Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie i problem natury technicznej:

 

Windows 7 Professional 64 bit nie widzi sterowników urządzenia na płycie z driverami pod win98, NT i XP. Czy da się jakoś oszukać win 7 i zainstalować takie sterowniki?

 

Oprogramowanie działa ,ale nie mogę zainstalować driverów. Uprzedzając pytanie , urządzenie nie jest już produkowane i nie ma nowych sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sebastian32 napisał:

Pytanie i problem natury technicznej:

 

Windows 7 Professional 64 bit nie widzi sterowników urządzenia na płycie z driverami pod win98, NT i XP. Czy da się jakoś oszukać win 7 i zainstalować takie sterowniki?

 

Oprogramowanie działa ,ale nie mogę zainstalować driverów. Uprzedzając pytanie , urządzenie nie jest już produkowane i nie ma nowych sterowników.

Jakiego urządzenia nie widzi Windows 7 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, llkuba napisał:

Jakiego urządzenia nie widzi Windows 7 ? 

 

Że, tak napisze medycznego. 

Bede probowal instalowac poprzez  nakladke xp mode i virtual pc. Program do obslugi uruchamia sie ale nie widzi urzadzenia bo po podpieciu go przez usb wywala blad instalacji sterownika. Jezeli dam opcje przeszukaj cd to nic nie znajduje.  Komputer z Windows xp 32 na ktorym teraz chodzi to urzadzenie kuleje i chcialem zainstalowac na nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sebastian32 napisał:

Pytanie i problem natury technicznej:

 

Windows 7 Professional 64 bit nie widzi sterowników urządzenia na płycie z driverami pod win98, NT i XP. Czy da się jakoś oszukać win 7 i zainstalować takie sterowniki?

 

Oprogramowanie działa ,ale nie mogę zainstalować driverów. Uprzedzając pytanie , urządzenie nie jest już produkowane i nie ma nowych sterowników.

Wersja 64bit windows 7 zdecydowanie nie pomaga tutaj. Sugeruję postawić maszynę wirtualną z Windows XP (możesz spróbować konwersji starej maszyny do obrazu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Sebastian32 napisał:

choć problem nie polega na uruchomieniu konkretnego programu tylko zainstalowaniu sterowników. 

Ale właśnie sterowniki są najwrażliwsze na wersję i rodzaj systemu bo pracują często najbliżej jądra systemu a nie na poziomie wysokiej abstrakcji WINAPI. Nie wiem czy VirtualPC to najlepsze rozwiązanie, ale próbuj. Jest jeszcze VitualBox oraz VMPlayer (choć ten wymaga wcześniejszej przygotowanej maszyny wirtualnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no i jest gorzej bo po zainstalowaniu xp mode w managerze urządzeń system widzi jakąś dziwną domyslną karte S3Trio 32/64 a program po odpaleniu każe zmienić ustawienia kolorów na true colors a ta wirtualna karta nie ma takiej opcji :(

 

Edit: Da się to obejść. Internet to kopalnia wiedzy :)

 

 

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jutro paczka będzie czekała, w niedzielę wracam z wycieczki i zabieram się za instalację. Okazało się, że mój Scythe Ashura da się zamontować na intele i AM4.

 

 


image.png.f0064985a7dabe6261d61f159a767287.png

Jak szaleć to szaleć, raz na 6-7 lat zmieniam bebechy to niech będzie spokój na dłużej, niech jeszcze mikołaj drugie 16GB przyniesie i więcej mi nie trzeba na lata.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2018 o 10:43, llkuba napisał:

Cannon Fodder

Znalazłem odpowiednik tej gry i jest super Tiny Troopers Joint Ops https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP4382-CUSA00540_00-TTJOLFHOBUNDLE00 

 

Są nawet klasyki z PSONE na PS3 ... za śmieszne pieniądze. 

