Skocz do zawartości

Kasowanie błędów


eston

Rekomendowane odpowiedzi

Może Ktoś coś polecić żeby kasować błędy (palący się czek engine), bo warsztaty za podłączenie kompa chcą od 100 w górę  a u mnie w forku  w czasie jazdy na gazie co jakiś czas zapala się czek engine i auto wchodzi w tryb awaryjny.Gaz fabryczny holenderski w Polsce usprawniony, wyskakuje błąd słabego przepływu spalin. Chcę kupić coś sprawdzonego co faktycznie kasuje błędy w Foresterze 2007 2,0benz+gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz słaby przepływ spalin to możesz mieć już katalizator zapchany, ale jeśli jest drożny to zainstaluj emulator do sondy lambda (tej za katalizatorem) i po sprawie. A do kasowania błędów to polecam (https://viaken.pl/pl/skaner-v-scan-obd2-mini-z-obsluga-can-uds-obd2-pl.html) sam z takiego korzystam i daje radę nie tylko z subaru ale z innymi markami też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vgate i car scanner. 

@aflintachyba wszyscy wiemy, ze różnie to jest z tymi kontrolkami. W domowej astrze co chwilę pali się check przez lpg, bo kat nie osiąga odpowiedniej temperatury. Wez płać za takie usuwanie albo wkurzaj się, ze świeci. Wtyka to koszt 2 wizyt z taką pierdołą, jak nie czasem jednej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, respect napisał:

Jaki rocznik masz i w jakich  rocznikach to działa?

Vgate jest z tego co pamiętam kompatybilny z większością pojazdów z obdII, czyli po 90-którymś roku. 

Ja mam Lrgacy iv 2.0 z 08 roku. 

Do tej pory usuwałem błędy z niego 

Z astry 1.6 z 06

Z mondeo 2.0 z 06.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykły niebieski ELM sprzed 10 lat, oraz taki mikro na PIC, jeden i drugi dogaduje się z Forester 2006.

 

Używam głownie Torque Lite, błędy czyta i kasuje OK.

 

Ten micro jest w przypadku SG, bez sensu bo za szeroki i nie mieści się w zatokę gniazda OBD2.


 

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z tej aukcji, tylko za 40 PLN, widać na Black Week podrożało, Janusze Biznesu...

Zależało mi na wylączniku.

 

https://allegro.pl/oferta/elm327-vgate-obd2-bt4-0-android-ios-pic18f25k80-8079748362

 

 

 

Jedno pewne ma w środku PIC, bo aby użyć musiałem zdjąć obudowę.

Interfejs ELM 327 BT 2.0 OBD Chip PIC18F25K80 v1,5.jpg

20211118_085206.jpg

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...