Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe forester 2001


Jakub Toporowski

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie samo auto. Kupiłem komplet tarcz BREMBO gładkich z dedykowanymi klockami i szczękami na tył + nowy DOT za 1000zł. Tarcze są mega - nie powyginały się ani nic, a hamowałem parę razy z 200 do 0..... (przy strojeniu trzeba było wyciskać cały 4 bieg dla logów) Klocki starczyły na rok (możliwe że trafiłem podróbki bo brembo chyba najczęściej podrabiają). Teraz do tych tarcz założyłem klocki FERODO i pylą o niebo mniej, za to potrafią popiskiwać przy wolnym wyhamowywaniu (myślę że się dotrą do tarcz i będzie spoko).

Słyszałem że tarcze zimmermann często się wypaczają, do tego nawierty i nacięcia Ci nie potrzebne do tego auta.... tylko będzie Ci zdzierać klocki (komplet na 2-3 miesiące jak nie szybciej) Chyba że kupisz specjalne klocki "racing" które kosztują chyba 4 x tyle co zwykłe.

Reasumując polecam:

- tarcze gładkie BREMBO + klocki FERODO (zwykłe, nie racing) i masz komplet na całe auto za około 1000zł.

Nie ma co wyważać otwartych drzwi :)

Kupuj tylko ze sprawdzonych firm lub autoryzowanych sklepów, bo na necie (alledrogo) możesz trafić podróbki (każdej firmy, nie tylko brembo)

Pozdro

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, klev napisał:

hamowałem parę razy z 200 do 0

Tak raz za razem i z pełną siłą? ;) 

Zdarzało mi się zmęczyć 2-tłoczek 294 mm, a najwyżej trójkę wbiłem, ssakiem 125 KM. Nie wiem, może coś robię nie tak? :D

Łączniki VAG są długowieczne pod warunkiem że to lemforder a nie chińszczyzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak raz za razem i z pełną siłą?  
Zdarzało mi się zmęczyć 2-tłoczek 294 mm, a najwyżej trójkę wbiłem, ssakiem 125 KM. Nie wiem, może coś robię nie tak?
Łączniki VAG są długowieczne pod warunkiem że to lemforder a nie chińszczyzna

To jest aluminium z tulejka w pełnej gumie.
Moje kosztowały za komplet 50 zł i wytrzymały 3 lata nie oszczędzania ich
Nadal się trzymają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirasek napisał:

Tak raz za razem i z pełną siłą? ;) 

Zdarzało mi się zmęczyć 2-tłoczek 294 mm, a najwyżej trójkę wbiłem, ssakiem 125 KM. Nie wiem, może coś robię nie tak? :D

Łączniki VAG są długowieczne pod warunkiem że to lemforder a nie chińszczyzna

 

Ja mam 277 i hamowałem z 2-3 razy na jednej wycieczce po logi. Największym problemem bylo gotowanie sie płynu hamulcowego ale po zmianie na "racing" bylo super. Tarcze nie powypaczane, tylko klocki mi sie zużyly w rok, ale jak juz wspomnialem moglem trafic podruby bo nie bralem z autoryzowanego sklepu tylko netu... 

Mam forka sf porobionego na 250KM i gladkie brembo daja rade. Oczywiscie nie mowimy o torze....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mirasek napisał:

Łączniki VAG są długowieczne pod warunkiem że to lemforder a nie chińszczyzna

sęk w tym, że teraz nie wiesz co jest naprawdę chińszczyzną, a co nie. Markowe produkty też coraz częściej są w PRC tłuczone.

15 godzin temu, klev napisał:

Do sf pasują właśnie te same. Podobno sa "wieczne"

a jest coś analogicznego na przód? Bo znalazłem polecane te ze sworzniami, a wolałbym przelotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemforder ma dużo fabryk porozrzucanych po świecie. U mnie w Audi o dziwo te łączniki długo wytrzymały z maxgera a to raczej nie jest firma warta polecenia.

Lemforder według mnie jak każda firma robi części lepsze i gorsze. kupując typowo chińszczyznę powiem tak wiele zależy od partii...

możesz z tego co pamiętam kupić same gumki wkłady do tych łączników.

co do klocków Brembo to możesz sobie nalepkę zeskanować nie wiem czy to chroni w jakikolwiek sposób przed podróbkami ale gadżet ciekawy:)

Moje klocki Brembo również mocno pylą. Klocek jeśli mocno pyli i jest miękki to na ogół jest mniej problematyczny (mniejsza szansa jego zeszklenia zrobienia się progów w tarczy etc) ale to moje prywatne zdanie. Felga po tygodniu jest mocno zapylona. u mnie po 30k z klocków brembo została nie cała połowa w przodach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz QR code w którym sprawdzasz ile razy dany kod był wpisywany. jeśli jest 1,2 to ok ale jeśli pojawi się ilość np 500x to oznacza że jest coś z częścią nie tak. choć według mnie to żadne zabezpieczanie bo podrabiacze pewnie generują randomowo swoje kody a i tak za pewne mało kto sprawdza ten QR code u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Przyszły mi mikody, a kod na nich był pod brembo, także.  Brembo, mikoda... to i to się gnie. Do tych aut tylko tarcza 294mm+ ma sens.    

 

Też właśnie po lekturze chyba kupię Mikody ale gładkie. Kolega ma nacinane co prawda w Ibizie FR ale od marca 2019 ma już drugie klocki. Tarcze ma 288 i zacisk jednotloczkowy. 

Co do większej tarczy, już wypytałem tu i uwdzie, przegrzebałem forum. Musiałbym koła zmienić, bo mam 15". A ponoć z 15" tańszych to te z kałdi pasują ale z dystansem pod większą tarcze. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...