Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2023


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Jumpman napisał(a):

Miko potwierdził start w Rajdzie Polski ! Natomiast Kajto też... jako samochód funkcyjny :blink:

Trochę szkoda...

 

image.png.75807dfe1114852376d49837c27eb84a.png

 

 

Zmiana warty ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, chojny napisał(a):

Zmiana warty ;)

 

24 minuty temu, Jumpman napisał(a):

Natomiast Kajto też... jako samochód funkcyjny :blink:

 

Coś w tym stylu. Hołek też od jakiegoś czasu jeździ na "zerówce" 

Oby pretendent Miko zakończył naukę i zaczął już robić wyniki. Bo widać nasz trzeci Mistrz Europy odchodzi na emeryturę. 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Miko sie w ten weekend sprawdzi. Takiej obsady w WRC2 to nawet na monte nie bylo. Ciekawe co Meeke wykombinowal ale wydaje mnie sie ze to podejscie taktyczne i nie chcial tracic opon jak i pokazac tempa. Jechal dwa tygodnie temu w mistrzostwach Portugalii wiec w sumie setup juz ma sprawdzony. Nie zdziwil bym sie jak by zdemolowal konkurencej na pierwszych oesach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie bedzie zobaczyć Krisa w akcji. I pełna zgoda co do poziomu w WRC2. W Rally1 jeżeli jesteś piaty to masz za soba dwuch a WRC2 na tym rajdzie trzydziestu w bardziej wyrównanych samochodach. Ze sportowego punku widzenia WRC2 bije w tej chwili Rally1 na glowe. 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, turdziGT napisał(a):

No to Miko sie w ten weekend sprawdzi. Takiej obsady w WRC2 to nawet na monte nie bylo. Ciekawe co Meeke wykombinowal ale wydaje mnie sie ze to podejscie taktyczne i nie chcial tracic opon jak i pokazac tempa. Jechal dwa tygodnie temu w mistrzostwach Portugalii wiec w sumie setup juz ma sprawdzony. Nie zdziwil bym sie jak by zdemolowal konkurencej na pierwszych oesach.  

A ja nie, mimo wszystko i mimo testów dla Skody, to gość zero jedynkowy, ale zardzewiały, w ostatnim rajdzie w Portugalii wygrał, ale nie był dominatorem, teraz też startuje w Hyundai`u, a nie w Skodzie którą współtworzył, i która jest o pół kroku przed konkurencją. Ten rajd też raz wygrał, raz był 4-ty, ale kolejnych edycji nie ukończył, syndrom McRea? Wszystko albo nic? Tym bardziej, że nie walczy o laury w całym sezonie, dla mnie SR lub definitywnie OUT.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2023 o 13:06, Adi napisał(a):

Hołek też od jakiegoś czasu jeździ na "zerówce" 

Zaraz zaraz , daleko moim zdaniem Kajto do Hołka ....... chyba że chodzi o Insta i inne pierdoły masmediowie których nie cierpię :) 

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał(a):

Zaraz zaraz , daleko moim zdaniem Kajto do Hołka ....... chyba że chodzi o Insta i inne pierdoły masmediowie których nie cierpię :) 

Nie ta liga, nie ten poziom, Hołek otarł się o team fabryczny, a Kajto przy całym jego rzemiślniczym podejściu do rajdowania nie miał teamu fabrycznego nawet na dalekim horyzoncie! Tu bardziej wierzę w Miko, chociaż jemu brakuje tego pozytywnego, marketingowego potencjału! O umiejętnościach będziemy mogli pogadać za 10-15 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Durbos napisał(a):

Nie ta liga, nie ten poziom, Hołek otarł się o team fabryczny, a Kajto przy całym jego rzemiślniczym podejściu do rajdowania nie miał teamu fabrycznego nawet na dalekim horyzoncie! Tu bardziej wierzę w Miko, chociaż jemu brakuje tego pozytywnego, marketingowego potencjału! O umiejętnościach będziemy mogli pogadać za 10-15 lat...

W punkt !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, carfit napisał(a):

Zaraz zaraz , daleko moim zdaniem Kajto do Hołka

 

Zdecydowanie. Pamiętamy, jak Krzysiu dowiózł 7 miejsce w Argentynie pięknym Subarakiem, 8 w Walii i później jeszcze 6 w Polsce już Focusem.

To rejony, których Kajto nigdy nie zakładał. 

Poza tym to właśnie Hołek rozpropagował rajdy w naszym kraju. Dzięki niemu w latach 90-tych i 2000-nych mieliśmy niesamowity booom na nie.