 

https://store.playstation.com/pl-pl/grid/STORE-MSF75508-PRICEDROPSCHI/1

Destruction Derby:

 

https://store.playstation.com/pl-pl/product/EP9000-NPEE00039_00-GDESTDERBY000001 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując moją próbę zainstalowania driverów z XP 32 bit na 7 64 bitów niestety poległem. Się nie da lub nie potrafię. Problem ze starym kompem (Dell Precision 690) polegał na tym, że sam się wyłączał zaraz po uruchomieniu (1-2) sek. Należało wyjąć wtyczkę zasilania z obudowy, odczekać chwilę i spróbować znów. Pomagało ale było to wnerwiające. Szukałem sporo w necie, i znalazłem informacje o pewnej opcji w biosie, którą należy przestawić. Pomogło więc komp zostaje, tym bardziej, że to solidne maszyny. Zamierzam tylko zmienić gpu na wyższy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie - ostatnio nasiliły się włamy na konta Skype-  i rozsyłanie z nich spamu z przekierowaniami. Dzisiaj niestety i mnie to spotkało - IP ze wskazaniem punktu logowania z Azji. Na konto nie logowałem się już długi czas, więc nawet nie miałem świadomości. Dopiero telefon od kumpla mi uświadomił, że coś się dzieje. 

A taki status jest u nich od rana na stronie pomocy technicznej: 

image.png.e17c5108fcded9060ce538d1fb8f39ac.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dysk zewn. nie działa ... po kontakcie z komputerem kolegi moje komputery go widzą, ale jednak go nie widzą ... odinstalowałam go i nie mogę go z powrotem zainstalować, mam się bać? :huh:
Dane nie znikają, mógł się uszkodzić kontroler albo sektor definiujący partycję. Mogę na PW pomóc :)
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wiem, dlaczego sprzęt AMD jest tańszy. Przy wyższym obciążeniu, a czasem po prostu bez powodu, muszka i klawiatura lagują. Wygląda na problem z chipsetem (B450) nie dającym rady obsłużyć jednocześnie USB i reszty systemu, nie widziałem takiego zachowania na żadnym inym sprzęcie intela, a przewala mi się ich czasem dziesiątki miesięcznie przez ręce. Testowane z różnymi aktualizacjami BIOSu, kilkoma wersjami sterowników do płyty, raz jest lepiej, raz gorzej, praca upierdliwa, o graniu zapomnij bo kliknięcia czasem się nie rejestrują.

 

Sprzęt z powrotem korzystając z okresu zwrotu i AMD dziękujemy tym razem już na dobre. Sytuacja jak z ich kartami graficznymi, próbowałem jakiegoś topowego radeona kilka lat temu, FPSy skakały ze 100+ do 30 przy więszym zamieszaniu na ekranie. NVIDIA nie ma tego problemu, jak jest 80 to spadnie czasem do 70 ale nie o połowę. Miałem nadzieję, że AMD w końcu dogoniło Intela, ale widać nic z tego.

 

 

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię chińskiego jedzenia na mieście i go nie jem. Kiedy mówię, że mi nie smakuje, to ktoś rzuca argumentem, że w złych miejscach jadłem, a w "tym lokalu" jest pyszne. Raz na rok dam się namówić i po kilku ruchach pałeczek przypominam sobie, że chińszczyzna mi nie smakuje...

 

Tak samo podchodzę do AMD. :mrgreen:

Zawsze coś z ich prockami było nie tak, więc więcej nie kupię, chociażby nie wiem kto i nie wiem jak namawiał.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, rosaskc napisał:

Nie lubię chińskiego jedzenia na mieście i go nie jem. Kiedy mówię, że mi nie smakuje, to ktoś rzuca argumentem, że w złych miejscach jadłem, a w "tym lokalu" jest pyszne. Raz na rok dam się namówić i po kilku ruchach pałeczek przypominam sobie, że chińszczyzna mi nie smakuje...

 

Tak samo podchodzę do AMD. :mrgreen:

Zawsze coś z ich prockami było nie tak, więc więcej nie kupię, chociażby nie wiem kto i nie wiem jak namawiał.

