Skocz do zawartości

Zadek w foresterze i wymiary springów


Janosik

Rekomendowane odpowiedzi

 

musze tam podjechac na sprwadzenie/regulacje (mam na śrubki :razz: )luzow zaworowych i wlasnie na ustawienie zbieznosci (chcialbym portestowac inne ustawienie niz ksiazkowe)

 

Śrubki to jakiś upgrade? :mrgreen:

 

A na zbieżność jedź do Floryna i powiedz mu, że chcesz żeby lepiej skręcał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 950
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie mam pojecia, bo to z okazji zmiany amorow. A zbieznosc masz blizej - na sleznej u Marka Floryna (Floryn Auto) - dobrze ogarnia temat Subaru jesli chodzi o geometrie =)

 

p.s. a nie na plytki? :shock:

 

ile $$$ - z gory dzieki

 

P.S.

DOHC ma plytki, SOHC ma srubki - jak w polonezie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki zamontowane. Spodziewalem sie troche wiekszej roznicy w wysokosci - obecnie lewa strona (od srodka do krawedzi nadkola) to jakies 415mm, a prawa 420mm. Za to na pewno lepiej sie prowadzi, choc jeszcze nie mialem okazji dobrze potestowac.

Juz siadly jakis 1cm - na nastepne Plejady zaloze nowe sprezyny =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Robiłem w środę - 100pln za cztery koła.

 

a ja bylem wczoraj w FLORYN AUTO i zostawilem 80PLN (4kola) :wink:

 

powiedzialem tak: prosze ustawic tak jak TURBO :lol: czyli z tylu negatyw -0.20 (przod w N/A i TURBO niczym sie nie rózni)

 

i rzeczywiscie Olleo, prowadzi sie inaczej czy lepiej tego jeszcze nie wiem nie bylo gdzie prztestowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Grzesiek_67,

 

czytam stare watki dotyczace tylnich amortyzatorow do Forestera.

wlasnie mnie to dopadlo wielkim zadudnieniem na niewielkim dolku na drzodze. Mam wersje 2,0 2005 ale juz MY 2006.

chcialbym sie dowiedziec w jakim serwisie mozna bylo wymienic caly tyl za 2900 (rozumiem amortyzatory, sprzezyny, podkladki-gumy, oslony do amortyzatora, i montaz).

bo mnie troche ochlodzila cena ktora otrzymalem w serwisie - prawie 2000 za sam amortyzator...

a tu niestety szykuje sie wyjazd na urlop...

 

pozdrawiam

 

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I u mnie Forek siedzi bardziej po stronie kierowcy. Chyba wszystkie tak maja

mój też tak ma. w ASO mówili - amorek, w innych zakładach - sprężyna. badania sprawności amorka pokazały, że ASO miało rację:( teraz wymiana:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie Forek siedzi bardziej po stronie kierowcy. Chyba wszystkie tak maja

mój też tak ma. w ASO mówili - amorek, w innych zakładach - sprężyna. badania sprawności amorka pokazały, że ASO miało rację:( teraz wymiana:(

Sam amorek, to malo - ja wymienilem amorki na nowe (oryginaly z tylu, KYB z przodu) i mimo, ze ciut sie podniosl, to wciaz lewa strona ciut bardziej siedzi. Trzeba jeszcze zmienic sprezyny - wlasnie czekam na jakies okazje. O ile rozumiem, ze cena samopoziomujacego amora, do ktorego nie ma zamiennikow, jest cholernie wysoka, to cen sprezyn kompletnie nie kumam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze zmienic sprezyny - wlasnie czekam na jakies okazje.

 

Olleo, ja mam oryginalne na których jeździłem około 6 miesięcy, później zmieniłem na te z Poznania, skoro założyłeś amorki samopoziomujące to dla Ciebie będzie jak ulał, płaciłem za nie około 750 zł za 2 szt. oddam za powiedzmy 300 :mrgreen:

Mam też drugą pare używane 9 lat :twisted: jak by sie ktoś skusił odam za 100, jak nie to zrobie z nich huśtawke dla dzieci :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne? Rowno Forek na nich stal (acz nizej)?

