Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Przykladowo taki Internet Explorer bedzie zapamietywal zakladki, historie i inne ustawienia niezaleznie pod jakim interfejsem uzytkownika pracuje czy tez sa to calkiem oddzielne programy?

A dlaczego chcesz używać Metro ? Może w tablecie się sprawdza, w PC absolutnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce uzywac i wolabym odinstalowac nieużywane programy zeby zwolnic miejsce na dysku i przyspieszyc prace komputera. Przykladowo tak jak to bylo ze Skype, ale jak kolega pisal wczesniej IE jest ten sam dla kafelkow i klasycznego desktopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

STIFF powiedział Najdziwniejsze jest to, że w biurze te same programy z tych samych instalek działają szybko i bezproblemowo - komp biurowy i domowy jest niemal identyczny. Na obu jest WIN 7, oba mają tego samego antywirusa tak samo skonfigurowanego. ktoś może miec jakis pomysł? A powiesz coś co to za programy są? Napisałeś że komp biurowy i domowy - w biurze jest ok, a w domu programy mulą? Kwestia może zasobów z których chcą korzystać? Czy przypadkiem do odpalenia tych programów z domu nie łączysz się za pomocą VPNa z firmą? Jak wszystko inne chodzi ok, to nie doszukuj się problemów z kompem, raczej skłaniał bym się ku temu że te programy chcą korzystać z jakichś zasobów sieciowych których w domu nie masz, no i na przykład czekają sobie na nawiązanie połączenia z czymś czego w domu nie masz :P

 

No więc w końcu doszedłem o co kaman - Kaspersky. Po wyłączeniu ochrony program śmiga. Włączam ochronę i muli lub zupełnie się wiesza. tyle, że w biurze mam też Kasperskiego i jest Ok. Muszę zatem porównać ustawienia jutro bo na szybko jak przejżałem Kasperskiego to nie widzę nic w ustawieniach co wydawałoby się dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem te pytanie w Temacie TABLETY I INNE DRPOSY MULTIMEDIALNE ale tam jest zerowy odzew, może tutaj będzie większy:

 

 

Panowie i panie prośba o podpowiedź odnośnie tabletu.

 

Co musi posiadać:

-obsługa AERO2

-GPS i A-GPS

-modem 3g (lepiej LTE :) )

-Windows (ewentualnie dual OS)

-ekran 8"

-hdmi

-usb

 

Z góry dzięki za propozycje nie spieszy się z kupnem więc na tą chwilę rozeznaje rynek...

 

 

PzDr

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chciałbym w ustawieniach zmienić adres mailowy

 

ale w ustawieniach czego ?

 

w ustawieniach kompuera

jak kupiłem kompa to musiałem podać maila i takie tam, teraz zmieniłem adres mailowy i chciałby tam też zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość GB RAM jest drugorzędna jeśli chodzi o start systemu. Tutaj wąskim gardłem jest dysk 5400 rpm. Min. 7200 a najlepiej SSD - poza tym bezpieczniej.

 

Dokładnie tak jest, u mnie po przesiadce na SSD system startuje jak rakieta, mimo że RAM i wszystko inne się nie zmieniło  :)

 

Do tego SSD się nie fragmentuje, więc nie ma efektu spowalniania systemu w czasie

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zadałem te pytanie w Temacie TABLETY I INNE DRPOSY MULTIMEDIALNE ale tam jest zerowy odzew, może tutaj będzie większy:

 

 

Panowie i panie prośba o podpowiedź odnośnie tabletu.

 

Co musi posiadać:

-obsługa AERO2

-GPS i A-GPS

-modem 3g (lepiej LTE :) )

-Windows (ewentualnie dual OS)

-ekran 8"

-hdmi

-usb

 

Z góry dzięki za propozycje nie spieszy się z kupnem więc na tą chwilę rozeznaje rynek...

 

 

PzDr

 

 

 

Podbije pytanie bo coś nie ma odzewu <_<

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego SSD się nie fragmentuje, więc nie ma efektu spowalniania systemu w czasie

Od czasów NTFS jako domyślnego systemu plików fragmentacja jest problemem bardziej akademickim niż rzeczywistym. Natomiast co do spowalniania systemu w czasie na dyskach SSD... to owszem jest taki efekt. Dotyczy głównie tanich rozwiązań konsumenckich, gdzie wydajność dysku SSD drastycznie spada po zapisaniu pełnej pojemności dysku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do tego SSD się nie fragmentuje, więc nie ma efektu spowalniania systemu w czasie

Od czasów NTFS jako domyślnego systemu plików fragmentacja jest problemem bardziej akademickim niż rzeczywistym. Natomiast co do spowalniania systemu w czasie na dyskach SSD... to owszem jest taki efekt. Dotyczy głównie tanich rozwiązań konsumenckich, gdzie wydajność dysku SSD drastycznie spada po zapisaniu pełnej pojemności dysku.

 

 

Znawcą nie jestem, ale z własnego doświadczenia konsumenckiego wynika, że to HDD po latach spowalnia, a SSD działa jak nowy  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do tego SSD się nie fragmentuje, więc nie ma efektu spowalniania systemu w czasie

Od czasów NTFS jako domyślnego systemu plików fragmentacja jest problemem bardziej akademickim niż rzeczywistym. Natomiast co do spowalniania systemu w czasie na dyskach SSD... to owszem jest taki efekt. Dotyczy głównie tanich rozwiązań konsumenckich, gdzie wydajność dysku SSD drastycznie spada po zapisaniu pełnej pojemności dysku.

 

W NTFSie fragmentacja jest jak najbardziej problemem:

https://technet.microsoft.com/en-us/library/bb742585.aspx

https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc767961.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam podjarkę, bo zmieniłem wysłużonego, siedmioletniego laptopa na stacjonarny i pomimo, że gdzie bym nie pytał, to słyszałem tylko "Intel, bierz I5", itp., to jednak kupiłem AMD FX 8320E + Radeona R9 280, monitor 24 cale i kurde - co za żyleta i wcale nie żałuję! :D

Liczę, ze w miarę sensownie pogram w Wiedźmina 3, a w likend kupuję Richard Burnsa i na razie pomęczę się na padzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...