Skocz do zawartości

Zadek w foresterze i wymiary springów


Janosik

Rekomendowane odpowiedzi

no tak, tajemnica jakaś ?

 

linkuję do fotek forka na moim setupie:

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=19&t=136211&p=1131687#p1131687

 

niestety tylko to pierwsze słabe zdjęcie jest statyczne, w pozostałych przypadkach jest taki lub inny wychył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 950
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Alternatywa dla MY06-> ?
Uchyl wreszcie rąbka tajemnicy :wink:

 

Wielu z nas niecierpliwie czeka na tę wiadomość.

Tak - alternatywa dla Forków 2002 - 2008.

Poszły PW.

 

Potwierdzam organoleptycznie tą alternatywę. Od piątku na niej jeżdżę i jest zdecydowanie lepiej (lepiej się prowadzi) niż na tych masakrycznie drogich sampoziomach. Cena z montażem śmieszna i w 1,5 h ogarnięte ze zbieżnością - oczywiście w nie-ASO Mysiadło.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedźwiedź, a jak się to ma s porównaniu do Twojego zestawu UltraSR?

Być może na wiosnę będę musiał zmienić SLS...

Ten zestaw Do Ciebie nie podejdzie. Do Ciebie - polecam Ultra SR + RA5761.

 

To znaczy jaka sprężyna i ile kosztuje??? Co wy tacy tajemniczy jesteście?
no przecież napisał: odpowiednie. pewnie jak kupisz to będziesz wiedział :)

zaraz by się rzucili na prywatny import i po zawodach a tak.... będzie Pan zadowolony

Właśnie tak to wygląda jak napisałeś :)

Wiem, ale nie powiem....

 

Niedźwiedź, podziel się konkretami i nie każesz nam się domyślać :roll:

Ja też poproszę PW jeżeli to taka tajemnica 8)

Ależ teorie spiskowe snujecie ;)

Ze względu na Gospodarza Forum nie można za wiele info obnażać. Sprężyny są projektu 4T Mysiadło. Są wynikiem ponad miesięcznych testów - z różnymi grubościami drutu, wysokościami sprężyny, twardościami, testów na różnych nawierzchniach, z różnymi obciążeniami itd. Efektem jest właśnie ten model sprężyny, który został uznany za najbardziej dopasowany do Forków 02+. Chyba tyle. Więcej na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mają sprężyny również na przód?

 

crem z tego co pamiętam to KYB ma sprężynę na przód i amorki do 02+ jako zamiennik oryginału, jeżeli o to ci chodziło 8)

 

Co do rozwiązania 4T to chętnie bym się tym przejechał dla porównania z moim Ironmanem. Może NMnP??? u verta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ironmany mam 2 lata gwarancji. Ciekawe jaką gwarancję daje 4T. Jakoś tak od początku podejrzewałem, że to custom - nie żeby to był mankament. Wprost przeciwnie.

Sprężyna co do zasady to może chyba tylko pęknąć i na taki "numer" gwarancja jest jak w przypadku Ironmana 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest prośba - podrzućcie sprawdzone rozwiązanie. Próbowałem przebrnąć przez cały wątek ale mi się juz te cyferki amorów pokiełbasiły :oops:

 

Pacjent - Forek 2000r wolny ssak, z tyłu prawdopodobnie bez SLS.

Trochę siadła dupa - tragedii nie ma ale czas sie za to wziąć. Amory z przodu też do wymiany.

Co proponujecie? Opcja raczej pasztetowa do normalnej jazdy po polskich "drogach"

 

Z góry dzięki

 

-- 8 paź 2010, o 22:43 --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było wymyślać tylu kombinacji to bym sie nie pogubił :twisted:

 

Rozumiem, że to na tył. Jeśli nie mam z tyłu SLS to trzeba wymieniać sprężynę czy można zostać na tym co jest?

 

I ostatnia prośba o numerki tych KYB zarówno na tył jak i na przód cobym czegóś przy zamawianiu nie nakombinował.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazik, ale naprawdę leniwiec z Ciebie. Przede wszystkim wątek o "tamtych" forkach (97-02) jest gdzie indziej. Zajrzyj tutaj :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.ph ... 3#p1012503

Całe info znajdziesz tutaj http://www.kyb-europe.com/catalogue.asp (wybierz Forester SF i wersję silnikową N/A). Za resztę zapłacisz kartą mastercard :D Gdybyś potrzebował gratów daj :arrow: PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki o te linki mi chodziło :D

Siedzicie w tym temacie od początku to dla Was jest to 3 sekundy - mnie by żdziebko więcej zeszło.

 

Ostatnie pytanie czy oryginalne sprężyny w przypadku zawieszenia niesamopoziomujacego grają z amorami KYB czy trzeba też wymieniać sprężyny?

 

Niedźwiedź :arrow: PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna(lepsza) charakterystyka pracy?

Bo jak rozumiem sprężyny się nie zużywają :roll:

Gazik po 11 latach to tylko wino może być lepsze, więc wymień komplet dedykowany do wersji bez SLS i rozkoszuj się doznaniami z jazdy Forkiem 8) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny niestety po czasie też się zużywają - zmienia im się charakterystyka, siadają, mają mikropęknięcia itp. Przy wymianie amorów dorzucenie sprężyn podwyższa koszt całej roboty tylko o koszt sprężyn, który jest nieduży, więc naprawdę polecam zmianę.

 

Gazik po 11 latach to tylko wino może być lepsze, więc wymień komplet dedykowany do wersji bez SLS i rozkoszuj się doznaniami z jazdy Forkiem

o to to to :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...