Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, LosioDriver napisał:

8 letni procesor i nie zauważyłem nic takiego ;) A lubię pograć.

 

O to w nowym CD-ACTON jest Far Cry Primal. Od dłuższego czasu w gry gram na konsoli ;). Ostatnio gram w Śródziemie Cień Mordoru i jak jest dużo orków to PS4 traci na wydajność. Na szczęście zdarzyło się to może z dwa razy na 20 godzin grania.

 

31 minut temu, LosioDriver napisał:

Wsparcie dzieli się na kilka rodzajów. Wsparcie łatek bezpieczeństwa jest dużo dłuższe. Wiesz, że nawet Windows XP jest dalej wspierane mimo, że oficjalnie nie jest? Dotyczy to pewnej wersji systemu i właśnie wspomnianych łatek bezpieczeństwa.

 

Ponoć oficjalnie XP nie jest wspierany ale jak już to wersja 64 bitowa ?.

Pamiętam jak miałem tzn nadal mam Riva TNT i po aktualizacji sterowników tak karta graficzna dopiero "rozwinęła skrzydła". Nawet po aktualizacji biosu mogłem płynnie zmieniać częstotliwość taktowania RAMu. Ogólnie po kilku latach producenci płyt głównych nie wypuszczają aktualizacji bo by to było mało opłacalne.

 

18 minut temu, LosioDriver napisał:

Tu się zgadzam :) Aczykolwiek ja dla Kobiety wybrałem starego HP EliteBooka w idealnym stanie

 

Moja by marudziła ale jak ten który mam skończy się to zgłosze się po jakiegoś małego laptopa. Kryterium będzie złącze HDMI no i żeby Youtube i inne strony z filmami działały płynnie :biglol:.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, llkuba napisał:

O to w nowym CD-ACTON jest Far Cry Primal. Od dłuższego czasu w gry gram na konsoli ;). Ostatnio gram w Śródziemie Cień Mordoru i jak jest dużo orków to PS4 traci na wydajność. Na szczęście zdarzyło się to może z dwa razy na 20 godzin grania.

 

Ja się nie mogę przestawić na konsolę. Z nowych gier ostatnio grałem w Metro Exodus i poza tym, że moja karta graficzna nie wspiera Ray Tracing to przeszedłem całość na Ultra/High bez przycinki.

 

5 minut temu, llkuba napisał:

Ponoć oficjalnie XP nie jest wspierany ale jak już to wersja 64 bitowa ?.

 

Chodzi o XP w wersji POS. Przynajmniej do połowy 2019 miała dostawać aktualizacje. Tą wersje systemu możesz spotkać w bankomatach, automatach biletowych itp. Dało się zwykłego XP zmienić w POS i mieć aktualizacje :)

 

10 minut temu, llkuba napisał:

Moja by marudziła ale jak ten który mam skończy się to zgłosze się po jakiegoś małego laptopa. Kryterium będzie złącze HDMI no i żeby Youtube i inne strony z filmami działały płynnie :biglol:.

 

Za 900zł EliteBooki mają nie tylko HDMI ale i DisplayPort, a żadne strony z filmami im niestraszne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, LosioDriver napisał:

Metro Exodus

 

Słyszałem, że fajna gierka.

 

18 minut temu, LosioDriver napisał:

Chodzi o XP w wersji POS. Przynajmniej do połowy 2019 miała dostawać aktualizacje. Tą wersje systemu możesz spotkać w bankomatach, automatach biletowych itp. Dało się zwykłego XP zmienić w POS i mieć aktualizacje :)

 

A tego nie wiedziałem  ;).

 

18 minut temu, LosioDriver napisał:

 

Za 900zł EliteBooki mają nie tylko HDMI ale i DisplayPort, a żadne strony z filmami im niestraszne ;)

 

:thumbup: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, llkuba napisał:

a to nowe sprawi że nagle jesteśmy bezpieczni? jedno zagrożenie zlikwidują, kolejne się pojawi, to trochę takie błędne koło. Rozumiem chęć zabezpieczeń ale bez przesady jakoby bez tego nie dało się funkcjonować.

