Skocz do zawartości

Ogólne - szybkie pytania - Wujek albo Ciocia dobra rada!


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Aga napisał(a):

Ja ostatnio w ogóle. To może mieć związek.

Chyba ma. Trzeba flaszki, żeby się przekonać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem :)

Niedługo wybieram się z rodzinką na wyjazd za granicę. Myślę o wykupie ubezpieczenia dla nas oraz dodatkowy assistance (tak 1200km) dla Subarynki. Coś polecicie albo jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Czołem :)

Niedługo wybieram się z rodzinką na wyjazd za granicę. Myślę o wykupie ubezpieczenia dla nas oraz dodatkowy assistance (tak 1200km) dla Subarynki. Coś polecicie albo jakieś doświadczenia?

Doświadczeń nie mam choć właśnie wykupiłem ubezpieczenie "Vojager" (żeby nie było kryptoreklamy) przy okazji ubezpieczania Szarego Mnicha. Opcja "Europa". Z tego samego TU strona banku też podrzuca mi takie ubezpieczenie.

 

PS. Jadą już nakładki zabezpieczające śruby kół, bo zamierzam czasem porzucić Szarego Mnicha w górach na końcu drogi i pójść dokądś. Tylko przyszło mi do głowy, że mogę zastać go po powrocie na kołach ale bez śrub niezabezpieczonych... gdy trafi mi się dowcipniś. :biglol:

Chwilunia... przecież nie śruby tylko nakrętki trzymają mi koła na piastach :biglol: ! Co dla dowcipnisia właściwie nie ma znaczenia.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2024 o 22:01, skwaro napisał(a):

Ja w tygodniu nie piję :)

Czemuś przypomniał mi się tekst z "Wojny domowej", wygłoszony przez Bogumiła Kobielę w roli instruktora narciarstwa. "Jo jak nie trenuję to piję, a jak trenuję to dopiero piję!".

 

"I bęcło, jak się nie wywrócis to się nie naucys".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś z Was czy trzeba w przypadku kradzieży dokumentów we Włoszech wyrobić tymczasowy dowód lub paszport żeby wrócić samolotem?

Rodzice  w piatek polecieli do Rzymu a wczoraj ojcu ukradli portfel z dowodem osobistym i prawem jazdy.

Zgłosił to tam  na policji, dostał jakieś zaświadczenia i podobno na nich przepuszczą go na lotnisku. Nawet ktoś dzwonił do służb na lotnisku i poinformował ich o fakcie kradzieży i podobno nie musi w ambasadzie wyrabiać na szybko dokumentów. Ma jeszcze parę dni do powrotu a nie chcę żeby się zdziwił jak go nagle nie wpuszczą do samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lukasdraz napisał(a):

Orientuje się może ktoś z Was czy trzeba w przypadku kradzieży dokumentów we Włoszech wyrobić tymczasowy dowód lub paszport żeby wrócić samolotem?

Rodzice  w piatek polecieli do Rzymu a wczoraj ojcu ukradli portfel z dowodem osobistym i prawem jazdy.

Zgłosił to tam  na policji, dostał jakieś zaświadczenia i podobno na nich przepuszczą go na lotnisku. Nawet ktoś dzwonił do służb na lotnisku i poinformował ich o fakcie kradzieży i podobno nie musi w ambasadzie wyrabiać na szybko dokumentów. Ma jeszcze parę dni do powrotu a nie chcę żeby się zdziwił jak go nagle nie wpuszczą do samolotu.

W Paryżu ukradli koleżance dowód osobisty, nie miała paszportu. Musiała zgłosić to na policji i wyrobić tymczasowy dowód, żeby móc wrócić samolotem.

 

Zdjęcie trzeba zrobić, resztę danych na podstawie oświadczenia, szybko poszło.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Henryk82 napisał(a):

A aplikacja mObywatel nie zadziała ? Chyba po to ją wymyślili aby wyręczyć się z noszenia plastiku .

Jak odpalisz mDowód w aplikacji to na górze strony masz z wykrzyknikiem kiedy nie zadziała, pierwszą pozycją jest "za granicą". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Henryk82 napisał(a):

A aplikacja mObywatel nie zadziała ? Chyba po to ją wymyślili aby wyręczyć się z noszenia plastiku .

Czyżby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2024 o 22:34, Kiwi 4ester napisał(a):

Czołem :)

Niedługo wybieram się z rodzinką na wyjazd za granicę. Myślę o wykupie ubezpieczenia dla nas oraz dodatkowy assistance (tak 1200km) dla Subarynki. Coś polecicie albo jakieś doświadczenia?

Z assistance nie pomogę. Z dodatkowym ubezpieczeniem napiszę tak: parę ładnych lat temu wykupiłem trochę przypadkiem vojażera w pzu. I przytrafił mi się wypadek. Z całej tamtej historii (ichniejsza służba zdrowia, policja, prokurator, ubezpieczyciel) najlepiej wspominam właśnie ubezpieczyciela - dobry kontakt, ogarnięcie wypisu ze szpitala, hotelu, transportu karetką do PL.

Od tamtej pory zawsze wykupuję takie ubezpieczenie na wyjazd dla rodziny i siebie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałam wykupić ubezpieczenie z opcją holowania do Polski. Nikt nie miał. Nie wiem, jak jest teraz, w sumie ciekawe czy jest gdzieś w ofercie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Aga napisał(a):

Kiedyś próbowałam wykupić ubezpieczenie z opcją holowania do Polski. Nikt nie miał. Nie wiem, jak jest teraz, w sumie ciekawe czy jest gdzieś w ofercie ...

W większości co patrzyłem to owszem są, ale dla nowych lub młodych samochodów. Cóż za brak wiary ze strony ubezpieczycieli w stosunku do motoryzacji +10lat :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Aga napisał(a):

Kiedyś próbowałam wykupić ubezpieczenie z opcją holowania do Polski. Nikt nie miał. Nie wiem, jak jest teraz, w sumie ciekawe czy jest gdzieś w ofercie ...

Kiedyś w poprzednim samochodzie miałem w assistance holowanie. Nie pamiętam czy do 2000 km czy do 2000 euro ale jakaś liczba się pojawiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie wiem czy to dobry wątek ale ..

Czy ktoś na codzień użytkuje auto z HUD (head on display) i czy sobie chwali/narzeka/zobojętniał etc.?

Miałem ostatnio okazję jazdy próbnej Toyotą z tym systemem (rozważam zakup) i oczywiście testowa demówka miała wszystko albo prawie wszystko, łącznie z tym systemem.
Na początku HUD wydał mi się dość nienaturalny i wydawało mi się, że będzie męczący na dłuższą metę. Ale po kilkudziesięciu minutach jazdy uznałem, że ten system jest po prostu bardzo fajny.
Zastanawiam się tylko czy wart swych pieniędzy i czy na dłuższą metę bardziej przeszkadza niż pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka ta dopłata do tego HUDa ? jeśli powyżej 1000 zł to bym się zastanowił nad zakupem aftermarketowego za około 250 zł który podłączasz pod gniazdo OBDII i działa porównywalnie do tego fabrycznego  a jak potrzebujesz to przekładasz do drugiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...