Skocz do zawartości

Płyn chłodniczy


Andnal

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Lipton napisał:

@AndnalDobrze zrozumiałem, że przy przebiegu 103 tys. km płyn chłodniczy jeszcze nie był nigdy wymieniany?

Przeglądy robię od nowości w ASO, jakby trzeba wymienić to może i by wymienili. Wczoraj byłem w ASO i dolali mi płynu(gratis i jeszcze olej sprawdzili i też w gratisie dolali...tak robią w Lublinie:yahoo:). Zapytałem jaki płyn zalewają ENEOS (dokładnie nie podpytałem, ale G11, "właściwie  można dolewać  każdym", tak Pan powiedział:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andnal napisał:

jakby trzeba wymienić to może i by wymienili.

Zapytam tylko tak: czy Twoim zdaniem producenci samochodów, a w zasadzie producenci "czegokolwiek", stawiają w dzisiejszych czasach na długowieczność zarówno w zakresie etapu produkcyjnego jak i zaleceń eksploatacyjnych?:>

Edytowane przez Lipton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu się mawia.

Na prawdę każdemu tutaj zalecam zajrzeć do manuala zamiast wypisywać głupoty i wprowadzać innych w błąd. Glikol to specyficzna substancja - polecam zaznajomić się z literaturą ( w dodatku nie obojętna dla środowiska) Ktoś tu napisał że oleju w skrzyni się nie wymienia. - (napisał bo był za leniwy żeby spojrzeć do manuala) Podpowiem instrukcja zaleca co 60 k km... , podobnie jak z płynem chłodniczym zaleca co roczną inspekcje a jeżeli parametrów nie trzyma wymianę. Podpowiem u mnie 7 lat w aucie - parametry nieznacznie odbiegają od świeżego, a chłodnica szczelna i drożna. W swoich autach róbcie co wam się podoba ale nie wprowadzajcie innych w błąd. A przede wszystkim czytajcie to co dostaliście z autem 

Zbędne,  przed wczesne wymiany nie spowodują że ze starego rumpla zrobicie bezawaryjny wóz... poważnie B)

 

A może to wszystko spisek. Uknuty przez FHI i producentów chłodnic i gumowych węży. Specjalnie zalecają taki interwał żeby chłodnice i węże padały na potęgę... W ten sposób chcą zbić niewyobrażalną fortunę :mrgreen::mrgreen:

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Karas napisał:

Ktoś tu napisał że oleju w skrzyni się nie wymienia

Zapewne miał na myśli olej w CVT. Jeśli masz instrukcje polską, albo EU to tam takiej informacji nie znajdziesz. 

I tak chodzi o pieniądze. W koszt samochodu producent musi wliczyć koszta utylizacji płynów eksploatacyjnych. Jeśli wydłuży interwał to koszty będą mniejsze. Bo np na przestrzeni 5 lat nie zaleca wymiany płynu więc koszt nie jest wliczany, albo wliczony tylko raz. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewemarkam napisał:

Zapewne miał na myśli olej w CVT. Jeśli masz instrukcje polską, albo EU to tam takiej informacji nie znajdziesz.

Nie wiem jak w innych autach, ale u mnie w instrukcji jest mowa o wymianie oleju w skrzyni w szczególnych warunkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewemarkam napisał:

Zapewne miał na myśli olej w CVT. Jeśli masz instrukcje polską, albo EU to tam takiej informacji nie znajdziesz. 

I tak chodzi o pieniądze. W koszt samochodu producent musi wliczyć koszta utylizacji płynów eksploatacyjnych. Jeśli wydłuży interwał to koszty będą mniejsze. Bo np na przestrzeni 5 lat nie zaleca wymiany płynu więc koszt nie jest wliczany, albo wliczony tylko raz. 

oczywiście ze znajdziesz. W przypadku ciągnięcia przyczepy lub użytkowaniu w ciężkich warunkach należy wymienić. Tylko że nikt tu nie czyta ( śmierdzące lenie ;)) i tu jest problem. W instrukcjach w nowych Subaru jest już obowiązkowa wymiana bez względu na użytkownie ( niech ktoś poprawi jeżeli nie ) . 

Absolutnie koszty nie będą mniejsze ponieważ koszt utylizacji wliczony jest w koszt nowego płynu tak jak koszt przekroczenia emisji co2 wliczony jest w cenę auta. To samo z olejami. Producenci europejscy zalecają wymiane long life. Jakby Subaru było takie eko to też by zalecało.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...