 

Ja np nie rozumiem podejścia niektórych osób które jakiś sprzęt wymieniają bo system nie dostał kolejnej aktualizacji jakby nagle on przestawał działać.

Używam jeszcze jednego serwera na Windows Server 2003 i wszystko cały czas ładnie działa, mimo że i sprzęt już wiekowy i oprogramowani obecnie już bez wsparcia. Może już jest powolne w porównaniu z współczesnymi konstrukcjami, ale bynajmniej nie doskwiera mi już brak jakiś aktualizacji skoro wszystko poprawnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hugo napisał:

A czy przypadkiem nie jest to tak jak w aucie? Cpu niczym silnik, system niczym ecu więc aktualizuje się softłer nie hardłer.:OO:

I to jest, wbrew pozorom, najbardziej słuszna i trzeźwa odpowiedź.

 

2 godziny temu, LosioDriver napisał:
2 godziny temu, llkuba napisał:

 

Wsparcie dzieli się na kilka rodzajów. Wsparcie łatek bezpieczeństwa jest dużo dłuższe. Wiesz, że nawet Windows XP jest dalej wspierane mimo, że oficjalnie nie jest? Dotyczy to pewnej wersji systemu i właśnie wspomnianych łatek bezpieczeństwa.

Kwestia luk w architekturze procesorów Intela to inny problem - i podlegający łataniu niezależnie od wieku procesora.

 

Dopiero miesiąc temu przesiadłem się z 8-letniego i7 2700K na Ryzena 3700X. Łatki bezpieczeństwa (które i tak użytkownik nie-serwerowy powinien olać) były wypuszczane na bieżąco, a innych zmian mikrokodu procesora po prostu nie potrzeba, bo niby do czego? @llkuba, aktualizowałeś kiedyś soft (mikrokod) procesora? Tak serio pytam. Kwestię fakapu Intela z lukami bezpieczeństwa pomijam. Mikrokod jest aktualizowany w pierwszych miesiącach po premierze (np. bajzel jaki jest obecnie z Ryzenami 3000, sam ostatnio aktualizowałem mikrokod w ramach aktualizacji softu płyty głównej bo napięcia wariowały), potem - gdy problemy wieku dojrzewania zostaną rozwiązane - zwyczajnie nie ma takiej potrzeby.

 

Składam hobbystycznie komputery z przeróżnych elementów, zazwyczaj starej (jak na elektronikę) daty i 10-15-letnie (i starsze) elementy - płyty, procesory, karty graficzne. Na to wszystko zazwyczaj trafia Windows 10. Nie spotkałem się jeszcze ani razu z przypadkiem niekompatybilności czegokolwiek z czymkolwiek...

 

1 godzinę temu, llkuba napisał:

Pamiętam jak miałem tzn nadal mam Riva TNT i po aktualizacji sterowników tak karta graficzna dopiero "rozwinęła skrzydła". Nawet po aktualizacji biosu mogłem płynnie zmieniać częstotliwość taktowania RAMu.

Tak, do pewnej wersji, tzn. uzyskania wspomnianej "dojrzałości" sprzętu. Potem (przynajmniej w przypadku kart graficznych) nowsze sterowniki często powodują spadki wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, radekk napisał:

o nowe sprawi że nagle jesteśmy bezpieczni? jedno zagrożenie zlikwidują, kolejne się pojawi, to trochę takie błędne koło. Rozumiem chęć zabezpieczeń ale bez przesady jakoby bez tego nie dało się funkcjonować.

