Skocz do zawartości

Rozmiar opon do Legacy/Outback


Rekomendowane odpowiedzi

witam !

Poszukuje informacji jakie rozmiary opon sa homologowane do Subaru Outback/Legacy MY2004. Niestety taka informacja nie jest zawarta w instrukcji obslugi (tj w innych markach). Wiem, że na pewno jest to rozmiar 215/60 R16, bo taki mam :wink: , ale co z innymi wymiarami (szczegolnie zalezy mi na 17"), np 215/55 R17, 225/55 R17, ktore maja inne wersje jak H6 ?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem tych opon do felg 17" są: 215/55R17 (w mojej instrukcji to jest :smile: )

Możesz też spojrzec tu (str.3): http://www.subaru.pl/datasheet/08myforester.pdf

Dzieki, sprawdzilem i w OutbackuMY08 takze wystepuja 215/55 R17 :wink:, ciekaw jestem jednak czy homologacja dotyczy takze moje modelu.

 

[ Dodano: Pon Lut 18, 2008 9:48 pm ]

Przepraszam, ale gdzie na tej stronie widzisz odpowiedz na moje pytanie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj rodziciel pracuje w firmie oponiarskiej i mowi ze bezposrednie odpowiedniki to 235/50 R17 255/45 R17 lub 255/40 R18.

 

Tez mysle nad zmaina felg wiec takiej informacji potrzebuje.

W Polsce uzycie takich opon na naszych drogach z koleinami, uwazam za gruba przesade i problemy z trakcja. Mi idealny bylyby 215, no ale czekam, az ktos moze z dzialu technicznego potwierdzi czy sa takie dopuszczone poprzez homologacje do stosowanie w OBK czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala napisał/a:

Witaj,

wylicz sobie tu

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

 

Przepraszam, ale gdzie na tej stronie widzisz odpowiedz na moje pytanie :?:

 

sherif,

 

chodziło mi o to, że skoro piszesz tak:

co z innymi wymiarami (szczegolnie zalezy mi na 17")

i tak:

Wiem, że na pewno jest to rozmiar 215/60 R16, bo taki mam :wink:

 

i jest to rozmiar homologowany - a więc wyjściowy dla Twojego samochodu - to na podanej przeze mnie stronie możesz sobie dobrać opony do dowolnego rozmiaru

 

 

 

 

 

 

 

...nawet 14" :mrgreen:

 

 

Chyba, że nie wiem o czymś i trzeba homologować każdy zestaw z osobna (?)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W danych homologacyjnych modelu Legacy/Outack 04 dotyczących ogumienia przedstawione są następujące dopuszczalne rozmiary opon.

 

Limuzyna i Kombi 2,0 l i 2,5 l:

195/65 R15 91V

205/60 R15 91V

205/55 R16 89V

215/45 R17 87W

 

Limuzyna i Kombi 3,0 l:

215/45 R17 87W

 

Outback 2,5 l:

215/60 R16 94V

 

Outback 3,0 l:

215/60 R16 94V

215/55 R17 94V

 

Tyle dane homologacyjne, inne rozmiary są zakładane tylko na ryzyko właściciela bądź producenta aftremarketowych felg.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W danych homologacyjnych modelu Legacy/Outack 04 dotyczących ogumienia przedstawione są następujące dopuszczalne rozmiary opon.

 

Limuzyna i Kombi 2,0 l i 2,5 l:

195/65 R15 91V

205/60 R15 91V

205/55 R16 89V

215/45 R17 87W

 

Limuzyna i Kombi 3,0 l:

215/45 R17 87W

 

Outback 2,5 l:

215/60 R16 94V

 

Outback 3,0 l:

215/60 R16 94V

215/55 R17 94V

 

Tyle dane homologacyjne, inne rozmiary są zakładane tylko na ryzyko właściciela bądź producenta aftremarketowych felg.

