Skocz do zawartości

Ogromna rozbieżność spalania komputer a tankowanie


squid

Rekomendowane odpowiedzi

W zakupionym Subaru Forester SH 2,0D mam ogromną rozbieżność w spalaniu pomiędzy wskazaniami komputera a tankowanie pełne-pełne. 

 

Komputer pokazuje średnio 7 litrów, a po 300km zalałem 35 litrów...

 

Oleju nie przybywa, auto nie kopci (mimo DPF off), plamy pod autem brak.

 

Ile te auta wam palą, tzn czytałem na forum ale 11 to wydaje się przegięcie chyba. Głównie jazda po mieście w stylu bliżej emeryckiego niż sportowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardziej myślałem czy ktoś paliwa nie pożyczył bo drugie tankowanie na sprawdzonej stacji (pierwsze na okazjonalnym bp). 

 

Odnośnie przepływomierza to gdzie go szukać (może jakaś podpowiedź :)) 2,0 diesel 2008. 

 

Metoda czyszczenia to myślę przepłukać w alkoholu izopropylowym? Czy przedmuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, squid napisał(a):

No właśnie bardziej myślałem czy ktoś paliwa nie pożyczył bo drugie tankowanie na sprawdzonej stacji (pierwsze na okazjonalnym bp). 

 

Odnośnie przepływomierza to gdzie go szukać (może jakaś podpowiedź :)) 2,0 diesel 2008. 

 

Metoda czyszczenia to myślę przepłukać w alkoholu izopropylowym? Czy przedmuchać?

 

Jedź i trasę zrób zanim będziesz grzebał. Spalanie +10L w mieście to nic dziwnego w Subaru. 

Zrób długą trasę ze 200km non stop i wtedy sprawdź czy komputer kłamie. 

Polecam również korzystanie z Fuelio, daje porównanie czy komputer się myli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeplywomierz znajduje sie w pokrywie obudowy filtra powietrza, dostepny od gory, mocowany na dwie srubki. Do czyszczenia nalezy uzyc odpowiednich preparatow, np. MAF Cleaner. W ostatecznosci zmywacz do hamulcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, squid napisał(a):

W zakupionym Subaru Forester SH 2,0D mam ogromną rozbieżność w spalaniu pomiędzy wskazaniami komputera a tankowanie pełne-pełne. 

 

Komputer pokazuje średnio 7 litrów, a po 300km zalałem 35 litrów...

 

Oleju nie przybywa, auto nie kopci (mimo DPF off), plamy pod autem brak.

 

Ile te auta wam palą, tzn czytałem na forum ale 11 to wydaje się przegięcie chyba. Głównie jazda po mieście w stylu bliżej emeryckiego niż sportowego.

 

Legacy 5 2.0D komputer 5,8, rzeczywiście 7 w cyklu mieszanym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - notesik i długopis :) Trochę spanikowałem bo widzę na wyświetlaczu średnio o 4 litry mniej, niż w moim drugim aucie na benzynę. Myślałem że przyoszczędzę na jeździe większym Foresterem ze spalaniem 7,5litra, ale jednak chyba niekoniecznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Juan Rapru napisał(a):

Jako aplikacji używam ołówka i notesika. Leję zawsze do pełna i obliczam... :P

A wiesz że wymyślili coś takiego jak kalkulator. Najlepiej jest zatankować do pełna przejechać 100 km i ponownie zatankować i wyjdzie dokładne spalanie na 100 km  bez notesików kalkulatorów itp. Ważne aby zrobić tak ze dwa razy mając ten sam styl jazdy i unikać tras z przejazdami kolejowymi bo mogą zakłamać obliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Henryk82 napisał(a):

Najlepiej jest zatankować do pełna przejechać 100 km i ponownie zatankować

Nie chciałoby mi się szukać stacji benzynowych odległych dokładnie o 100 km... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Henryk82 napisał(a):

A wiesz że wymyślili coś takiego jak kalkulator. Najlepiej jest zatankować do pełna przejechać 100 km i ponownie zatankować i wyjdzie dokładne spalanie na 100 km  bez notesików kalkulatorów itp. Ważne aby zrobić tak ze dwa razy mając ten sam styl jazdy i unikać tras z przejazdami kolejowymi bo mogą zakłamać obliczenia.

Matematyka ma to do siebie, że daje możliwość obliczenia spalania na 100km nawet jak przejedziesz 756km :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2024 o 07:57, Henryk82 napisał(a):

A wiesz że wymyślili coś takiego jak kalkulator. Najlepiej jest zatankować do pełna przejechać 100 km i ponownie zatankować i wyjdzie dokładne spalanie na 100 km  bez notesików kalkulatorów itp. Ważne aby zrobić tak ze dwa razy mając ten sam styl jazdy i unikać tras z przejazdami kolejowymi bo mogą zakłamać obliczenia.

 

To chyba najbardziej wymagająca metoda ze wszystkich tu zaprezentowanych. :P

Nie chce mi sie. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne odchylenia biorą się stąd, że do obliczenia spalania komputer pokładowy bierze dawki paliwa obliczone dla wtryskiwaczy. Nie uwzględnia natomiast korekt dawki, które biorą się ze złego stanu wtryskiwaczy (brudne lub zużyte).

Natomiast w Twoim przypadku poszukałbym raczej wycieku paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...