Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2024


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Jumpman napisał(a):

Ufff, z opisu spodziewałem sie czegos znacznie gorszego... ale i tak "nie fajnie".

O występie OGI na naszym rajdzie możemy zapomnieć. Ważne, że raczej wszystko będzie OK. Tak z ciekawości laika - jak wygląda zabezpieczenie rekonesansu na takich rajdach (szutrowa, wąska droga)? Nikt nie pilnuje wjazdów czy choćby nie stoi i nie ostrzega?

Edytowane przez przymar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, przymar napisał(a):

O występie OGI na naszym rajdzie możemy zapomnieć. Ważne, że raczej wszystko będzie OK. Tak z ciekawości laika - jak wygląda zabezpieczenie rekonesansu na takich rajdach (szutrową, wąska droga)? Nikt nie pilnuje wjazdów czy choćby nie stoi i nie ostrzega?

 

nie, ponieważ zapoznanie odbywa się w otwartym ruchu przy zachowaniu przepisów ruchu drogowego

w teorii wyglada to tak, ze samochody podczas zapoznania to normalne pojazdy uczestniczące w ruchu, więc maja jechać zgodnie z przepisami, stad nie jest potrzebne żadne dodatkowe zabezpieczenie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przymar napisał(a):

O występie OGI na naszym rajdzie możemy zapomnieć. Ważne, że raczej wszystko będzie OK. Tak z ciekawości laika - jak wygląda zabezpieczenie rekonesansu na takich rajdach (szutrową, wąska droga)? Nikt nie pilnuje wjazdów czy choćby nie stoi i nie ostrzega?

Odcinek powinien być zamknięty dla ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jumpman napisał(a):

Ufff, z opisu spodziewałem sie czegos znacznie gorszego... ale i tak "nie fajnie".

To są dość nowe samochody a Yaris dodatkowo wzmocnoiny i zaklatkowany. To był gruby dzwon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się rajd nie zaczął a już się zaczyna. Nie znam szczegolow ale tego w kazdym razie tego Opla tam nie miało prawa być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, turdziGT napisał(a):

Jeszcze się rajd nie zaczął a już się zaczyna. Nie znam szczegolow ale tego w kazdym razie tego Opla tam nie miało prawa być. 

Zapoznanie nigdy nie odbywa się w zamkniętym ruchu. Rajdowcy są normalnymi uczestnikami ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zajcev napisał(a):

tak jak pisałem wyżej, podczas zapoznania odcinki nie są zamykane, ten pojazd mógł tam być, tak samo jak każdy inny 

Fakt (nie obrażajcie się proszę lokalesi), że będąc pierwszy raz na Polskim byłem w szoku, że szutrówkami normalnie ruch się odbywa. Ale tu partia wygląda na dość wąską, więc "stójkowy" na wjeździe by chyba nie zawadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, turdziGT napisał(a):

Jeszcze się rajd nie zaczął a już się zaczyna. Nie znam szczegolow ale tego w kazdym razie tego Opla tam nie miało prawa być. 

mial prawo, to nie jest odcinek testowy tylko zapoznanie. Ja tu chyba klatki nie widze... ale pewnosci nie mam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, skwaro napisał(a):

Raczej mi to wygląda że ktoś zapomniał, że porusza się po drodze publicznej nie zamkniętym oesie... 

Patrząc na miejsce najwiekszych uszkodzeń Forda, wyglada jak by jednak to to auto nie poruszało się po swojej stronie.

Sa nadajniki GPS, pewnie Ogier mial kamerę. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GrYzLy napisał(a):

wyglada jak by jednak to to auto nie poruszało się po swojej stronie.

Mogło być ratowanie w ostatniej chwili, więc strona uderzenia nic nie oznacza

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, GrYzLy napisał(a):

Zapoznanie nigdy nie odbywa się w zamkniętym ruchu. Rajdowcy są normalnymi uczestnikami ruchu.

 

OK moze nie wiem jakie sa przepisy w WRC , gdzies tam na jakis fimlach zapoznania ktore widzialem z innych krajow wygladalo to jak by te proby byly zamkniete na czas zapoznania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, turdziGT napisał(a):

 

OK moze nie wiem jakie sa przepisy w WRC , gdzies tam na jakis fimlach zapoznania ktore widzialem z innych krajow wygladalo to jak by te proby byly zamkniete na czas zapoznania. 

Nigdy w zyciu. Poza tym, te auta mają GPSy i tego kalibru zawodnicy nie szaleją na zapoznaniu. To nie rajd okręgowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to jasna sprawa mnie chodzilo o to czy zapoznanie jest zamkniete czy nie. Z drugiej stron jak masz opisac droge nie jadac torem jaki chceisz pokonac zakrat tylko trzymajac sie prawej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...