Tu nie chodzi że będziemy bezpieczni bo nigdy nie będziemy. Chodzi o to żeby minimalizować ilość osób które mogą coś zrobić. Na twojego win2003 może każdy głupi się wbić przy wykorzystaniu skryptu sciagnietego z netu. Na zpatchowane najnowszymi latami serwery już tak prosto nie będzie. Podobnie z telefonem - stare androidy są dziurawe jak sito i łatwo je przejąć. A potem baj baj pieniądze z konta i bank powie że nie zadbales o zabezpieczenia. Nowego iPhona szybko apple lata i problem mniejszy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BelegUS napisał:

aktualizowałeś kiedyś soft (mikrokod) procesora

Myślę ,że często to robi bo łatki windowsowe je zawierają. I to nie jest jednorazowa operacja - latasz przy każdym uruchomieniu od nowa. A przynajmniej intelowskie ;)

Edytowane przez blejzu
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, blejzu napisał:

Myślę ,że często to robi bo łatki windowsowe je zawierają. I to nie jest jednorazowa operacja - latasz przy każdym uruchomieniu od nowa.

Na luki bezpieczeństwa. Te są obligatoryjne dla producentów tak czy siak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blejzu bardzo dobrze wyjaśnił co miałem na myśli i idealnie to napisał.

 

Powtórzę to jeszcze raz jak kupowałem komputer dla mojej Kobiety to sprawdzałem kilka laptopów a głównie procesor, kartę graficzną itd w testach wydajnościowych na różnych stronach internetowych. Okazało się, że obok siebie były wystawione laptopy różnych producentów z procesorami i5 a ja wybrałem komputer który jest najbardziej wydajny z najnowszym procesorem i kartą graficzną. Ceny komputerów były porównywalne różnica była około 100 zł. O ile dobrze pamiętam procesory z końcówką M były bardziej wydajne od innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BelegUS napisał:

Na luki bezpieczeństwa. Te są obligatoryjne dla producentów tak czy siak.

Nie tylko. Patche mikrokodu moga zawierac poprawki do poszczegolnych instrukcji i zastepowac implementacje sprzetowa (silikonowa) przez software'owa (niestety przewaznie wolniejsza). Wiekszosc wspolczesnych CPU ma nie-zerowa ilosc bledow :)

A juz na pewno nie odradzaj nikomu wgrywania paczek latajacych dziury bezpieczenstwa bo to dosyc slaba porada. Obecna generacja atakow wykorzystujacych bledy sprzetu jest dosyc przerazajaca i zaczela sie pare lat temu od odpowiednio spreparowanych instrukcji CPU ktore potrafily zmienic zawartosc sasiadujacych komorek pamieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, blejzu napisał:

A juz na pewno nie odradzaj nikomu wgrywania paczek latajacych dziury bezpieczenstwa bo to dosyc slaba porada. Obecna generacja atakow wykorzystujacych bledy sprzetu jest dosyc przerazajaca i zaczela sie pare lat temu od odpowiednio spreparowanych instrukcji CPU ktore potrafily zmienic zawartosc sasiadujacych komorek pamieci 

 

Nadal czekam na wykorzystanie ostatnich luk w ataku na użytkownika w realny sposób - strona internetowa ze spreparowanym kodem JS otwarta przez dwa dni cięgiem i odczytanie dzięki temu śmieci z komputera się nie liczy. A to w tym celu ostatnie łatki wyłączają... wielowątkowość.

Utrata 30-40% wydajności żeby uniknąć potencjalnego, teoretycznego ataku którego skuteczne przeprowadzenie wymaga ogromnych nakładów sił, środków i znajomości sprzętu użytkownika? Super pomysł.

 

13 minut temu, blejzu napisał:

Nie tylko. Patche mikrokodu moga zawierac poprawki do poszczegolnych instrukcji i zastepowac implementacje sprzetowa (silikonowa) przez software'owa (niestety przewaznie wolniejsza). Wiekszosc wspolczesnych CPU ma nie-zerowa ilosc bledow

Spoko - to dalej są łatki systemowe, i nie znam przypadku, by znajdujący się w realnym obrocie/cyklu życia procesor (do, powiedzmy, 15 lat) takowych nie otrzymywał - o ile w ogóle są konieczne.
 

57 minut temu, llkuba napisał:

Okazało się, że obok siebie były wystawione laptopy różnych producentów z procesorami i5 a ja wybrałem komputer który jest najbardziej wydajny z najnowszym procesorem i kartą graficzną

Obok siebie były wystawione Subaru różnych modeli z silnikami EJ20 a ja wybrałem samochód który jest najszybszy i z najnowszym silnikiem i skrzynią biegów.

