Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Chieftec to taki Asus wśród zasilaczy i wentylatorów - 100% marketingu 0% jakości. Godne zaufania są marki które wymienił @_akir_

@Szürkebarát dzisiejsze dobre zasilacze mają nawet 96% efektywność - mimo tak dużych mocy jako ciepło ucieka tylko kilkadziesiąt watt. Te moce dotyczą sumarycznie wszystkich linii: 3,3V, 5V, kilka linii 12V - na tą ostatnią najmocniej używaną przypada większość ale nie całość. Gro mocy pobiera karta graficzna i procesor, moce powyżej 1kW mają sens tylko w wyjątkowych konfiguracjach jak jest więcej niż jedna karta, a i tu chodzi bardziej o zapas na chwilowe skoki. Przeciętny nawet mocny komputer to w porywach 400-500W, przy oglądaniu internetu i pisaniu w Office nie bierze nawet 100W.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem kompa. Winna karta graficzna Zoltac GeForce GTX 1060 6GB, która gryzie się z płytą Gigabyte. Także problem z głowy bo kupiłem GeForce RTX 3060 GIGABYTE i nowy zasilacz endorfy 700W

 

https://www.komputronik.pl/product/815417/endorfy-vero-l5-bronze-700w.html

 

https://www.komputronik.pl/product/726296/gigabyte-geforce-rtx-3060-eagle-12gb-oc-2-0-lhr.html

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kriskristoffers napisał(a):

Odebrałem kompa. Winna karta graficzna Zoltac GeForce GTX 1060 6GB, która gryzie się z płytą Gigabyte. Także problem z głowy bo kupiłem GeForce RTX 3060 GIGABYTE i nowy zasilacz endorfy 700W

 

https://www.komputronik.pl/product/815417/endorfy-vero-l5-bronze-700w.html

 

https://www.komputronik.pl/product/726296/gigabyte-geforce-rtx-3060-eagle-12gb-oc-2-0-lhr.html

 

 

mały przeskok :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te czasy z 3DFX Voodoo i Riva TNT2 :D  Jeszcze pamiętam jak śmiałem się, że kiedyś to w grafice pamięć w GB będzie liczona.

Edytowane przez kamul
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kriskristoffers napisał(a):

Odebrałem kompa. Winna karta graficzna Zoltac GeForce GTX 1060 6GB, która gryzie się z płytą Gigabyte. 

 

Dobra, dobra! To była ustawka, żeby kartę wymienić :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kamul napisał(a):

Czy ktoś poleci jakiś szybki router domowy? Podpięte telefony, zegarki, 3-4 kompów, NAS, drukarka. Ważne żeby działał stabilnie ;) (i nie był wielki jak PC)

do jakiego łącza i jaki budżet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _akir_ napisał(a):

do jakiego łącza i jaki budżet ?

światłowód 600. Dobrze jakby miał wifi6 ale raczej szukam czegoś budżetowego, ważne żeby działało, fajerwerków mieć nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kamul napisał(a):

światłowód 600. Dobrze jakby miał wifi6 ale raczej szukam czegoś budżetowego, ważne żeby działało, fajerwerków mieć nie musi.

takie cos ostatnio znajomemu montowałem

Asus TUF-AX3000 V2 Wi-Fi AX3000 1xWAN 4xLAN link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kamul napisał(a):

Czy ktoś poleci jakiś szybki router domowy? Podpięte telefony, zegarki, 3-4 kompów, NAS, drukarka. Ważne żeby działał stabilnie ;) (i nie był wielki jak PC)

Dom czy mieszkanie? Ja do domu kupiłem TP Link Archer AX73. Obsługuje jakieś 15 urządzeń. Zasięg mam w całym ogrodzie. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś "szczególne" zasługi dla tych routerów? Na razie do domu, ale jak będę się kiedyś przenosił to mogę go zabrać. Ważne, żeby działał stabilnie, bo obecny Asus dziś padł, nawet po kablu go nie wykrywa i muszę coś na szybko kupić. Jeśli coś z niższą klasą wifi będzie bardzo dobre a dużo tańsze to też chętnie poznam propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego TP Linka też kupiłem żeby w razie czego można było dołożyć urządzenie po meshu. Dodatkowo ważny był dla mnie spory zasięg, dlatego go wybrałem. 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szybko kupiłem Tenda TX2 pro, odpalony, działa. Na obecne potrzeby raczej da radę. Będą większe to i nad zmianą będę się wtedy dalej zastanawiał ;) wielkie dzięki za wszystkie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, jeśli się mieszka w bloku, żeby sobie przeczesać eter pod kątem: na jakich kanałach nadają sieci sąsiadów i ustawić je sobie ręcznie na takie mniej oblegane (osobno dla 2.4 i 5ghz). U mnie np to bardzo poprawiło transfery na PS5,  które ma układ wifi ze śmietnika chyba wygrzebany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potężny wyciek danych. A co w tym najbardziej zaskakujące - sprawdzanie danych w bazie rządowej. Czyli sami się przyznali, ze sami mają te dane????  https://next.gazeta.pl/next/7,151243,29822833,wielki-wyciek-danych-polakow-uderzy-rowniez-w-firmy-do-czego.html#s=BoxOpMTMoże być zrzutem ekranu z Twittera przedstawiającym 1 osoba i tekst „Janusz Cieszyński @jciesz Przedwczoraj w nocy w sieci pojawił się duży zbiór loginów haseł obywateli. Uruchomiliśmy proste narzędzie do sprawdzenia, czy Wasze dane znalazły się w tym wycieku. Zapraszam do korzystania z bezpiecznedane.gov.pl 9:44 AM 31 maj 2023. 133,6 tys. Wyświetlenia 142 Tweety podane dalej 90 Cytatów 365 Polubień 们 84 Zakładki WYGLĄDA ΝΑ To, ŻE RZĄD WŁAŚNIE SIĘ PRZYZNAŁ, ŻE ARCHIWIZUJE WYKRADZIONE DANE OBYWATELI, POZYSKANE z CZARNEGO RYNKU”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...