Skocz do zawartości

GRubo przesadzony Yaris


FilipeK

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Fyrkes napisał:

A miał być dach w karbonie czy w laminacie?

 

Dach jest w carbonie, ale tym ciśnieniowo formowanym, więc on nie ma tego ładnego wzorku. Nie rozumiem sensu oklejania go w aucie które ma być dla "purystów", to nie m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Fyrkes napisał:

 Nie rozumiem sformułowania w "carbonie, ale tym ciśnieniowo formowanym":krecka_dostal:

 Każdy element jest formowany podciśnieniowo w autoklawie i posiada wzory włókien z uwagi na warstwy czystego carbonu:)

chodzi mi o forged carbon fibre, nie wiem jaka jest poprawna polska nazwa, bo przecież nie "kuty"

https://carbonfibergear.com/blogs/carbonfiber/what-is-forged-composite-a-new-way-of-using-carbon-fiber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kukson napisał:

Nie dziwie się, że postanowili dach okleić bo bez tego wygląda jak nagrobek :)

 

136106671_1327765177574927_7747775690112606564_o.jpg

Tak właśnie wygląda forged carbon, więc okleina udająca carbon na prawdziwym carbonie jest zabawna ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kukson napisał:

Zabawnie ale może Toyota poszła klientom na rękę i wiedząc, że wiekszości może się to nie podobać to wyręczyli właścicieli Yarisów i sami okleili :D 

Carbon też można lakierować więc osobiście wolałbym albo goły carbon albo lakier. Okleina carbonopodobna śmierdzi agrotuningiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kukson napisał:

Zabawnie ale może Toyota poszła klientom na rękę i wiedząc, że wiekszości może się to nie podobać to wyręczyli właścicieli Yarisów i sami okleili :D 

W Lambo nie wpadli na taki pomysł ;) Może powinni brać przykład z Toyoty ;) 

Taka wersja karbonu mi się nie podoba, ale oklejanie folią jest słabe...

 

 

1E8D823F-C45F-47FD-89C3-45F6ED85FF67.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, krist napisał:

No wiem, ale to troche bezsensowny zabieg, przecież w każdym innym miejscu walczą o niską wagę, a tu dodają parędziesiąt/set gram folii i kleju

Idąc tym krokiem, dziwię się że Toyota wogole lakierowała elementy z tworzywa i aluminium, nie wspominając o radiu, głośnikach, klimie, i innych niepotrzebnych tapicerek ;):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, carfit napisał:

Idąc tym krokiem, dziwię się że Toyota wogole lakierowała elementy z tworzywa i aluminium, nie wspominając o radiu, głośnikach, klimie, i innych niepotrzebnych tapicerek ;):mrgreen:

nie, to tak jakby włożlyli do środka fotele ze skóry nappa, po czym przykryli je dodatkowo gustownym pokrwcem exclusive line

images?q=tbn:ANd9GcT-hMdhlW0f1xFQ8e9nIeV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krist napisał:

nie, to tak jakby włożlyli do środka fotele ze skóry nappa, po czym przykryli je dodatkowo gustownym pokrwcem exclusive line

images?q=tbn:ANd9GcT-hMdhlW0f1xFQ8e9nIeV

Chciałbyś mieć taki dach jak zdjęcie wyżej ? bo ja nie, bo rzeczywiście wygląda jak grobowiec jak ktoś słusznie zauważył. Moim zdaniem czepianie się na siłę akurat tego dachu jest totalnie bez sensu. Jest wiele rzeczy które bym zmienił, bo nie ma auta idealnego, ale dach z materiału kompozytowego zwał jak zwał, to dla mnie akurat wartość dodana. Szkoda że nikt nie pofatygował się jak komentujecie ten film Felixa ( moim zdaniem bardzo słaby ) że założył jakieś kormorany i felgi z EVO z ET o 13mm szerszym jak seria, akurat na zimę to słaby pomysł. Na trailerze tego filmu widziałem jak auto nie chce skręcić i ryje przodem, a kierowca jeszcze bardziej dokręca fajerę :huh:. To ja, nawet totalny amator i leszcz wiem że tego sie nie robi i auto nie skręci, dziś też pojeździłem parę godzin na szwedzkim długim kolcu, i klika razy auto nie skręciło tam gdzie chciałem, chyba napiszę do Pirelli że to jakaś lipa a nie kolec rajdowy :mrgreen:;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carfit napisał:

Idąc tym krokiem, dziwię się że Toyota wogole lakierowała elementy z tworzywa i aluminium

Ja bym poszedł dalej. Po co zabezpieczenie antykorozyjne skoro i tak przerdzewieje? Kiedyś.