Dokładnie coś takiego napisałeś.

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BelegUS napisał:

Obok siebie były wystawione Subaru różnych modeli z silnikami EJ20 a ja wybrałem samochód który jest najszybszy i z najnowszym silnikiem i skrzynią biegów.

Dokładnie coś takiego napisałeś.

 

Różnica była około 100 złotych. ;). Napiszę Tobie z innej beczki przed remontem kuchni z moją Kobietą szukaliśmy całego wyposażenia AGD. Wyobraź sobie, że w czarny piątek okrzyknięty mega promocjami sprzęt był droższy niż w tygodniu :P. Nie wnikam w politykę sklepu. 

 

A skoro porównujesz kwestie motoryzacji to osobiście wolę jeździć na oponie z 2019 roku niż z 2017 :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BelegUS napisał:

Nadal czekam na wykorzystanie ostatnich luk w ataku na użytkownika w realny sposób - strona internetowa ze spreparowanym kodem JS otwarta przez dwa dni cięgiem i odczytanie dzięki temu śmieci z komputera się nie liczy. A to w tym celu ostatnie łatki wyłączają... wielowątkowość.

Utrata 30-40% wydajności żeby uniknąć potencjalnego, teoretycznego ataku którego skuteczne przeprowadzenie wymaga ogromnych nakładów sił, środków i znajomości sprzętu użytkownika? Super pomysł.

Nie wielowatkowasc a Hyper Threading czyli virtualne procesory. Fizyczne procesory sa odseparowane z tego co pamietam wiec wielowatkowosc dalej bedzie mozliwa tylko zamiast np. 8 CPU (4 x 2 virtualne) bedziesz mial 4 CPU (4 x 1 virtualny). Intel ponoc wiedzial o tej podatnosci od 2018 roku i w najnowszej generacji juz czesciowo zalatal ale nie wlaczyl. Latki mikrokodu uruchamialy tylko odpowiednie mechanizmy obronne. Oprocz tego zalatane zostaly systemy operacyjne a utrata wydajnosci pojawila sie juz w przypadku latania Spectre/Meltdown.

Problemem nie sa pojedyncze podatnosci bo one sa latwe do naprawienia. Prawdziwym rarytasem sa lancuchy podatnosci a wtedy taki kompter bez latek moze byc w ciemnej d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blejzu napisał:

Tu nie chodzi że będziemy bezpieczni bo nigdy nie będziemy. Chodzi o to żeby minimalizować ilość osób które mogą coś zrobić. Na twojego win2003 może każdy głupi się wbić przy wykorzystaniu skryptu sciagnietego z netu. Na zpatchowane najnowszymi latami serwery już tak prosto nie będzie. Podobnie z telefonem - stare androidy są dziurawe jak sito i łatwo je przejąć. A potem baj baj pieniądze z konta i bank powie że nie zadbales o zabezpieczenia. Nowego iPhona szybko apple lata i problem mniejszy.

a nowe koniecznie minimalizuje? zabezpiecza przed czymś co ktoś znalazł, a może się dzień późnej okazać że przy okazji jeszcze bardziej podziurawiło gdzie indziej.

Czy każdy głupi może to nie sądzę, zakładam że mimo wszystko mój jeden sąsiad, czy drugi niekoniecznie by był w stanie, a wcale głupi nie jest. A daje skrzynkę piwa, czy dla Ciebie mogę parę nart jakie sobie tylko wybierzesz że raczej nie znajdziesz osoby która się dobierze do mojego win 2003 (pomijam włamania i wyniesienie sprzętu)

Mam apple i niekoniecznie zauważam mniejsze problemy z kolejnymi aktualizacjami, słysząc o np załataniu jakiejś dziury która była od dłuższego czasu, nagle okazuje że ta łatka otworzyła drogę w innej kwestii jeszcze bardziej ułatwiając przejecie mojego urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radekk napisał:

a nowe koniecznie minimalizuje? zabezpiecza przed czymś co ktoś znalazł, a może się dzień późnej okazać że przy okazji jeszcze bardziej podziurawiło gdzie indziej.