 

Chyba bardzo chetnie =) Przespie sie jeszcze z tym pomyslem, ale na 97% sie zdecyduje :mrgreen: Bo zastanawialem sie jeszcze nad zamowieniem, jak wy, ale wszystkich czterech - wtedy na nastepnych Plejadach juz nikt by mi nie podskoczyl ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, nie jestem pewny czy sie poprawił przechył, nie chce Cie wprowadzić w błąd bo nie pamiętam, jak masz troche czasu to przeczytaj cały temat bo może wcześniej o tym pisałem.

Moge Ci je wysłać, założysz sprawdzisz ja spasuje to wtedy prześlesz kaske, jak nie spasuje to odeślesz i będziesz w plecy tylko o koszy przesyłki i ew. koszty wymian.

Prześpij się z tym i daj znać, myśle że drugi taki frajer sie szybko nie trafi co kupi a za chwile sprzeda za mniej niż pół ceny :mrgreen:

 

Zapomniałem jeszcze dodać że u mnie pojawił sie skutek uboczny podniesienia tyłka, mianowicie jeden z łączników stabilizatora wyszedł z siebie :twisted: tak do połowy, jak będe miał chwilke to wkleje fote żeby było widać o so chosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu zauważyłem, że mi chyba forek lekko siedzi po stronie kierowcy (widać to patrząc od tyłu), ale myślałem że złudzenie jakieś... Teraz poczytałem trochę w tym wątku o amorach sprężynach itp. i może jednak mi się nie wydaje :roll: Waszym zdaniem to możliwe, żeby był lekko krzywy już po przebiegu ok. 15k? (gdzieś wtedy przyuważyłem, teraz mam ponad 20k) - przy zwykłej, szosowej eksploatacji? lecieć reklamować w ASO czy starczy spokojnie poczekać do przeglądu przy 30k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GREGG, my tu mówimy o przebiegach przynajmniej 150k, to byłoby straszne gdyby roczny forek miał problemy z zawieszeniem, stań na równej nawierzchni i zmierz lewe i prawe koło od osi koła do krawedzi nadkola, jeśli jest różnica wiecej niż 10mm to ja bym sie też zastanawiał :roll:

 

 

 

Olleo, fotki sprężyn:

te prawie nowe wyczyszczone i zakonserwowane :mrgreen: :

11e1be6f37d601d0m.jpg

 

tyle zdążył sie przytrzeć lakier:

f01b158fc1682fb3m.jpg

 

i stare do porównania, brudne i zamotały sie tak że nie wiem jak je rozplątać :mrgreen:

29b56c16daa944dem.jpg

7bb36a52ebc2f9b4m.jpg

 

Zastanawiam sie co znacza te kolorowe paski, na starych i nowych są 2 czerwone i jeden pomarańczowy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

problem z "niskosiedzącym tyłkiem" dopadł i mojego potFORKA. za radą Janosika i gimli2 (dzięki Panowie) zdecydowałem się na zestaw amorki KYB + sprężyny z Poznania (http://www.pospring.pl). Czy możecie polecić jakąś zaufaną firmę z Poznania zajmującą się zawieszeniem?

 

ps

zastanawiam się dlaczego oryginalny amorek padł już po 16 miesiącach użytkowania... i to wyłącznie "drogowego"... off-road'u nie było jeszcze :( czy fakt, że parkuję auto tak, że najniżej siedzi właśnie tylne koło po stronie kierowcy (to od padniętego amorka) może mieć tu znaczenie? (auto po stronie kierowcy stoi na drodze, natomiast po stronie pasażera wyżej - na chodniku)

 

ps2

po lekturze tego wątku zauważyłem dziwną prawidłowość - większość osób zgłaszających problemy z zawieszeniem w Forku twierdzi, że niżej "siedzi" strona kierowcy... zbieg okoliczności? przypadek? wada wrodzona? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niżej "siedzi" strona kierowcy... zbieg okoliczności? przypadek? wada wrodzona?

 

mysle ze cos jest na rzeczy... moze chodzi o to, ze lewa strona jest zazwyczaj bardziej obciazona (kierowca) i to powoduje jakies minimalne odkształcenia amorow - skoro tam jakis olej w nich pracuje, nie jest to tak sztywne jak w zwyklych niepoziomujacych i moze stad potem odchylenie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potwierdzam wcześniejsze doniesienia o cenach tylnych amorków z samopoziomowaniem w ASO, aktualna cena to 1267zł brutto za sztukę, cena z ASO POINT ŁÓDŹ za amor do 2,0XT 04r.

Wydaje mi się że przy takiej cenie nie opłaca się kombinować przeróbek forkowego zadka...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...