Jump to content

Zapach po starcie silnika

mppole
 Share

Recommended Posts

Moze to głupie pytanie, ale czy w Waszych OBK 2.5 benzyna (ja mam OBK 15) po uruchomieniu silnika wyraźnie odczuwacie dziwny zapach? Kojarzy mi sie z zapachem mieszanki benzyny na ssaniu z malucha czy dużego fiata. Ostatnie lata jeździłem różnymi dieslami i tam nigdy nic takiego nie zauważyłem. Tez tak macie? Czy moze jednak u mnie jest coś nie tak?

pozdrawiam

Moze to głupie pytanie, ale czy w Waszych OBK 2.5 benzyna (ja mam OBK 15) po uruchomieniu silnika wyraźnie odczuwacie dziwny zapach? Kojarzy mi sie z zapachem mieszanki benzyny na ssaniu z malucha czy dużego fiata. Ostatnie lata jeździłem różnymi dieslami i tam nigdy nic takiego nie zauważyłem. Tez tak macie? Czy moze jednak u mnie jest coś nie tak?
pozdrawiam

W garażu jest to możliwe. Jakby nie było silnik na zimnym pracuje na bogatej mieszance. W garażu to wyczujesz, na zewnątrz może być trudniej.

Guma stabilizatora może być pęknięta i tawot ktury tam jest dostaje ci się na tłumik co po rozgrzaniu  może powodować tenże zapach 
A jak to w czasie jazdy?? 
Że co?

Taptane Tapatalkiem

@koziolek późna pora może to tłumaczyć :)

W Subaru prędzej rozerwana manszeta prawego przedniego wewnętrznego przegubu, może na układ wydechowy zarzucać. Ale gdzie w gumie stabilizatora jakiś smar....?

Poza tym, interpunkcja się kłania, albo raczej jej brak.

• Like 1

Zapach nieprzepalonej benzyny po uruchomieniu zimnego silnika jest typowy dla niedziałających/usuniętych katalizatorów. Nawet jeśli katalizatory są sprawne, to nim osiągną temperaturę roboczą mają bardzo niską wydajność i wyczuwalny będzie inny zapach benzyny.

Edited by Kambol

• 1 year later...

Ja również mam podobny zapach, benzyna z wydechu. Podejrzewam, że to od brakujących katów, których pozbył się poprzedni właściciel. Na zimnym silniku czuć bardziej, potem mniej, ale benzynę w spalinach czuć.

• Thanks 1

• 4 weeks later...

Miałem to samo przy uruchamianiu po dłuższym postoju. Zalatywało paliwem w środku, po czym przestawało. W którymś momencie stało się to bardziej intensywne i okazało się, jak kolega już słusznie sugerował, nieszczelność na przewodzie elastycznym przy wtryskach.

Potencjalnie niebezpieczna sprawa, wiec warto sprawdzić.

• Thanks 1