Skocz do zawartości

Nawigacja.


Amero

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam Tribece z 2007r z Kenwoodem KNA-G520.Od tamtego roku nie robiłem aktualizacji.Chciałem zrobic to 2 miesiące temu i klapa.Zamowilem w ASO aktualizacje i dostali,ale z jakims błędem.Podobno była to jeszcze starsza wersja niz z 2007.Pan z ASO do tej pory się nie odezwał do mnie czy juz ma poprawioną aktualizacje na 2010 :(

 

-- 17 paź 2010, o 15:38 --

 

A ja mam Tribece z 2007r z Kenwoodem KNA-G520.Od tamtego roku nie robiłem aktualizacji.Chciałem zrobic to 2 miesiące temu i klapa.Zamowilem w ASO aktualizacje i dostali,ale z jakims błędem.Podobno była to jeszcze starsza wersja niz z 2007.Pan z ASO do tej pory się nie odezwał do mnie czy juz ma poprawioną aktualizacje na 2010 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panie i Panowie,

 

kto z Was odpowie, cóż to jest za mapa prezentowana na poniższym zdjęciu (obrazek dolny, od prawej)?

 

subaru_legacy_3.0_r_2008_08.jpg

 

 

Wiem jedynie tyle, że jest to mapa działająca w Subaru Legacy 3.0R MY08 z zestawem DVD, jak na poniższym zdjęciu.

 

subaru_legacy_3.0_r_2008_09.jpg

 

 

Skąd interfejs jest w języku polskim? Dlaczego tak odmiennie od standardowego wygląda?

 

Zdjęcia pochodzą z artykułu: Cichociemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

kto z Was odpowie, cóż to jest za mapa prezentowana na poniższym zdjęciu (obrazek dolny, od prawej)?

Garmin CNE

Dzięki.

 

Czy ktoś używa Garmin CNE w Szuwarku z wyżej przedstawionym zestawem z DVD ? Standardowo w tym zestawie dostarczane są mapy Denso a nie Garmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa Garmin CNE w Szuwarku z wyżej przedstawionym zestawem z DVD ? Standardowo w tym zestawie dostarczane są mapy Denso a nie Garmina.

 

W modelach do MY08 (o ile się nie mylę :?: ) była możliwość dokupienia i podpięcia do fabrycznej navi (by Kenwood & Denso) modułu Garmina i załadowania tym samym map by Garmin. Moduł był do kupienia w sieci SIP'u ... montaż robili w ASO. Ceny nie pamiętam ale gdzieś na forum jest :idea:

 

Fabryczna navi bez modyfikacji nie umożliwia obsługi map Garmin'a ... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że Subaru do Forka MY06 wydało nawigację 2010 z mapą Polski.

SIP życzy sobie za tą płytkę ponad 1500 PLN.

Uważam, że to zdzierstwo żądać takich pieniędzy od ludzi, którzy kupując auto raz już zostali skasowani za nawigację (nie obejmującą Polski).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O to ceny na oficjalnej stronie Navteq.

Za komplet map trzeba zaplacic prawie 600 €.

http://www.navigation.com/is-bin/INTERS ... nMenu=YES&

Toz to kompletne szalenstwo :evil:

Trzeba chyba zlodziejstwo i pazernosc zwalczac za pomoca serwisow edukacyjnych w internecie. Nie popieram dzialanosci edukacyjnej, ale to jest rozboj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City Navigator® Europe NT

Part Number: 010-D0036-00

Suggested Retail Price: $ 99.99 USD

Mozesz podac zrodlo tej oferty?

Z tego co widzialem na amerykanskiej stronie Kenwooda mapy amekanskie tez sa calkiem drogie.

http://store.kenwoodusa.com/catalog.php?id=1209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City Navigator® Europe NT

Part Number: 010-D0036-00

Suggested Retail Price: $ 99.99 USD

Mozesz podac zrodlo tej oferty?

Z tego co widzialem na amerykanskiej stronie Kenwooda mapy amekanskie tez sa calkiem drogie.

http://store.kenwoodusa.com/catalog.php?id=1209

 

To nie było info w sensie, że jest mapa kompatybilna z fabryczną navi. Chodziło mi o to, że można kupić normalne mapy kilkukrotnie tańsze do innych urządzeń oraz fabrycznej navi posiadającej moduł garmin'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie było info w sensie, że jest mapa kompatybilna z fabryczną navi. Chodziło mi o to, że można kupić normalne mapy kilkukrotnie tańsze do innych urządzeń oraz fabrycznej navi posiadającej moduł garmin'a.

To wszyscy wiedza. Do Tom-Toma tez mapy mozna kupic za niewielka sume i to lepsze i dokladniejsze mapy niz kenwooda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem Wam pokazać inne rozwiązanie dla mocowania nawigacji.

Do nawigacji i do deski rozdzielczej trzeba przykleić małe uchwyty (jakieś 15x20mm o grubości 3mm),

w które wsuwa się uchwyt mocujący. Uchwyt można wyginać na różne sposoby. Ma więcej możliwości

ustawień od tradycyjnych uchwytów "do szyby", ale tez jest wyraźnie mniej od takich, stabilny!