A to zbędna masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, carfit napisał:

Chciałbyś mieć taki dach jak zdjęcie wyżej ? bo ja nie, bo rzeczywiście wygląda jak grobowiec jak ktoś słusznie zauważył. Moim zdaniem czepianie się na siłę akurat tego dachu jest totalnie bez sensu. Jest wiele rzeczy które bym zmienił, bo nie ma auta idealnego, ale dach z materiału kompozytowego zwał jak zwał, to dla mnie akurat wartość dodana. \

Ale chyba nikt nie kwestionuje dachu z carbonu bo to duży plus, komentujemy okleinę carbonopodobną położoną nie wiadomo po co na wierzch. Jak ten typ carbonu nie podoba się klientom to trzeba było polakierować w kolor nadwozia i tyle, przecież w wielu markach to standard że lakieruje się takie elementy w kolor. W najgorszym przypadku mogli zrobić jakąś hydrografikę. Moim zdaniem taką okleinę to sobie może jakiś dzieciak w syfiku na masce nakleić, a w nowym aucie po po prostu lipa i tyle.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skwaro napisał:

Ale chyba nikt nie kwestionuje dachu z carbonu bo to duży plus, komentujemy okleinę carbonopodobną położoną nie wiadomo po co na wierzch. Jak ten typ carbonu nie podoba się klientom to trzeba było polakierować w kolor nadwozia i tyle, przecież w wielu markach to standard że lakieruje się takie elementy w kolor. W najgorszym przypadku mogli zrobić jakąś hydrografikę. Moim zdaniem taką okleinę to sobie może jakiś dzieciak w syfiku na masce nakleić, a w nowym aucie po po prostu lipa i tyle.

może i masz częściowo rację, albo jest coś czego nie wiemy, typu dach pracuje, jest w końcu większa powierzchnia i lakier może pękać, a gwarancję dają, albo zupełnie ten temat olali. Gdzieś w necie widziałem dach w barwach flagi UK lub Australii , nie pamietam, coś jak w Mini Cooper, każdy zamawiał na lusterka, dach, grafikę jaką chciał ( prawie ) . Z resztą teraz okleić sobie taki dach nawet w kolor nadwozia, to najmniejszy problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, carfit napisał:

Ale chyba nikt nie kwestionuje dachu z carbonu bo to duży plus, komentujemy okleinę carbonopodobną położoną nie wiadomo po co na wierzch. Jak ten typ carbonu nie podoba się klientom to trzeba było polakierować w kolor nadwozia i tyle, przecież w wielu markach to standard że lakieruje się takie elementy w kolor. W najgorszym przypadku mogli zrobić jakąś hydrografikę. Moim zdaniem taką okleinę to sobie może jakiś dzieciak w syfiku na masce nakleić, a w nowym aucie po po prostu lipa i tyle.

 

Jestem przekonany, że nikt z Gazoo nie robił ankiety jaką okleinę na dach życzą sobie klienci;) To auto ma poruszać się z maksymalną lekkością i precyzją i nad tym się raczej skupili. Wizualne szczegóły każdy może sobie dopracować na swój sposób, wszystkim nie dogodzisz...

PS. dla mnie również ta folia nie wygląda najlepiej, aczkolwiek na razie zostaje:) robimy ceramikę, impregnację środka i oklejenie zderzaka, maski, progów...

i w drogę:yahoo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, llkuba napisał:

@vexus jest mała pomyłka z cytowaniem :rolleyes:.

Cytuję potwierdzając pomyłkę z cytowaniem, czujność Panie, czujność;)

 

3 godziny temu, radekk napisał:

ale to wszystko waży:unsure:

:OO:

 

W zamian wyleci akumulator z bagażnika, trzeba zrobić miejsce na lekką butlę LPG:biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...