Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, LosioDriver napisał:

 

A jaki masz dekoder? Możesz podać model z naklejki? To zaraz będziemy mieli pewność.

główny ten najnowszy 4K , co Cyfra sprzedaje , te multiroom te białe syfy DSIW74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie, zastanawiam się nad zakupem laptopa do pracy, najlepiej coś małego do 14", z matrycą 4k, już dawno wypadłem z obiegu jeśli chodzi o marketing i cyferki dlatego nic mi to nie mówi. Z pewnych względów potrzebuję być na windzie. Z wymagań raczej wygoda obsługi i czas pracy na baterii ( zbędne bajery typu dotykowy ekran itp w ogóle nie są potrzebne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamul napisał:

Może ktoś podpowie, zastanawiam się nad zakupem laptopa do pracy, najlepiej coś małego do 14", z matrycą 4k, już dawno wypadłem z obiegu jeśli chodzi o marketing i cyferki dlatego nic mi to nie mówi. Z pewnych względów potrzebuję być na windzie. Z wymagań raczej wygoda obsługi i czas pracy na baterii ( zbędne bajery typu dotykowy ekran itp w ogóle nie są potrzebne).

 

Jeśli możesz, powiedz mi po co Ci 4K na takim małym ekranie? Z własnego doświadczenia wiem, że 4K jest zauważalne (o ile specjalnie nie przyglądasz się z bliska) powyżej 20".

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LosioDriver napisał:

 

Jeśli możesz, powiedz mi po co Ci 4K na takim małym ekranie? Z własnego doświadczenia wiem, że 4K jest zauważalne (o ile specjalnie nie przyglądasz się z bliska) powyżej 20".

Jak masz otwarte dużo okien i nie zawsze masz dostęp do dodatkowych monitorów to dość istotna rzecz ;)  nie chodzi mi o "jakość" obrazu, nie jestem fotografem, bardziej chodzi o to, żebym kilka środowisk, spisów i weryfikacji mógł ogarnąć bez zbytniego wachlowania po oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamul napisał:

Jak masz otwarte dużo okien i nie zawsze masz dostęp do dodatkowych monitorów to dość istotna rzecz ;)  nie chodzi mi o "jakość" obrazu, nie jestem fotografem, bardziej chodzi o to, żebym kilka środowisk, spisów i weryfikacji mógł ogarnąć bez zbytniego wachlowania po oknach.

 

Ok trochę rozumiem :D Serio masz taki dobry wzrok, żeby mieć literki takie malutkie?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LosioDriver napisał:

 

Szacun :D Wysłałem Ci linka na priv, zobacz sobie

 

 

jeżeli korzystasz z aplikacji które nie reskalują się to słabo to widzę, w takim lapku fhd jest wystarczające

sprawdź sobie wcześniej żebyś nie był rozczarowany

 

ostatnio testowałem monitory 27" i w takim monitorze 4k to za dużo, optymalnie dla 27" to wqhd (2560x1440)

 

zresztą prawdziwego 4k w laptopach nie znajdziesz, a w monitorach to tylko w pro za grubą kasę

rozdzielczość którą sprzedawcy nazywają 4k w laptopach czy monitorach to tak naprawdę jest 3840x2160 czyli uhd

a prawdziwe 4k = 4096x2160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LosioDriver napisał:

 

Dysk wpinasz do takiego urządzenia?

nc_2017_06_23_37.jpg.562f7900564b5ea97272036b9443067e.jpg

dekodercopy2.png.9e3f1bf1762fbd9f25e116f193dea2d7.png

 