Ponieważ jednak w Foresterze nawigacja dodatkowo opiera się spodem o deskę rozdzielczą, całe

rozwiązanie jest bardzo stabilne i przede wszystkim wygodne. Nawigacja jest bliżej - wyraźniej się

czyta komunikaty, no i tuż "pod ręką", w razie konieczności zmiany w niej jakiś parametrów.

Stosuję to rozwiązanie od 2 lat i polecam wszystkim, którzy woleliby mieć nawigację bliżej, "pod ręką".

Nazywa się ten uchwyt "Micro" ... coś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarza się Wam przerywanie komunikatów drogowych nadawanych przez stację radiową przy włączonej funkcji TP*?

 

Wygląda to w sposób następujący:

1) odtwarzana jest muzyka z płyty;

2) pojawiają się wiadomości drogowe w stacji radiowej (np. PR "Trójka");

3) odtwarzanie płyty jest zatrzymywane i nadawane są wiadomości drogowe;

4) nagle w trakcie trwania komunikatów, następuje powrót do odtwarzania płyty.

 

Jakieś remedium, na ten problem?

 

* Funkcja TP/TA ( Traffic Programme - informacje drogowe)

Innym przykładem zastosowania RDS w czasie podróży jest możliwość ustawienia komunikatów o stanie dróg z serwisów. Jeśli którekolwiek radio rozpocznie nadawanie komunikatu drogowego, wówczas radioodbiornik może przerwać działanie odtwarzacza mp3 lub audio CD i przełączyć się na czas emisji, następnie zaś powrócić do trybu muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się to zdarzało. Wytłumaczyłem to sobie na szybko za słabą jakością sygnału stacji radiowej albo chwilową przerwą w tymże skutkującą nieodebraniem przez radio informacji "ciągle nadajemy komunikaty drogowe". Jak jest na prawdę, to nie mam pojęcia. Trzeba by zajrzeć w specyfikację RDS/EON, żeby potwierdzić/obalić tą tezę. W każdym razie remedium żadnego nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ponawiam pytanie.Skąd taniej kupić uaktualnienie map do Kenwooda KNA-G520 zamontowanego w tribece 2007r.?

 

Tu masz aktualny firmware do swojego modułu https://buy.garmin.com/shop/store/downl ... 0-00495-01

Tu masz aktualizację map https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=253&pID=6299 to jest mapa CNE 2011.32 stan dróg II KW 2010 ... jest już widoczna A1 do granicy z Czechami, która tak naprawdę kończy się w polu :D ... nie ma za to północnej obwodnicy Wiednia oddanej pod koniec 2010 r.

 

żeby to hulało u ciebie musisz mieć kartę SD 4GB ... jak jesteś kumaty to sobie poradzisz 8)

 

btw 93EUR to taniej :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ponawiam pytanie.Skąd taniej kupić uaktualnienie map do Kenwooda KNA-G520 zamontowanego w tribece 2007r.?

 

Tu masz aktualny firmware do swojego modułu https://buy.garmin.com/shop/store/downl ... 0-00495-01

Tu masz aktualizację map https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=253&pID=6299 to jest mapa CNE 2011.32 stan dróg II KW 2010 ... jest już widoczna A1 do granicy z Czechami, która tak naprawdę kończy się w polu :D ... nie ma za to północnej obwodnicy Wiednia oddanej pod koniec 2010 r.

 

żeby to hulało u ciebie musisz mieć kartę SD 4GB ... jak jesteś kumaty to sobie poradzisz 8)

 

btw 93EUR to taniej :?: :wink:

A nie wiesz kiedy wyjdzie najnowsze uaktualnienie map?

 

-- 21 sty 2011, o 09:35 --

 

A ja ponawiam pytanie.Skąd taniej kupić uaktualnienie map do Kenwooda KNA-G520 zamontowanego w tribece 2007r.?

 

Tu masz aktualny firmware do swojego modułu https://buy.garmin.com/shop/store/downl ... 0-00495-01

Tu masz aktualizację map https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=253&pID=6299 to jest mapa CNE 2011.32 stan dróg II KW 2010 ... jest już widoczna A1 do granicy z Czechami, która tak naprawdę kończy się w polu :D ... nie ma za to północnej obwodnicy Wiednia oddanej pod koniec 2010 r.

 

żeby to hulało u ciebie musisz mieć kartę SD 4GB ... jak jesteś kumaty to sobie poradzisz 8)

 

btw 93EUR to taniej :?: :wink:

A nie wiesz kiedy wyjdzie najnowsze uaktualnienie map?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A gdzie rozsadnie kupic aktualne mapy na Forester MY10?

Ceny z Subaru to zlodziejstwo!!! :twisted::evil:

 

Ponawiam pytanie, gdzie kupic najnowsze mapy na Kenwooda?

Nie mam zamiaru placic Subaru paskarskiej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...