Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Suszarkę tylko z opcją Iron Aid polecam ... oszczędności na prasowaniu bezcenne :mrgreen:

 

Sprzęt AEG kiedyś i dzisiaj to trochę inna bajka, mam 12letnią zmywarkę i jedyne co się w niej popsuło to żarówka. Przepaliła się parę lat temu. Trochę to trwało zanim się przyzwyczaiłam do ciemnej zmywarki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam sprzęt Samsunga, zwłaszcza pralki i lodówki, które codziennie produkuję niedaleko Poznania ;)

 

z ciekawostek, tygodniowa produkcja w naszej fabryce to 70tys szt. pralek i lodówek (50/50) ;) kto to kupuje ? :rolleyes:

jaaa , mam tą z tym silnikiem bez szczotkowym i eco bąbelkami i jestem mega zadowolony z tej pralki  a do kupna przekonało mnie to że ma bardzo niskie zużycie prądu  i oszczędne zużywanie wody bo ma wbudowana wagę i dobiera wodę do wsadu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze :D

 

pyroliza służy do czyszczenia piekarnika - puszczasz program i wypala wszystko w temp 600-700 stopni. Potem jeśli było dużo syfu to co najwyżej wymieść miotełką odrobinę popiołu i piekarnik jak nowy. Żadnego szorowania, skrobania etc. Kataliza to z grubsza to samo ale w inny sposób bo potrzebne są do tego specjalne wkłady - jest więcej zabawy, ponoc gorszy efekt no i za 5 lat można już nie kupić takich wkładów jak potrzeba.

Generalnie pyroliza jest bardziej chwalona w opiniach ale większość kuchenek ma katalizę bo są tańsze. Teściowa kupiła z katalizą jakiegoś Szajsunga i już żałuje jak widzi jak działa nasza.

Dla nas ważne też było żeby taca/ruszt był na rolkach i wyswał się gładko, płynnie i cicho. I prawde mówiąc połączenie rolek i pyrolizy w rozsądniej kwocie było najcięższe - kupiliśmy jakiegoś Siemensa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... a pod czas tego wypalania jaka jest temperatura otoczenia piekarnika ? mam na myśli sąsiednie szafki a bardziej ich fronty jak ktoś ma oklejane folią a nie lakierowane to może dojść do skurczenia tej folii i front do wymiany  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie - nic sie nie dzieje. tez sie tego bałem. Mam okleinowane szafki i to raczej budżetowe - jakiś niższy model cenowy IKEA. Nic się nie dzieje. Badaliśmy temat na różne strony, szwedzki kucharz powiedział wręcz, że nie tylko nic sie szafkom nie powinno stac ale też nie ma to wpływu na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IKEA oferuje sprzęt AGD ELEKTROLUX

Te opinie o słabej jakości sprzętu z IKEA są z czasów, gdy produkowali meble "do pierwszej przeprowadzki". Teraz oferują wszystko w dogodnej formie i bardzo wysokiej jakości. Nie wiem też czemu ktoś uważa że sprzęt np. ARISTON jest leszy od Elektroluxa. W dobie globalizacji to już jest Ariston ale właścicielem jest Elektrolux. 80% pił łańcuchowych jest produkowanych pod różnymi markami , ale to Elektrolux . 20% lodówek na świecie produkuje ta sama firma, ale pod starą marką. Przestańmy opowiadać, że są jakieś marki niezależne i do tego lepsze. Trzeba szukać w szczegółach wyposażenia sprzętu . Sugerowanie się tym, że jakiś piekarnik ma niespotykaną funkcję jest śmieszne. Nie ma co sugerować się też długością gwarancji na konkretną rzecz. Co za różnica, że coś ma gwarancję na 5, czy 7 lat? Po 15 latach, i tak zechcemy sprzęt wymienić.

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sugerowanie się tym, że jakiś piekarnik ma niespotykaną funkcję jest śmieszne.

 

doprawdy? Wszystko Ci jedno czy masz w aucie klime, wspomaganie, wycieraczki czy ich nie masz? Ważne żeby jechać? Pewne drobne udogodnienia składają sie na komfort zycie znacznie obniżający poziom frustracji.

 

 

 

Trzeba szukać w szczegółach wyposażenia sprzętu .

i o tym pisałem - za podobne pieniądze można u konkurencji dostać więcej. mniejsze zużycie wody, wyższą klasę energetyczną itd. To że sprzęty IKEA sa robione przez znane koncerny o niczym nie świadczy - nie sa to produkty z czołówki peletonu i te same koncerny pod własną nazwą sprzedają w podobnych pieniądzach lepsze sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: 14 lat temu przeprowadzaliśmy się i jak to zazwyczaj przy przeprowadzce bywa, zaczęło brakować kasy, więc kupiliśmy pralkę Privileg Eco importowaną Z WYSTAWKI. Pralka pracuje bezawaryjnie do dziś, a nie była i nie jest oszczędzana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: 14 lat temu przeprowadzaliśmy się i jak to zazwyczaj przy przeprowadzce bywa, zaczęło brakować kasy, więc kupiliśmy pralkę Privileg Eco importowaną Z WYSTAWKI. Pralka pracuje bezawaryjnie do dziś, a nie była i nie jest oszczędzana.

Akurat PRIVILEG też mam i jestem bardzo zadowolony.