Nie to jest dekoder 4K już z dyskiem , mi chodzi o ten dekoder

0007U5DD60GA4N02-C122-F4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główny ten najnowszy 4K , co Cyfra sprzedaje , te multiroom te białe syfy DSIW74
Aaaa ok. To na nim nie ruszy dysk na USB 3. Można spróbować z aktywnym hubem USB 3. Lub najlepiej kupić dysk w kieszeni z zasilaczem siwciowym. Chodzi o to, że USB w dekoderze ma za małe napięcie żeby zasilić dysk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubanow napisał:

zresztą prawdziwego 4k w laptopach nie znajdziesz, a w monitorach to tylko w pro za grubą kasę

rozdzielczość którą sprzedawcy nazywają 4k w laptopach czy monitorach to tak naprawdę jest 3840x2160 czyli uhd

a prawdziwe 4k = 4096x2160

Nie przesadzajmy :) 3840x2160 jest standardem 4K przyjętym w telewizorach i monitorach 16:9 i jeżeli ktoś nie pławi się w wymyślnej obróbce filmów kinowych to kolejne wersje standardu nie mają żadnego znaczenia

 

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LosioDriver napisał:

Aaaa ok. To na nim nie ruszy dysk na USB 3. Można spróbować z aktywnym hubem USB 3. Lub najlepiej kupić dysk w kieszeni z zasilaczem siwciowym. Chodzi o to, że USB w dekoderze ma za małe napięcie żeby zasilić dysk.

to chodzi tylko o samo zasilenie dysku, czy jeszcze jakieś kwestie związane z kompatybilnością ze wstecznym standardami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, radekk napisał:

to chodzi tylko o samo zasilenie dysku, czy jeszcze jakieś kwestie związane z kompatybilnością ze wstecznym standardami?

 

Zależy od urządzenia. Różnica jest w samym złączu - USB 2.0 ma 4 piny, a 3.0 ma 9.

Teoretycznie o ile zasilanie wydala to powinien być jedynie niższy transfer.

Jak wpinasz USB 3.0 do gniazda 2.0 to styka te same piny co są w 2.0.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie mi chodzi właśnie że mając kable, pendrive, cokolwiek, w standardzie USB3 czy faktycznie niekoniecznie jest to kompatybilne ze starszymi urządzeniami jak tu w wypadku tego dekodera u Carfita. Ze transfer będzie niższy to oczywiste, ale właśnie czy tu problem polegał na niewydolności zasilania czy coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LosioDriver napisał:
20 godzin temu, carfit napisał:
główny ten najnowszy 4K , co Cyfra sprzedaje , te multiroom te białe syfy DSIW74

Aaaa ok. To na nim nie ruszy dysk na USB 3. Można spróbować z aktywnym hubem USB 3. Lub najlepiej kupić dysk w kieszeni z zasilaczem siwciowym. Chodzi o to, że USB w dekoderze ma za małe napięcie żeby zasilić dysk.

Wkurzyłem się i kupiłem Pendrive 1TB i chodzi od kopa :) . Niestety z dyskiem jest problem , nie wykrywa go i nie może go sformatować , z pendrive poszedł od kopa . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

Wkurzyłem się i kupiłem Pendrive 1TB i chodzi od kopa :) . Niestety z dyskiem jest problem , nie wykrywa go i nie może go sformatować , z pendrive poszedł od kopa . 

 

Pendrive 1TB? Jaki? Boję się zapytać co kupiłeś (a raczej ile za to zapłaciłeś) :D Ale najważniejsze, że działa :) A dodatkowy dysk zawsze się w domu przyda.

Backup danych zawsze wskazany, a teraz jest na czym :)

 

32 minuty temu, radekk napisał:

W sensie mi chodzi właśnie że mając kable, pendrive, cokolwiek, w standardzie USB3 czy faktycznie niekoniecznie jest to kompatybilne ze starszymi urządzeniami jak tu w wypadku tego dekodera u Carfita. Ze transfer będzie niższy to oczywiste, ale właśnie czy tu problem polegał na niewydolności zasilania czy coś jeszcze.

