Skocz do zawartości

Prawa strona dmucha zimnym - Forester SH


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

Prawa i lewa strona mają oddzielną regulację temperatury w tym modelu?

Taki objaw to zazwyczaj niedrożna wewnątrz prawa połówka nagrzewnicy (najdalej od wejścia/wyjścia), dlatego grzeje słabiej lub wcale w kanały od strony pasażera, ale bez sprawdzenia to można zgadywać.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jakim71 napisał:

U mnie silniczki i klapy sprawne a z prawej strony wyraźnie chłodniejsze powietrze.

No właśnie, chłodniejsze powietrze, a nie stan 0 lub 1 jak u kolegi. :) 

Przy przytkanej nagrzewnicy najczęściej jest właśnie tak, że między lewą a prawą stroną jest pewna różnica w temperaturze powietrza. Zdarza się również, że na wolnych obrotach ciśnienie w układzie spada i też dmucha chłodniejszym, a po przegazowaniu cieplejszym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem pojawił się w Legacy IV - nie wiem czy po kampanii serwisowej w ASO, czy wcześniej było, nie zwróciłem uwagi. :< Prawa strona - zimno, lewa - ciepło. Auto stoi na grubym dłubaniu w Nowym Sączu i tam poprosiłem o ogarnięcie. xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Najpewniej wysypał się któryś z silniczków sterujących klapami mieszania powietrza. :) 

Przytkana nagrzewnica objawia się nieco inaczej. 

Naprawialne to jest? :)

W którym miejscu są te silniczki? Gdzieś za schowkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, thomson0073 napisał:

Naprawialne to jest? :)

Wymiana silniczka powinna pomóc, ale silniczek musisz dobrać sam w sklepie albo na portalu aukcyjnym. Nie powinno być problemu. 

Jak zdejmiesz schowek to powinieneś mieć to na widoku. Najpierw sprawdź czy faktycznie nie działa. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, thomson0073 napisał:

Tak na surowo? W sensie jak będę przekręcał pokrętłem to będę widział jego prace?

Tak, jak zdjemiesz schowek to siłownik z cięgnem powinien być widoczny. Jak przekręcisz pokrętło z zimnego na ciepłe to będziesz słyszał jego pracę i cięgno powinno się przestawić. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2020 o 13:39, thomson0073 napisał:

Czołem,
Panowie gdzie może leżeć problem? Forek SH, przy włączonym nagrzewaniu z nawiewów kierowcy leci ciepłe powietrze ale po stronie pasażera zimne.

Auto nie ma klimatronika.

zamawiaj nagrzewnicę, to standard :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, thomson0073 napisał:

Edit.

@carfit chyba będziesz miał rację. Tata sprawdził faktury i jednak nagrzewnica nie była wymieniona. Jutro zamawia. 

Btw. To o ten silniczek chodzi? Jeżeli tak, to on śmiga.

20201025_175514.thumb.jpg.7dd04035811278c126a2d216f8ee675b.jpg

 

wymień nagrzewnice i zapomnij o temacie, robiliśmy tego dziesiątki ..... :) 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w swoim SH. W nagrzewnicy króćce są od strony kierowcy. Moja była zamulona jakimś syfem (prawdopodobnie pierwszy właściciel wlał do układu czegoś, co w jego zamyśle miało uszczelnić układ). I po rozpruciu kokpitu okazało się, że grzała tylko lewa strona, kilka cm od króćców. Druga połowa była przytkana i zimna. Rok wcześniej samochód zaczął mi się przegrzewać. Po wymianie chłodnicy okazało się właśnie, że uszczelniacz nie tylko uszczelnił ją, ale też zmniejszył przepływ chłodziwa (sprawdzone przez rozcięcie). Także idź za radą carfita.

Aha, tanio nie będzie. Za nagrzewnicę dałem ok. 700 zeta. Na szczęście u brata wymienili mi za free.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...