 

 

Sugerowanie się tym, że jakiś piekarnik ma niespotykaną funkcję jest śmieszne.

 

doprawdy? Wszystko Ci jedno czy masz w aucie klime, wspomaganie, wycieraczki czy ich nie masz? Ważne żeby jechać? Pewne drobne udogodnienia składają sie na komfort zycie znacznie obniżający poziom frustracji.

 

 

 

Trzeba szukać w szczegółach wyposażenia sprzętu .

i o tym pisałem - za podobne pieniądze można u konkurencji dostać więcej. mniejsze zużycie wody, wyższą klasę energetyczną itd. To że sprzęty IKEA sa robione przez znane koncerny o niczym nie świadczy - nie sa to produkty z czołówki peletonu i te same koncerny pod własną nazwą sprzedają w podobnych pieniądzach lepsze sprzęty.

 

Nie porównuj z klimą w aucie. Kiedyś np. auta miały bardzo małe szyby i też nasze wymagania były inne. Możesz dodać że kupowanie samochodu bez reduktora jest bezsensowne, a jednak ludzie kupują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 12 lat temu wylądował w domu sprzęt Siemens'a: pochłaniacz, płyta, piekarnik, zmywarka, pralka i lodówka. Od tego czasu awarie to:

 

1. żarówka w pochłaniaczu po 11 latach (!)

2. akcja serwisowa Siemensa (po 11 latach (wymiana jakiegoś elementu w programatorze, bo podobno w US były 3 przypadki zapalenia)

3. szczotki w silniku pralki

4. żarówka w piekarniku po 10 latach

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata temu kupiłem bojler Aristona w wersji full wypas z 7 letnią gwarancją na szczelność zbiornika i to bez konieczności wymiany anody magnezowej.

Opłaciło się, bojler właśnie się rozszczelnił, przyjechał nowy z nową 7 letnią gwarancją, za 4 lata wymienię na gwarancji kolejny ;)

 

Sprzęt IKEA w większości to Electrolux, ma 5 lat gwarancji i to jest jego największy plus, no chyba, że kupujemy z meblami, to kolejnym plusem jest 95% dopasowania do mebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

WHIRLPOOL

Lodówka wyzionęła ducha po miesiącu użytkowania. Przed chwilą płyta indukcyjna odmówiła współpracy. Piekarnik działa, a góra umarła.

Co za gówno :biglol:

No ja wczoraj też oddałem lodówkę Whirpoola na złom. Fakt, że wytrzmała 5 lat co podobno jest bardzo dobrym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat przepracowałem za lada w sklepach agd.Co prawda kilka lat od tego czasu upłynęło,ale wtedy panowala w branży taka maxyma ze z jednej marki wszystkiego sie nie kupuje.

Lodowki-liebherr

Pralki,zmywarki-AEG,miele(drogie)Siemens,bosch(byle nie china)Gorenje(zero zwrotów czy reklamacji)

Piekarnik/płyta -amica

Okap -obojetnie-tam sie nie ma co zepsc zbytnio

Mikrofela-tu juz wybór dowolny-whirlpool,ssansung,LG itp.

Siemensa czasem można dostać ori made in germany mocno przecenionego z kosmicznej ceny Idzie poznać właśnie po cenie (Np pralka przeceniona z 2,5k na 1,5k) i niemieckich opisach na froncie.

Zaznaczam ze jest to wiedza sprzed kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralkę i zmywarkę mam baukneht w drugim domu. Pracowały prawie codziennie przez kikanaście lat i zero problemów. Tu w mieszkaniu w Warszawie, IKEA zaproponowała pełne wyposażenie z montażem. Dałem się naciągnąć na tańsze wyposażenie, bo samo mieszkanie sporo kosztowało. Myslę, że za rok powymieniam to co badziewne. Nawet spory rabat za wyposażenie tego mieszkania mnie nie przekonuje.

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko Siemens,Liebherr,AEG-dawne,czyli juz nie.....Bosh....

Siemens i Bosch to w zasadzie to samo jeśli chodzi o AGD ;)

Nie polecam ich produktów "made in china" natomiast te "made in EU" są(odpukać) ok ;)

 

 

A od niedawna Siemens i Bosch to już w 100% Bosch  ;) chociaż nadal będzie w użyciu marka Siemensa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz."za moich czasów"różnica była taka ze Boscha produkowali w PL(pralki) a Siemensa w DE.Aczkolwiek reklamacji specjalnie na Boscha nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liebherr - to ponoć już nie to samo co kiedyś... 
U Rodziców lodówka śmiga już 10rok w zabudowie - i 0 awarii nawet żarówki, ale teraz nie wiem czy bym kupił
4 Lata temu Kupiłem Gorenje też do zabudowy .. i póki co śmiga, jedyna awaria to niby no frost ale musieliśmy ją rozmrozić przez 24h - bo przestała chłodzić .. teraz śmiga jak nowa :)

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś był serwisant od płyty indukcyjnej. Stwierdził, że padł moduł główny i trzeba zamawiać część. Czas oczekiwania 7-10 dni, Razem trzy tegodnie bez kuchni :(

Przyjeżdża bez części zapasowych, bo serwis whirpool nie ma na magazynie. To tak jak magazyn subaru- nic nie ma i trzeba czekać :biglol:

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...