Skocz do zawartości

Zapach po starcie silnika


mppole

Rekomendowane odpowiedzi

Moze to głupie pytanie, ale czy w Waszych OBK 2.5 benzyna (ja mam OBK 15) po uruchomieniu silnika wyraźnie odczuwacie dziwny zapach? Kojarzy mi sie z zapachem mieszanki benzyny na ssaniu z malucha czy dużego fiata. Ostatnie lata jeździłem różnymi dieslami i tam nigdy nic takiego nie zauważyłem. Tez tak macie? Czy moze jednak u mnie jest coś nie tak?

pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to głupie pytanie, ale czy w Waszych OBK 2.5 benzyna (ja mam OBK 15) po uruchomieniu silnika wyraźnie odczuwacie dziwny zapach? Kojarzy mi sie z zapachem mieszanki benzyny na ssaniu z malucha czy dużego fiata. Ostatnie lata jeździłem różnymi dieslami i tam nigdy nic takiego nie zauważyłem. Tez tak macie? Czy moze jednak u mnie jest coś nie tak?
pozdrawiam
 
W garażu jest to możliwe. Jakby nie było silnik na zimnym pracuje na bogatej mieszance. W garażu to wyczujesz, na zewnątrz może być trudniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koziolek późna pora może to tłumaczyć :)

W Subaru prędzej rozerwana manszeta prawego przedniego wewnętrznego przegubu, może na układ wydechowy zarzucać. Ale gdzie w gumie stabilizatora jakiś smar....?

 

Poza tym, interpunkcja się kłania, albo raczej jej brak.

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach nieprzepalonej benzyny po uruchomieniu zimnego silnika jest typowy dla niedziałających/usuniętych katalizatorów. Nawet jeśli katalizatory są sprawne, to nim osiągną temperaturę roboczą mają bardzo niską wydajność i wyczuwalny będzie inny zapach benzyny.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Miałem to samo przy uruchamianiu po dłuższym postoju. Zalatywało paliwem w środku, po czym przestawało. W którymś momencie stało się to bardziej intensywne i okazało się, jak kolega już słusznie sugerował, nieszczelność na przewodzie elastycznym przy wtryskach.

Potencjalnie niebezpieczna sprawa, wiec warto sprawdzić.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...