Oczywiscie, zawsze jest taka mozliwosc. Ale generalnie minimalizuje i w tej calej zabawie chodzi o minimalizowanie ryzyka. Kilka korporacji mialo problemy bo nie patchowalo swoich systemow i poplyneli na grube miliony. A wykorzystane podatnosci byly znane od lat. Podobna sytuacja odnosi sie do normalnego uzytkownika - szczegolnie jezeli ma firme lub wieksze pieniadze w banku.

 

9 minut temu, radekk napisał:

A daje skrzynkę piwa, czy dla Ciebie mogę parę nart jakie sobie tylko wybierzesz że raczej nie znajdziesz osoby która się dobierze do mojego win 2003 (pomijam włamania i wyniesienie sprzętu)

Jezeli tylko ma gniazdko sieciowe to podejrzewam, ze wczesniej czy pozniej cos by sie znalazlo - znajac zycie Metasploit ma gotowy zestaw narzedzi. Chyba, ze wylaczyles wiekszosc uslug sieciowych, Sambe, RDP, IIS, etc. Ale nie jestem hakerem wiec wyzwania nie podejme ;)

 

15 minut temu, radekk napisał:

Mam apple i niekoniecznie zauważam mniejsze problemy z kolejnymi aktualizacjami, słysząc o np załataniu jakiejś dziury która była od dłuższego czasu, nagle okazuje że ta łatka otworzyła drogę w innej kwestii jeszcze bardziej ułatwiając przejecie mojego urządzenia

Jeszcze pare tygodni temu byla dziura ktora pozwala przejac dowolnego ajfona po wejsciu na strone www. Byla aktywnie wykorzystywana przez niektore panstwa do walki z "niepokornymi" obywatelami i kilka osob ponoc "zniknelo". Polskie sluzby maja kupionego Pegasusa wiec nawet sie nie zorientujesz, ze ktos bedzie cie podsluchiwal. W zeszlym roku byl blad ktory pozwalal odblokowac kazdego ajfona uzywajacego odcisku palca do blokowania. No jest tego troche wiec albo kupisz cegielke ala nokia 3310 (wtedy otwierasz sie na ataki w stylu klonowanie SIMa) albo bedziesz staral sie miec w miare aktualny telefon i liczyl na to, ze nikt powazniejszy sie toba nie zainteresuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, blejzu napisał:

Jezeli tylko ma gniazdko sieciowe to podejrzewam, ze wczesniej czy pozniej cos by sie znalazlo - znajac zycie Metasploit ma gotowy zestaw narzedzi. Chyba, ze wylaczyles wiekszosc uslug sieciowych, Sambe, RDP, IIS, etc. Ale nie jestem hakerem wiec wyzwania nie podejme

jest poza siecią więc miałbym problem:P Ale pomijając to, w normalnej sytuacji urządzenia w sieci, jak ktoś będzie chciał i będzie miał umiejętności to czy stary czy nowy, połatany czy nie i tak się dostanie. Może być łatwiej, bądź trudniej, ale zawsze da radę.

 

47 minut temu, blejzu napisał:

Jeszcze pare tygodni temu byla dziura ktora pozwala przejac dowolnego ajfona po wejsciu na strone www. Byla aktywnie wykorzystywana przez niektore panstwa do walki z "niepokornymi" obywatelami i kilka osob ponoc "zniknelo". Polskie sluzby maja kupionego Pegasusa wiec nawet sie nie zorientujesz, ze ktos bedzie cie podsluchiwal. W zeszlym roku byl blad ktory pozwalal odblokowac kazdego ajfona uzywajacego odcisku palca do blokowania. No jest tego troche wiec albo kupisz cegielke ala nokia 3310 (wtedy otwierasz sie na ataki w stylu klonowanie SIMa) albo bedziesz staral sie miec w miare aktualny telefon i liczyl na to, ze nikt powazniejszy sie toba nie zainteresuje :)

