Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2024


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe barwy i sporo zmian. Wygląda szybko,  przynajmniej dla mnie pytanie więc czy tak będzie. Ja stawiam że będzie to rok Hyundaia.

 

 

FB_IMG_1705398814120.jpg

FB_IMG_1705398816861.jpg

FB_IMG_1705398822048.jpg

FB_IMG_1705398825280.jpg

FB_IMG_1705398828910.jpg

FB_IMG_1705398831880.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo okrojonego skladu kierowców może być ciekawie.
Ja stawiam, że Monte wygra Ogier a Szwecję Kalle.

A potem to się okaże

Żaden z pretendentów nie jest seryjnym wygrywaczem tytułów i w kluczowych momentach popełniają błędy pod presją.
Może poza Tanakiem, ale on wyjeździł tytuł w 2019, czyli chyba przed jego dużymi problemami osobistymi i wypadkie w Monte. Od tamtej pory mam wrażenie że to już nie jest ten sam Tanak.
Do tego pewnie szybko będą niesnaski z wiecznie drugim Thierrym. Obstawiłbym więc Evansa, ale on z kolei miewa takie wahania formy, że ciężko przewidzieć.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że Thierry i Evans powinni bić się o tytuł ale to są kierowcy co potrafią zawalić i mnie nie zdziwi jak Ogier po kilku rajdach stwierdzi, że może zgarnąć tytuł i zwiększy program startów.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że Tanak, jak się zepnie i skupi na jeżdżeniu, a problemy pozarajdowe zostawi w domu, to może być głównym pretendentem do już drugiej korony Mistrza.

 

A Monte? 

Ja stawiam na Neuvillea.

Jak Seb coś zepsuje oczywiście ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Thierry jest jedynym nie-Sebastienem, ktory ten rajd wygrał od 18 lat (nie liczę ERC)....
Więc kto wie. Rzeczywiście bywał mocny na Monte.

Ale nie widzę go jako mistrza. Wszyscy mistrzowie WRC zdobywali tytuł dość szybko po tym jak się pojawili. A Thierry się już w WRC "męczy" 13 rok. Albo się mistrzem jest albo nie.
Idąc tą logiką to Evans też nie (11 sezon).
Czyli Tanak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bosman napisał(a):

W sumie Thierry jest jedynym nie-Sebastienem, ktory ten rajd wygrał od 18 lat (nie liczę ERC)....
Więc kto wie. Rzeczywiście bywał mocny na Monte.

Ale nie widzę go jako mistrza. Wszyscy mistrzowie WRC zdobywali tytuł dość szybko po tym jak się pojawili. A Thierry się już w WRC "męczy" 13 rok. Albo się mistrzem jest albo nie.
Idąc tą logiką to Evans też nie (11 sezon).
Czyli Tanak emoji6.png

Wiesz Therry debiutowa w WRC prawie rownoczesnie z Ogierem , jednym z najlepszych lub najlepszym kierowca w Historii w zaleznosci jak sie na to patrzy i na kogo wiec tak jak bym ciezko go winic. By raz bardzo bardzo blisko ale sam to spapral. Trzeba tez zaznaczyc ze Hyundaiowi troche zajelo zeby dosj do tego poziomu to bylo znacznie slabsze auto niz Polo czy Citroen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW Cyrila doswidczenie w F1 chyba zaczyna wychodzic. Zobaczcie ile aerodynamicznych zmian w tym Hyundaiu. Skrzydko to juz chyba ma dlugosc ponad 1m 

 

 

WRC.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thierry jest w lidze takich kierowców jak: Hirvonen i Latvala. Wiecznie drudzy, z powodu dwóch Francuzów, którzy czasem dali im nadzieję na mistrzostwo, ale w końcu i tak im odebrali.

Era Sebów można powiedzieć, że się skończyła, Thierry do niej dotrwał. Ale Ott i Kalle byli sprytniejsi na razie.

W mojej ocenie ten rok będzie jego największą szansą, prawdopodobnie ostatnią. 

Nie będzie gonił, ma dwóch równorzędnych przeciwników. Myślę, że główny bój rozegra się w jego własnym teamie.

No i Kalle i Seb odbiorą całej stawce sporo punktów w trakcie sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.
Ale nawet jak spojrzycie aż do lat 80tych to nikt nigdy tak dlugo nie jezdzil przed pierwszym tytułem.
Wiecznie drugich też było wielu, no ale... nie byli mistrzami.

Ale fakt. Obecne "bezkrólewie" może stworzyć precedens.
W sumie nie mam tu jakiś sympatii czy antypatii, to wszystko fajne chłopy. Ale gdybym miał obstawić, to chyba jednak na Tanaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, tak tylko podpowiem.

 

Już czas na rezerwacje noclegu na ostatni weekend czerwca na Mazurach ;)

Sporo miejsc już zajętych. My właśnie grupowo już zabukowaliśmy w Rydzewie.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2024 o 18:27, Bosman napisał(a):

Zgadza się.
Ale nawet jak spojrzycie aż do lat 80tych to nikt nigdy tak dlugo nie jezdzil przed pierwszym tytułem.
Wiecznie drugich też było wielu, no ale... nie byli mistrzami.

Ale fakt. Obecne "bezkrólewie" może stworzyć precedens.
W sumie nie mam tu jakiś sympatii czy antypatii, to wszystko fajne chłopy. Ale gdybym miał obstawić, to chyba jednak na Tanaka.

Tak na prawdę Evansa też skreślać nie można bo jak wszytko klika on też jest szybkie tak ze mamy 3 panów między którymi rozegra się walka i nie mam pojęcia kto wyra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jumpman napisał(a):

i jestem mega ciekawy konfrontacji ze Skodą.... no i 3 cylindry vs 4 cylindry :)

 

 

Jak pierwszy raz usłyszałem że toyota zrobi trzy cylindrową rajdówkę to byłem wobec tego sceptycznie nastawiony ale teraz widać że brak jednego cylindra nie przeszkadza toyocie w zdobywaniu mistrzostw świata, więc w kategorii rally2 też pewnie nie będzie robiło jakiejkolwiek różnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szycha napisał(a):

 

 

Jak pierwszy raz usłyszałem że toyota zrobi trzy cylindrową rajdówkę to byłem wobec tego sceptycznie nastawiony ale teraz widać że brak jednego cylindra nie przeszkadza toyocie w zdobywaniu mistrzostw świata, więc w kategorii rally2 też pewnie nie będzie robiło jakiejkolwiek różnicy ;)

Rally1 czyli Yaris WRC ma 4 cylindry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jumpman napisał(a):

Mega mi się Yaris Rally2 podoba i jestem mega ciekawy konfrontacji ze Skodą.... no i 3 cylindry vs 4 cylindry :)

Fajnie chodza te 3 cylindry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...