 

Pozdrawiam

Pieknie dziękuje, właśnie o takie dane mi chodziło :smile: , pytaniej jeszcze tylko takie, czy homologacja opiewa na dany model np Outback 2.5 czy jest wspólna, chodzi o to czy mogę zastosować dowolny rozmiar opon wymieniony na tej liście (np. od Outbacka 3.0), czy tylko od konkretnego modelu (Outback 2.5) ?

 

[ Dodano: Wto Lut 19, 2008 1:40 pm ]

Fala napisał/a:

Witaj,

wylicz sobie tu

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

 

Przepraszam, ale gdzie na tej stronie widzisz odpowiedz na moje pytanie :?:

 

sherif,

 

chodziło mi o to, że skoro piszesz tak:

co z innymi wymiarami (szczegolnie zalezy mi na 17")

i tak:

Wiem, że na pewno jest to rozmiar 215/60 R16, bo taki mam :wink:

 

i jest to rozmiar homologowany - a więc wyjściowy dla Twojego samochodu - to na podanej przeze mnie stronie możesz sobie dobrać opony do dowolnego rozmiaru

 

...nawet 14" :mrgreen:

 

 

Chyba, że nie wiem o czymś i trzeba homologować każdy zestaw z osobna (?)

 

pzdr

Ty podales co można zapodać z technicznego puntu widzenia, mi chodziło o prawny punkt widzenia, tzn, taki, iż w momencie jakieś kolizji i próbie uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia AC lub OC (w zależności od sprawcy) TU nie będzie mogła mi odmówić wypłaty odszkodawania z racji, iż poruszałem się pojazdem z kompletem opon który nie jest objęty homologacją w danym modelu.

Odpowiadając na twoje pytanie to tak, każdy rodzaj opon musi być potwierdzony przez homologacje, myślałem jedynie iż jest wspólna homologacja np. dla Subaru Legacy/Outback, a widzę, że jest rozbicie nawet na różne silniki :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj rodziciel pracuje w firmie oponiarskiej i mowi ze bezposrednie odpowiedniki to 235/50 R17 255/45 R17 lub 255/40 R18.

 

Tez mysle nad zmaina felg wiec takiej informacji potrzebuje.

W Polsce uzycie takich opon na naszych drogach z koleinami, uwazam za gruba przesade i problemy z trakcja. Mi idealny bylyby 215, no ale czekam, az ktos moze z dzialu technicznego potwierdzi czy sa takie dopuszczone poprzez homologacje do stosowanie w OBK czy nie.

 

Dlatego rozważam wariant 235 ponieważ liczę się z perspektywą że kiedyś po polskich drogach będe musiał jeździć, natomiast ogumienie będę kupował/brał tylko i wyłącznie jednej spółki. Muszę się zorientować jak dostępność rozmiarów wygląda.

 

BTW Szanowana Dyrekcje powiedziała że założenie ogumienia innego rozmiaru, wiąże się z odpowiedzialnością użytkownika. Czy to znaczy że może to wpłynąć (uszkodzić) jakoś na napęd ? Mój samochód to AT więc chyba wiskoz nie rozwalę skoro ich nie mam? Jak wy to widzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sherif,

 

TAK

 

:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
spec.B 3.0 H6 MY 07: 215/45 R18 89W

 

Dzięki! coś takiego mam teraz na samochodzie, ale interesuje mnie na lato 225/?/18 a na zmię najchętnie coś na felgę 17.

 

Pozdrawiam,

mc

 

na lato w moim odczuciu 215/45/15 styka. Na zimę mam i polecam 215/50/17 , lepszy komfort jazdy... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że temat mnie również interesuje, zadzwoniłem do dilera :-) Miło i rzeczowo - felgi 17 oryginalne do "normalnego" (nie spec.B) Legacy nie podejdą do Spec.B, można założyć SR700, które na 100% pasują, ale diler subaru ich nie sprowadza. Znalazłem je natomiast u dilera Styl Auto w PL: http://stylauto.bigi.pl/pl/detal/wzor.p ... pattern=13, który odesłał mnie do Subaru Koper, twierdząc, że: "Pan Andrzej na pewno zrobi super cenę" :-)

 

Pozdrawiam,

mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...