Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, aflinta napisał:

W sensie nie chcesz płacić za większą przestrzeń?

Artur, Dropbox ma niestety dość ubogi wybór. Albo darmowe 5GB (+ bonusy za polecenie). Albo drogie biznesowe  >3TB i  >12EUR/m-c. 

Brakuje mi 5-10 GB dodatkowej darmowej przestrzeni. Albo 30-50 GB za jakaś rozsądną i przystępną cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj naprawiłem laptopa który nie chciał włączyć się. Właścicielka zepsuła port USB przez co blaszka napięciowa dotykała masy. Wystarczyło odgiąć blaszki :).

IMG_20181201_185121.jpg

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 09:48, pumex1 napisał:

Kolejne pytanie : Dropbox pełen. Jakiś inny polecany dysk w chmurze? 

 

W dobie obecnych łącz internetowych nie lepiej sobie postawić NASa w domu (czy to jakiegoś Qnapa czy złożyć PCta i postawic np. Owncloud) ?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, yowisz napisał:

 

W dobie obecnych łącz internetowych nie lepiej sobie postawić NASa w domu (czy to jakiegoś Qnapa czy złożyć PCta i postawic np. Owncloud) ?

Chmura gdzieś tam ma tę zaletę, że dba też o backup i zazwyczaj zawsze ma prąd i łącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aflinta napisał:

Chmura gdzieś tam ma tę zaletę, że dba też o backup i zazwyczaj zawsze ma prąd i łącze.

 

Zgadza się - tylko jak dla mnie chmura jest backupem i nie trzeba jej dodatkowo backupować :) a co do niezawodności... mowimy o rozwiązaniu do domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, yowisz napisał:

Zgadza się - tylko jak dla mnie chmura jest backupem i nie trzeba jej dodatkowo backupować :)

Chodziło mi o to, że chmura właśnie tę funkcjonalność dostarcza, a domowe rozwiązanie NAS nie zawsze. 

 

6 godzin temu, yowisz napisał:

a co do niezawodności... mowimy o rozwiązaniu do domu :)

Ja bym tego tak nie lekceważył, bo o ile filmy czy muzykę można dosyć prosto odtworzyć, to prywatna kolekcja zdjęć czy innych unikatowych rzeczy - jak nie posiada jakiejś innej kopii niż rzeczony NAS - może być dosyć trudna do odtworzenia o ile w ogóle, a utrata takich pamiątek jest dosyć bolesna. A teraz już nie każdy robi odbitki i wkłada do albumów. Tak więc w dobie cyfrowej jest nas (danych) coraz więcej, ale jesteśmy (nasze dane) coraz bardziej ulotni ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aflinta jak dla mnie jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że jest w tym samym miejscu co dane podstawowe (np. pc w domu i NAS tez w domu). Innych wad nie widzę - a to o czym Ty pisałes: jedna kopia zdjęć na PC w domu, druga na Owncloudzie ;)

 

Edytowane przez yowisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 12:59, LosioDriver napisał:

Polecam Office 365 do którego jest 1TB OneDrive. Koszt to ok. 50zł ROCZNIE jak się trochę poszpera :)

Szperałem, ale w tym roku generalnie słabo z dobrymi ofertami. Wyrównały się ceny i przynajmniej ja nie potrafię nic zauważalnie odbiegającego od standardu znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperałem, ale w tym roku generalnie słabo z dobrymi ofertami. Wyrównały się ceny i przynajmniej ja nie potrafię nic zauważalnie odbiegającego od standardu znaleźć...
Ja kupuje dla kilku osób (6PC). Sprawdziłem i widzę, że nawet i taniej się da :) Kupuje legalną, nową licencje na Allegro/eBay.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu Ojczulkowi aktualizacja iCloude nie powiodła się i zawiesiła laptopa z windows 10, wyskakuje komunikat o ponownym uruchomieniu komputera, gdy to wykona to po zładowaniu się sytemu ponownie wyskakuje to okienko z prośba o ponowne uruchomienie komputera. Żadne inne programy nie chcą się włączyć i system muli nawet nie pomaga wciśniecie świętej trójcy na klawiaturze. Co zrobić  poza wywaleniem laptopa przez okno :question::biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ipsx82 napisał:

Mojemu Ojczulkowi aktualizacja iCloude nie powiodła się i zawiesiła laptopa z windows 10, wyskakuje komunikat o ponownym uruchomieniu komputera, gdy to wykona to po zładowaniu się sytemu ponownie wyskakuje to okienko z prośba o ponowne uruchomienie komputera. Żadne inne programy nie chcą się włączyć i system muli nawet nie pomaga wciśniecie świętej trójcy na klawiaturze. Co zrobić  poza wywaleniem laptopa przez okno :question::biglol:

Po tej akcji rozumiem Apple liczy na wzrost sprzedaży swoich zabawek? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ipsx82 napisał:

Mojemu Ojczulkowi aktualizacja iCloude nie powiodła się i zawiesiła laptopa z windows 10, wyskakuje komunikat o ponownym uruchomieniu komputera, gdy to wykona to po zładowaniu się sytemu ponownie wyskakuje to okienko z prośba o ponowne uruchomienie komputera. Żadne inne programy nie chcą się włączyć i system muli nawet nie pomaga wciśniecie świętej trójcy na klawiaturze. Co zrobić  poza wywaleniem laptopa przez okno :question::biglol:

 

W czasie uruchamiania naciskaj F8. Powinny otworzyć się opcje odzyskiwania. Zobacz czy jest punkt przywracania przed aktualizacje iCloud.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie będzie dostępnego punktu przywracania, to F8 przy starcie, spróbować odpalić tryb awaryjny i skorzystać z narzędzia Autoruns od Microsoftu (najlepiej od razu sobie na innym komputerze rozpakować na pendrive): https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns

Za pomocą tegoż Autoruns wyłączyć wszystko, co związane z iCloud. Jakby w trybie awaryjnym się nie udało, to można spróbować użyć tego narzędzia Autoruns z innego komputera - tutaj opis po angielsku: https://www.howtogeek.com/school/sysinternals-pro/lesson6/

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie jakiego laptopa mojej osobistej młodzieży kupić? Do grafiki, Photoshopa itepe?

Idzie na kurs digital painting i musi być to laptop, tableta graficznego posiada btw. Zasadniczo grafika to chyba jest coś na poważnie, ale... Bez szału z cenami ;)

Znalazłam jednego Dell i jednego Lenovo, może ktoś mi coś poradzić???

@LosioDriver, help ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...