Skocz do zawartości

Czy zabije wiskoze i dyfry? Potrzebna szybka odpowiedz


grygo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem. Zdejmowalem samodzielnie kola na parkingu, przy ostatnim kole okazalo sie, ze jest jakas dziwna sruba, niby nie zabezpieczajaca, ale za cholere zaden z kluczy, ktore udalo mi sie zdobyc nie pasuje do niej. Jedynym wyjsciem z sytuacji jest podjechanie do wulkanizacji (1,5km w jedna strone). Na aucie posiadam nastepujaca konfiguracje kol: z przodu jednakowe felgi 17, tyl felga 16 oraz dojazdowka (moge ewentualnie do tylu wrzucic 2 dojazdowke zamiast tej 16stki, reszta felg juz poszla do prostowania). Moje pytanie brzmi, czy w zasadzie toczac sie do tej wulkanizacji narobie sobie jakiejs biedy z napedami? Czy tak krotki odcinek z minimalna predkoscia bede mogl pokonac? Prosze o szybka odpowiedz. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

erixon z ornety wracałeś 50 km na dojazdówce która miała trochę za małą średnicę. Jeśli coś się miało zepsuć to się już zepsuło. IMO te 1,5 km z minimalną prędkością nie zaszkodzi bardziej niż powrót z ornety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo duze znaczenie ma to zdanie? Bo u mnie zimowki na jednej osi sa zauwazalnie bardziej zuzyte, niz na drugiej...

Możliwie mała różnica powinna być. Subaru zaleca zamianę kół przednich z tylnymi co wymianę oleju. Powinno Ci to nieco rozjaśnić sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo duze znaczenie ma to zdanie? Bo u mnie zimowki na jednej osi sa zauwazalnie bardziej zuzyte, niz na drugiej...

Możliwie mała różnica powinna być. Subaru zaleca zamianę kół przednich z tylnymi co wymianę oleju. Powinno Ci to nieco rozjaśnić sytuację.

No tos mi zabil cwieka. Z pamieci nie wiem dokladnie, ale z 1mm grubosci bieznika, to chyba u mnie bedzie, a tak jezdze dosc dlugo - w zeszlym roku zaraz po kupnie z 1-2kkm i obecnej "zimy" tez juz ze 2-3kkm beda =( Zadnych objawow nie zauwazylem, jakiegos zwiekszonego spalania chyba tez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. W podpisie masz ze gonisz wersje 6 a zdjecie V3, oczywiscie to bdb

 

komancz, bo wszystkie klasyczne JDMy sa zaje.... :smile:

 

no nic ide cos pokombinowac na parking...

 

tylko nie przekombinuj :wink:

 

Jak bardzo duze znaczenie ma to zdanie?

 

Olleo, tak duze ze przez nieuwage poprzedniego wlasciciela ( ktory kupil na przod nowe opony a na tyle zostawil zuzyte ) prawdopodobnie wysadzilo mi wiskoze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi uwierzyć, że to był JEDYNY powód.

 

wiesz jak jest po fakcie juz sie nigdy nie dowiesz nie wiem tez jak ktos tym autem jezdzil jedno jest pewne ze raczej malo prawdopodobne abym to sie stalo za mojej kadencji.

tak czy siak na pewno nie pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, dojazdowka jest zawsze odpowoednikiem seryjnego wymiaru czyli dla 99-00 205/50/16 a jak sie kombinuje z rozmiarem to sobie pozniej strupa mozna na glowe nalozyc.Ja miedzy innymi dlatego kupilem 205/45/17 a nie zaden inny bo jest najblizej serii a jak sobie wsadzisz 215 lub 225 to co zlapiesz gume i albo lawetka albo na dojazdowce sobie ugotujesz napedy :roll:

 

zreszta jak sie uzywa zgodnie z przeznaczeniem to nie ma problemu bo jakimkolwiek bys autemnie jechal zasada jest ta sama.Na osi napedzanej zawsz kola o tej samej srednicy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remek, ale poczytaj co on tam pokombinowal bo wychodzi na to ze na aucie sa ze trzy rozne rodzadzje kol 16 , 17 i dojazdowka ktora pawnie ma sie nijak do tego wszystkiego ( w sumie to nic tylko pogratulowac pomyslu :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, dojazdowka jest zawsze odpowoednikiem seryjnego wymiaru czyli dla 99-00 205/50/16 a jak sie kombinuje z rozmiarem to sobie pozniej strupa mozna na glowe nalozyc
Co tylko utwierdza mnie w tym że dobrze zrobiłem kupując sobie Compo 16-stki z fabycznym rozmiarem opon a nie 17-stki :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...