W zeszłym roku była taka dziura, dzisiaj jest inna, jutro będzie kolejna. Za jakiś czas możemy się dowiedzieć że od kilku lat mieliśmy jeszcze jakąś która była aktywnie przez kogoś wykorzystywana. Ja rozumiem sens aktualizacji i sam je z założenia dokonuje. Jednak nie wychodzę z założenia że jak nagle jakieś moje urządzenie przestaje otrzymywać kolejne, to nagle staje się bezużyteczne, bądź jutro zostanę okradziony wręcz ze swoich myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może nie stricte komputerowe, ale może ktoś ma coś do polecenia:

Szukam hub'a usb, do którego mogę podłączyć do ładowania kilka urządzeń jednocześnie. Myślę o 4-5 portach, ale gdyby miał jeszcze wbudowaną ładowarkę bezprzewodową do telefonu, to już byłoby super. Zasilanie z gniazdka. Szukam w necie informacji, ale słabo mi to idzie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jakieś konkretne firmy? Nie chciałbym taniej chińszczyzny, tylko coś pewnego. Jak będzie tania ale dobra, to oczywiście byłoby idealnie, ale w takie rzeczy nie wierzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sredniaq napisał:

Pytanie może nie stricte komputerowe, ale może ktoś ma coś do polecenia:

Szukam hub'a usb, do którego mogę podłączyć do ładowania kilka urządzeń jednocześnie. Myślę o 4-5 portach, ale gdyby miał jeszcze wbudowaną ładowarkę bezprzewodową do telefonu, to już byłoby super. Zasilanie z gniazdka. Szukam w necie informacji, ale słabo mi to idzie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jakieś konkretne firmy? Nie chciałbym taniej chińszczyzny, tylko coś pewnego. Jak będzie tania ale dobra, to oczywiście byłoby idealnie, ale w takie rzeczy nie wierzę :P

 

Masz USB C w komputerze? Jak tak to nie musi mieć dodatkowego zasilania. Są takie na E-Bay. Wpisz sobie USB Hub Wireless Charging Computer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sredniaq napisał:

Nie chce ładować urządzenń za pomocą komputera

Czyli nie szukasz hub'a tylko ładowarki z większą ilością portów :) Z takich rzeczy to polecałbym 2 urządzenia: 
-Blitzwolf BW-S7 5 portów, Jeden z nich obsługuje QC 3.0, pozostałe 5V 2.4A każdy. 

-Xiaomi CDQ06ZM 6 portów, 2 obsługujące QC 3.0, z czego jeden z nich typu C.
Generalnie obydwie ładowarki najtaniej do kupienia w chinach, na gearbescie albo banggoodzie ;) Ale można je też dorwać u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dygresja co do elektrichininy z aliexpresow: ostatnio padły mi 2 pamięci firmowe 32gb nowki obie po 1 użyciu. Pomyślałem że rozbiórkę, zerknę na producenta, znajdę flash u ruskich i naprawie. Rozebralem i zdziwienie: brak producenta ale za to biały pasek. Pod lupka przebija nazwa Kingston. Poszperalem po necie i wyczytałem że tak właśnie kończą odpady produkcyjne. Także kupując elektronikę trzeba mieć świadomość że dostanie się podpicowanego odpada. Ja z kilku stowek wyskoczyłem kupiłem HDD zewn i kilka kart w komputro nie tak dużo drożej niż na Ali ale gwarancja i jakaś tam marka przynajmniej się pod tym podpisuje. Z alika i spolkiIMG_20191009_050155.thumb.jpg.c769d7e30ac570b510452e2622a55461.jpg proste graty zabawki ale elektronika już nie koniecznie. A już na pewno nie dyski gdzie się cenne dane trzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile kupiłem już trochę elektroniki na Ali to pamięci nie kupuje.
Pamięci boję się kupować nawet na Allegro. Już kilka razy odsyłałem podróbki.
Raz owszem kupiłem pamięć USB na Ali ale z oficjalnego sklepu, przyszedł oryginał i działa już 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...