Pamiętam jak mnie zaczepiali ludzie na ulicy (Was pewnie też) wskazując na mój samochód i mówili "taki jak ma Hołowczyc" ;) .

 

Nie licząc Sobiesława Zasady, który jeździł w innych realiach, to tylko Robert zbliżył się do siły Hołka. Niestety nie wykorzystał potencjału i teraz ....nawet nie wiem co robi obecnie, takie to nudne i nijakie. O wiem, je hot-dogi na orlenie...:(

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Durbos napisał(a):

O umiejętnościach będziemy mogli pogadać za 10-15 lat...

 

Za 10-15 lat to oni albo beda juz dobrze ustawieni w fabrykach, albo trzeba będzie mysleć o Rajdzie Dakar :biglol:

 

11 minut temu, Adi napisał(a):

 

Zdecydowanie. Pamiętamy, jak Krzysiu dowiózł 7 miejsce w Argentynie pięknym Subarakiem, 8 w Walii i później jeszcze 6 w Polsce już Focusem.

To rejony, których Kajto nigdy nie zakładał. 

Poza tym to właśnie Hołek rozpropagował rajdy w naszym kraju. Dzięki niemu w latach 90-tych i 2000-nych mieliśmy niesamowity booom na nie.

Pamiętam jak mnie zaczepiali ludzie na ulicy (Was pewnie też) wskazując na mój samochód i mówili "taki jak ma Hołowczyc" ;) .

 

Nie licząc Sobiesława Zasady, który jeździł w innych realiach, to tylko Robert zbliżył się do siły Hołka. Niestety nie wykorzystał potencjału i teraz ....nawet nie wiem co robi obecnie, takie to nudne i nijakie. O wiem, je hot-dogi na orlenie...:(

 

Podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym! :thumbup:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to można gdybać. Przy całym szacunku to panowie w innych epokach jeździli. Hołek miał możliwość jazdy i rozwoju w top aucie na tamte czasy. Kajto w swoim szczycie przechodził z RSMP do ME, a MŚ rozpoczął w fazie opadającej, gdzie czasu na naukę już nie miał. Jak dla mnie obydwaj są legendami tego sportu w Polsce. Nie bardzo rozumiem ostatnio modne na forum deprecjonowanie Kajto. Umniejszając jego osiągnięcia obrażamy jednocześnie tych których klepał dokumentnie przez parę ładnych lat.

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Durbos napisał(a):

Hołek otarł się o team fabryczny

Hołowczyc był w teamie fabrycznym FSO :D no chyba, że Polski się nie liczy :P.

Ja również nie porównywał bym Hołka do Kajto, to nie to samo miejsce, może też zależy kto w jakich czasach dorastał :). 

Edytowane przez ManoLEE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem czasy sa inne i nieco inaczej ten sport teraz wygląda. Nie wydaje mi się aby ktokolwiek miał tu na celu deprecjonowanie kogokolwiek, ale jakby nie patrzeć to Krzysztof Hołowczyc jest, że tak powiem - kierowcą kompletnym.

Mam nadzieję, że Kajto też nim będzie :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie dzieje niestety Ott po tym kapciu leci w dol tabeli. W tej chwili praktycznie po rajdzie i znow trzeba zbierać resztki. Szkoda bo tempo bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, przymar napisał(a):

Nie bardzo rozumiem ostatnio modne na forum deprecjonowanie Kajto.

 

Jeśli mnie zaliczasz do tej grupy, to śpieszę wyjaśnić, że nie o to mi chodziło.

Uważam Kajta za ligę wyżej np. od Miko Marczyka. Miał trudniejszą drogę, wygrywał w każdych klasach, a zwiedził ich sporo. Był w mojej ocenie większym talentem, od tego "wschodzącego".

Ale....no właśnie, również subiektywnie uważam, że Krzysiu jest jeszcze jedną ligę nad Kajtem. Za wyniki, determinację, ten błysk i widoczną w każdym calu miłość do tego sportu. Ogólnie za całokształt. Jest nie do podrobienia.

 

 

Co do bieżących spraw. Kiedy tan Meeke wreszcie dojedzie do mety w rajdzie WRC ? Nie jechał genialnie, ale życzyłem mu wyniku na mecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Atam w tle, z prawej strony ...Predator 
Mam nadziję, że załoga OK...ale serio wygląda jak katastrofa statku kosmicznego.

Co Wy tam Neutrino33 palicie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...