je wymienic. Moge na nich jezdzic czy sa jakies przeciwskazania ?

Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze lepiej to wiem ale chcialem sie dowiedziec czy z braku laku moze byc to czy cos tym zepsuje. Opony maja taki sam stopien zuzycia, chodzi mi o to czy rozny bieznik moze miec wplyw. Zakladajac brak upalania i szalenstw. Wolalbym w tym miesiacu kupic rower a za miesiac opony. Moze rzeczywiscie lepiej nie kombinowac :(

 

[ Dodano: Pią Mar 13, 2009 2:45 pm ]

Sa jakies opony w stylu Uniroyal RALLYE 4x4 STREET ale twardsze ? W sensie chodzi mi o to zeby jak raz na ruski rok zjade z czarnego to zebym sie momentalnie nie zagrzebal bez mozliwosc wyjazdu ale zeby to nie byly terenowe opony bo one maja byc do jazdy po asfalcie a rzadko po nieutwardzonym i to nie po ekstremalnych dla forestera bezdrozach. Ot tak, przejechac sie. Ale w uniroyalach nie pasuje mi ich miekosc, mialem kiedys w innym aucie r550 i one tak dziwnie plywaly. Pozatym nie hcce ich porozwalac gdzies. Kojarzycie cos takiego ?

 

[ Dodano: Wto Mar 17, 2009 12:13 pm ]

Na wiosne kupiłem MICHELIN LATITUDE TOUR HP w "15 205/70

i po kilku miesiącach ,nie moge na nie złego słowa powiedzieć

są przdewszystkim CICHE i trzymają się dobrze na mokrej nawierzchni

w porównaniu do Cooper Clasicc 2 których naprawde nie polecam nikomu

 

No a jak one sie spisują na asfalcie ? Jutro musze kupic jakieś kapcie i totalnie niewiem jakie. Zastanawiam sie nad tymi wlasnie A w szukajke wpisuje LATITUDE i nic nie znajduje wiec niewiem czy robie cos zle czy jest skopana. T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sa jakies opony w stylu Uniroyal RALLYE 4x4 STREET ale twardsze ? W sensie chodzi mi o to zeby jak raz na ruski rok zjade z czarnego to zebym sie momentalnie nie zagrzebal bez mozliwosc wyjazdu ale zeby to nie byly terenowe opony bo one maja byc do jazdy po asfalcie a rzadko po nieutwardzonym i to nie po ekstremalnych dla forestera bezdrozach. Ot tak, przejechac sie. Ale w uniroyalach nie pasuje mi ich miekosc, mialem kiedys w innym aucie r550 i one tak dziwnie plywaly. Pozatym nie hcce ich porozwalac gdzies. Kojarzycie cos takiego ?

 

Jeżeli opony typu Uniroyal RALLY 4x4 STREET nie za bardzo Ci pasują bo za miękkie, za mały index prędkości i rzadko wjeżdżasz w teren to najlepjej kup typową oponę na asfalt z odpowiednim indexem prędkości a Forek i tak sobie poradzi. Potwierdzeniem tego jest trasa terenowa w ostatnich Plejadach w Wałbrzychu. Zdecydowana większość uczestników w tej trasie miało zwykłe opony szosowe i nieźle sobie radzili. Ja jechałem na Uniroyalach R 550(o których piszesz, że są dla Ciebie za miękkie) i nie było sytuacji w której nie mogłem wyjechać . Oczywiście nie twierdzę, że opona na asfalt będzie najlepsza w każdej sytuacji i w każdych warunkach. Zyczę powodzenia w poszukiwaniu i doborze opon :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jmiciuk polecam te michelki są dobre

dość często jeżdze do wiednia i naprawde sprawdzają się na trasie -asfalcie suchym czy mokrym .Korzystam z usług dwóch oponiaży u jednego kupuje taniej (bo też ma forestera)

a u drugiego zmieniam po sezonie bo mam bliżej i obydwaj chwalą tą marke.

Jeśli chcesz z jechać w teren to bez obaw dają rade nie utkniesz

Szwagier PATROLEM a ja zanim forkiem i już nie sapie że mam słabe autko. :shock:

Korzystam też z dobrze utrzymanych dróg szutrowych i nie mają śladu jakiś przecięć lub uszkodzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec turanzy er300 w rozmiarze 215/55r17 - źródło z bridgestone polska

 

skazany jestem na potenzę :roll:

 

pozdro

 

er300 mozesz jeszcze kupic tu: www.oponytanio.pl.

Wlasnie do mnie idą z Niemiec.

 

Dzwoniłem do Bridgestone'a i er300 w magazynach w Polsce nie ma i "można próbować zamówić ale ja nie wiem czemu nie ma".

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Turanzy brak.

Kupiłem na oponytanio i już mam na aucie.

Od kilku dni śmigam akurat kiedy śnieg spadł i powiem tak : jest gorzej :razz:

Kilka razy wyjechało auto przodem jak w F1 :shock: na sąsiedni pas ruchu.

Nie wiem czy one mają tak jak potenza taką warstwe ochronną jak są nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...