 

W tym przypadku na 99% problemem było zasilanie - dysk nie nie mógł wystartować. Ogólnie urządzenia działające na USB 3 są wstecznie kompatybilne (ale będą działać wolniej), przy czym dyski, napędy zewnętrzne itp. muszą mieć odpowiednie zasilanie których USB2  nie da. Dlatego starsze dyski wpina się do 2 portów USB 2 (zasilanie + dane i zasilanie). Urządzenia pracujące w standardzie USB 2 będą działać zawsze w gnieździe USB 3. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy np. chcemy zainstalować system z pendriva którego wpięliśmy do USB 3. Przed uruchomieniem systemu często urządzenia wpięte do gniazda USB 3 nie są wykrywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, LosioDriver napisał:

Ale najważniejsze, że działa

tani nie był to fakt , ale czego sie nie robi dla ukochanej córci ;) $$$$$ 

Edytowane przez carfit
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, LosioDriver napisał:

Chodzi o to, że USB w dekoderze ma za małe napięcie żeby zasilić dysk.

Tak uściślając to napięcie jest dobre, tylko wydajność prądowa za mała.

 

13 godzin temu, LosioDriver napisał:

Wyjątkiem jest sytuacja kiedy np. chcemy zainstalować system z pendriva którego wpięliśmy do USB 3. Przed uruchomieniem systemu często urządzenia wpięte do gniazda USB 3 nie są wykrywane.

To nie do końca jest prawdą, bo wiele nowych platform ma tylko USB 3.0 lub wyższe i klawiatury czy klucze USB są jak najbardziej widoczne jeszcze na poziomie BIOS (bo jak inaczej do niego wejść?) dzięki trybowi zgodności (legacy USB). Niemniej Windows 7 miał z tym problem, ale kto tego wynalazku jeszcze używa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Tak uściślając to napięcie jest dobre, tylko wydajność prądowa za mała.

 

Tak tak :) Zgadza się, dzięki za poprawkę.

 

2 godziny temu, aflinta napisał:

To nie do końca jest prawdą, bo wiele nowych platform ma tylko USB 3.0 lub wyższe i klawiatury czy klucze USB są jak najbardziej widoczne jeszcze na poziomie BIOS (bo jak inaczej do niego wejść?) dzięki trybowi zgodności (legacy USB). Niemniej Windows 7 miał z tym problem, ale kto tego wynalazku jeszcze używa?

 

Nowe platformy nie mają z tym problemu, fakt, ale często spotyka mnie problem z portami 3.0 w czasie instalacji systemu.

Co do Windows 7 - na wszystkich urządzeniach zrobiłem downgrade z 10 do 7. Po prostu nie trawię 10 i długo do 10 nie wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2019 o 07:32, ziom napisał:

Oddałem laptop do serwisu i postawili diagnozę - uszkodzona płyta główna.

Anielski orszak ..... ;)

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

 

"Serwis" laptopów i ich diagnoza okazała się jedną wielką lipą :facepalm:

Cała ta sprawa nie dawała mi spokoju i rozkręciłem "trupa" na części pierwsze ... no bo co mogłem w nim uszkodzić skoro serwis stwierdził zgon !?

Wymieniłem baterie ( CR2032 ) płyty głównej na nową , skręciłem co trzeba żeby laptop mógł odpalić i ..... odpalił :D

Laptop uruchomił "wewnętrzną diagnostykę" , która trwała około godzinę , następnie zrestartował się i od tej pory działa normalnie.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ziom napisał:

 

"Serwis" laptopów i ich diagnoza okazała się jedną wielką lipą :facepalm:

Cała ta sprawa nie dawała mi spokoju i rozkręciłem "trupa" na części pierwsze ... no bo co mogłem w nim uszkodzić skoro serwis stwierdził zgon !?

Wymieniłem baterie ( CR2032 ) płyty głównej na nową , skręciłem co trzeba żeby laptop mógł odpalić i ..... odpalił :D

Laptop uruchomił "wewnętrzną diagnostykę" , która trwała około godzinę , następnie zrestartował się i od tej pory działa normalnie.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

 

O.... tego bym się nie spodziewał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...