Skocz do zawartości

Gpt


Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystacie? Testowaliście?

Mówi się, że Google trzęsie dupą, że przegapiło sprawę...jak np. Nokia i wypadnie z rynku,

Potestowałem......i się pokłóciłem nie raz z tym robotem. Świetnie odpowiada na pytania, na które nie znam odpowiedzi:facepalm:. Jeśli zadaję te, na które znam, udziela złych, a jak sie upominam, to mnie wiecznie przeprasza i uzupełnia. Czasem po kilka razy, po kilku upomnieniach.

Reasumując, to bardzo grzeczny robot ;) , ale jeszcze mocno niedouczony. W tradycyjnym google znajdę szybciej odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły jest, dużo rzeczy przyspiesza, robi też masę błędów. Trochę ma mentalność Hiszana, nie zna jakiejś odpowiedzi to sam coś wymyśli (generatywny) i uparcie swoją teorię w dalszych konwersacjach wplata, pomimo że wcześniej się przyzna że się pomylił. Odpowiedzi często są płytkie i z powtarzającego się scenariusza, dużo rzeczy ma poblokowane. Ale można też na szybko jakąś dość trafną syntezę wyciągnąć, co w googlu zajęłoby pół dnia przekopywania się przez napchane rekamami i seotreściami strony. Jest też cały czas ewoluujący, więc gpt dzisiaj a za miesiąc to może być coś całkiem innego. Trzeba się na pewno nauczyć jak konstruować prompty żeby go skutecznie wydoić z satysfakcjonujących odpowiedzi. Wadą jest że jest offline ale to pewnie się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hugo napisał(a):

Podobno

Gdybym za każdym razem, kiedy czytam/słyszę słowa "podobno" albo "ponoć", dostawał 1 grosz, to mógłbym sobie pozwolić na kąpiel w napoju "Zbyszko 3 Cytryny" w każdą sobotę.

Znowu mi się włączył tryb "krucjata" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kytutr napisał(a):

Gdybym za każdym razem, kiedy czytam/słyszę słowa "podobno" albo "ponoć", dostawał 1 grosz, to mógłbym sobie pozwolić na kąpiel w napoju "Zbyszko 3 Cytryny" w każdą sobotę.

Znowu mi się włączył tryb "krucjata" :D

To w Pradze też tak mówią? Ale tam podobno jest inna waluta.:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 28.03.2023 o 05:12, eurojanek napisał(a):

Nieźle się dzieje :0

 

 

Kurza stopa. Na razie jeszcze trochę nas ratuje fizyczność, bez której całość nie poleci.

Nie mnie gdyby tak komputerki kwantowe się "upowszechniły" to mamy pozamiatane:rolleyes:

 

W dniu 28.03.2023 o 19:38, Neutrino33 napisał(a):

Asimovmachines.jpg.c3e1a6cb9146400ce8897ccd90b8dcce.jpg

Niby tak.

Tylko tu ryzyko w oddaniu sterowania AI. I gdyby takie AI uznało, że świat byłby bez nas lepszy (tak tak wiem, mięcho potrzebne jest do obsługi) to może być problemik. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dane jeszcze sprzed czasów GPT czyli jak jeszcze w erze informacji byliśmy a nie wiedzy mówiły o ok 66% treści/ruchu w internecie za którym stały wszelkiego rodzaju booty. Także niedługo niewiele zostanie. Każdy będzie siedział przed komputerkiem sam, myśląc że interaktuje z ludźmi :] Internet umarł po cichu kilka lat temu, teraz jest sprzedaż.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, eurojanek napisał(a):

Dane jeszcze sprzed czasów GPT czyli jak jeszcze w erze informacji byliśmy a nie wiedzy mówiły o ok 66% treści/ruchu w internecie za którym stały wszelkiego rodzaju booty. Także niedługo niewiele zostanie. Każdy będzie siedział przed komputerkiem sam, myśląc że interaktuje z ludźmi :] Internet umarł po cichu kilka lat temu, teraz jest sprzedaż.

 

Jak to elegancko i lakonicznie ująłeś :hi:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku nie miał problemów z rozwiązaniem kilku problemów związanych z pracą zawodową. Mam na myśli proces zarówno "logiczny" jak i technologiczny (3+ jest tak okrojona jak BMW w podstawie).

Młody na studia ogarnia sobie proste oprogramowanie 4ka czego 3+ nawet ruszyć nie chce.

 Jest różnica - znaczna.

20$ to nie majątek i polecam spróbować :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, obcy17 napisał(a):

W naszym przypadku nie miał problemów z rozwiązaniem kilku problemów związanych z pracą zawodową. Mam na myśli proces zarówno "logiczny" jak i technologiczny (3+ jest tak okrojona jak BMW w podstawie).

Młody na studia ogarnia sobie proste oprogramowanie 4ka czego 3+ nawet ruszyć nie chce.

 Jest różnica - znaczna.

20$ to nie majątek i polecam spróbować :)

 

 

No proszę. Czyli jednak.

Dzięki! :hi:

A co tam zawodowo dla ciebie zrobił? Jeśli możesz zdradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieliśmy delikatny problem z wyciąganiem i obróbką danych z systemu IBMa. Później musieliśmy to "spiąć" z własnymi danymi i sprawdzić algorytmy wyliczeń - tak w skrócie. Siedzieliśmy nad tym ponad tydzień a 4ka opykała nam to w 1 wieczorek. Kluczem jest dokładne opisanie problemu i oczekiwań. Co ciekawe później (na nasze życzenie) znalazł alternatywny sposób naliczeń. 

Różnica pomiędzy wersjami jest ogromna i nie chodzi tylko o szybkość odpowiedzi i dostępność

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...