 

Coś w tym jest. Czytam od dwóch dni o kombinacjach ze sterownikami, tamtym i siamtym, trochę mi szkoda życia na babaranie się w czymś co powinno po prostu działać. Jeszcze gdybym kupił jakieś budżetowe sprzęty to rozumiem, ale procek najdroższy z dostępnych, płyta gigabyte na prawie topowym chipsecie, ręce opadają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, radnor napisał:

 

Fakt, bez 16 rdzeni myszka ma prawo mieć opóźnienie. :D

Masz za szybką myszkę ;). Jak widzisz nie zawsze droższe znaczy lepsze :D. Ostatnio bawię się Playstation TV i ku mojemu zdziwieniu radzi sobie bardzo dobrze nawet Youtube nie ma lagów a klasyki z PS One są za śmieszne pieniądze :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, radnor napisał:

nie widziałem takiego zachowania na żadnym inym sprzęcie intela,

Za mało go obciążałeś :) I nie piszę tu o jakichś maszynach budżetowych tylko normalnych zabawkach do HPC po kilkanaście tys USD za sztukę. Moje spostrzeżenia są takie, że AMD dobrze nadaje się do przetwarzania równoległego, gdzie zegar pojedynczego rdzenia nie ma kluczowego znaczenia, za to ilość rdzeni jak najbardziej robi różnicę. Mimo, że rdzeń AMD nie jest tak wydajny jak rdzeń Intela, to cały system zyskuje mniejszą ilością przełączanych zadań na rdzeniu. Do tego dajemy odpowiednią politykę cenową i jakoś AMD sobie powoli niszę odbudowuje na rynku serwerowym. W części wypadków nie bez znaczenia jest też ilość linii PCIe jaką oferują procesory serwerowe AMD - 128 zamiast 48 w Intelu. Dzięki temu można zrobić niezły system z jednym procesorem o sporych możliwościach I/O, gdzie Intel musi dać dwa procki by zrobić raptem 96 linii - a to nabija głównie cenę. Nie przekonuję nikogo do AMD czy Intela, wskazuję tylko, że świat nie jest czarno-biały i część wybiera OpenPOWER albo ARM v8 :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, llkuba napisał:

Masz za szybką myszkę ;). Jak widzisz nie zawsze droższe znaczy lepsze :D. Ostatnio bawię się Playstation TV i ku mojemu zdziwieniu radzi sobie bardzo dobrze nawet Youtube nie ma lagów a klasyki z PS One są za śmieszne pieniądze :biglol:

 

A PS TV może poskładać mi film w 4K? ;)

 

2 godziny temu, aflinta napisał:

Za mało go obciążałeś :) I nie piszę tu o jakichś maszynach budżetowych tylko normalnych zabawkach do HPC po kilkanaście tys USD za sztukę. Moje spostrzeżenia są takie, że AMD dobrze nadaje się do przetwarzania równoległego, gdzie zegar pojedynczego rdzenia nie ma kluczowego znaczenia, za to ilość rdzeni jak najbardziej robi różnicę. Mimo, że rdzeń AMD nie jest tak wydajny jak rdzeń Intela, to cały system zyskuje mniejszą ilością przełączanych zadań na rdzeniu. Do tego dajemy odpowiednią politykę cenową i jakoś AMD sobie powoli niszę odbudowuje na rynku serwerowym. W części wypadków nie bez znaczenia jest też ilość linii PCIe jaką oferują procesory serwerowe AMD - 128 zamiast 48 w Intelu. Dzięki temu można zrobić niezły system z jednym procesorem o sporych możliwościach I/O, gdzie Intel musi dać dwa procki by zrobić raptem 96 linii - a to nabija głównie cenę. Nie przekonuję nikogo do AMD czy Intela, wskazuję tylko, że świat nie jest czarno-biały i część wybiera OpenPOWER albo ARM v8 :D

 

 

Sześć serwerów 4x 16-rdzeniowy Xeon + 512GB RAM na vmware + kilka starszych pod CenOS którymi zarządam w pracy to już HPC czy jeszcze za mało? :)

 

AMD będzie w teorii szybszy w przeliczeniu na $, tylko że w takim środowisku nikt nie będzie ryzykował niesprawdzonego sprzętu, a ja dla w sumie niewielkiej oszczędności nie moich pieniędzy raz na kilka lat nie będę ryzykował podpisania się pod procesorem firmy, która nie ogarnia obsługi IO w desktopie. 

 

Mamy też sześć stacji roboczych do obsługi tego sprzętu w czasie rzeczywistym:

 

https://nanoporetech.com/products/minion

 

Producent dość wyraźnie zasugerował intela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...