Skocz do zawartości

Plejady 2020 - Pierwsze rozproszone Plejady -


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
 
w tym roku Plejad nie będzie, no chyba że będą ale w innym terminie, ale zakładamy że nie będzie. 
 
Nie będzie Plejad jakie znamy. 
 
Mogą być inne Plejady jakich nie znamy, na jakich nie byliśmy ale tam gdzie już byliśmy. 
 
Do brzegu. 
 
Tak sobie pomyśleliśmy czy by nie udać się w rejony, w których Plejady się już odbywały w latach ubiegłych, w sensie bez organizacji SIP ale spontaniczne wyjazdy w Plejadowe rejony, w Plejadowym czasie, co oznacza że "2020 Plejady Retrospekcja" odbyłyby się na terenie całego kraju, w pojedynczych autach, małych grupach, bez zorganizowanych zbiorowisk ludzkich, w czasie, formie i kosztach jak co komu pasuje. 

 

Nie zaleca się koncentracji ale dekoncentracja jest ok. 
   
Wiemy gdzie się Plejady odbywały, każdy ma swoje wspomnienia, ulubione zdjęcia, miejsca do których chciał wrócić ale nie było kiedy, chciał zostać chwilę dłużej ale książka drogowa goniła. Do jednych miejsc nam geograficznie dalej co się wiąże z wyjazdem weekendowym ale do innych tylko Subarowe „po bułki” albo „w koło komina”.

 

Może macie książki drogowe z lat ubiegłych, których można użyć i wrócić na trasę. 

 

Archiwum na stronie zlotu opisuje każdy ze zlotów, ze zdjęciami, filmami. 

 

Możemy zrobić konkurs fotograficzny ale przede wszystkim utrzymać ducha Plejadowego weekendu spędzając go w rodzinnej atmosferze wracając do miejsc, które przez 16 lat były częścią naszego życia. 

 

Jest to spontan ale... mnie nosi... 

 

Co myślicie?

 

Archiwum zlotów w dolnej części strony. 

 

https://zlot.subaru.pl/

 


 

Mapa2.jpg

  • Super! 4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł , tylko z tymi roadbookami na terenowej albo tur-ter może być różnie bo były specjalne pozwolenia na wjazd do lasu załatwiane.


Żeby się nie skończyło leśnym fotografem za 500 PLN :)


Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za! Co prawda moje jedyne plejady były w zawierciu więc niewiele tych miejsc do wspominania mamy ale wyjazd bardzo chętnie jakiś bym zaliczył!

Może by tak porobić grupy pod wzgledem lokalizacji i niech każdy się dopisuje czy jest chętny oraz gdzie by chciał pojechać?

Ja osobiście preferowałbym jedną z lokalizacji bliżej Poznania na jednodniowy wypad ale i na weekend bym się też chętnie gdzieś wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, coocer napisał:

Dobry pomysł , tylko z tymi roadbookami na terenowej albo tur-ter może być różnie bo były specjalne pozwolenia na wjazd do lasu załatwiane.

 

Dlatego wyraźnie napisałem turystyczna trasa. Przejazd trasami generalnie może być utrudniony ale do obiektów i miejsc na trasie da się dojechać drogami ogólnodostępnymi, szczególnie że często trasa prowadziła do miejsc organizowanych przez Zlot, które bez zlotu nie istnieją.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, WaldekW napisał:

Też jestem za! Co prawda moje jedyne plejady były w zawierciu więc niewiele tych miejsc do wspominania mamy ale wyjazd bardzo chętnie jakiś bym zaliczył!

Może by tak porobić grupy pod wzgledem lokalizacji i niech każdy się dopisuje czy jest chętny oraz gdzie by chciał pojechać?

Ja osobiście preferowałbym jedną z lokalizacji bliżej Poznania na jednodniowy wypad ale i na weekend bym się też chętnie gdzieś wybrał.

 

Oczywiście że fajnie jest pojechać grupą ale nie stadem. Proszę pamiętać, że jak będzie kilka osób to się restauracja znajdzie, jak kilkanaście to przy aktualnych obostrzeniach, lub tych bardziej planowanych już nie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, chojny said:

 

Oczywiście że fajnie jest pojechać grupą ale nie stadem. Proszę pamiętać, że jak będzie kilka osób to się restauracja znajdzie, jak kilkanaście to przy aktualnych obostrzeniach, lub tych bardziej planowanych już nie. 

 

 

To też dlatego lista da nam pewnego rodzaju kontrolę nad ilością chętnych na dany wyjazd. Przy dużej frekwencji trzeba się będzie umówić na podział grupy i być może mniej oficjalne spotkania gdzieś po trasie a niżeli wspólny obiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, WaldekW napisał:

To też dlatego lista da nam pewnego rodzaju kontrolę nad ilością chętnych na dany wyjazd. Przy dużej frekwencji trzeba się będzie umówić na podział grupy i być może mniej oficjalne spotkania gdzieś po trasie a niżeli wspólny obiad.

 

Im luźniej tym lepiej, grupowanie się po kilka aut to też nie problem, taki wyskok na sobotni objazd z piknikiem na łące... a grupek, czy aut może być kilka w regionie. 

 

Nikt z nikim nie rywalizuje, cel jest jeden aby spędzić miło czas, zgodnie z założeniem Plejad, wrócić do tych miejsc. 

 

 

Mieliśmy 16 zlotów, przyjmując z grubsza 14 regionów, to nawet jak na wycieczkę pojedzie 100 aut to wychodzi poniżej 10 sztuk na region. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ayu napisał:

Ci co mają w planie wyjazd w czerwcowy długi weekend pojadą sobie zgodnie ze swoimi planami nie dorabiając do tego dodatkowej filozofii.

 

Są też tacy, którzy po kilku tygodniach w domu się zastanawiają co zrobić z Plejadowym weekendem. 

 

Tu nie ma filozofii, tu jest tylko pomysł na wycieczkę po dalszej lub bliższej okolicy. 

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chojny napisał:

 

Są też tacy, którzy po kilku tygodniach w domu się zastanawiają co zrobić z Plejadowym weekendem. 

 

Tu nie ma filozofii, tu jest tylko pomysł na wycieczkę po dalszej lub bliższej okolicy. 

Pomysł na + i będzie okazja by ruszyć się z domu :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupia sugestia, ale może nie brać pod uwagę tylko gwiazdek tylko w celu rozbicia na mniejsze grupy zrobić to bardziej lokalnie/regionalnie. 
I tak dyrekcja mogłaby otrzymać nowe sugestie z "naszych" rejonów na przyszłe zloty plejad... 
Grupy konwojowe zostaną podzielone automatycznie na mniejsze, każdy region ma sporo ludzi którzy znają ciekawe lokalizacje do zobaczenia - sam w WLkp może załatwię wejście do Obserwatorium Astronomicznego w PAN (wokół jest las którego jeszcze nie zbadałem) albo w P-ń na Słonecznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
9 minut temu, Nargond napisał:

Może głupia sugestia, ale może nie brać pod uwagę tylko gwiazdek tylko w celu rozbicia na mniejsze grupy zrobić to bardziej lokalnie/regionalnie. 
I tak dyrekcja mogłaby otrzymać nowe sugestie z "naszych" rejonów na przyszłe zloty plejad... 
Grupy konwojowe zostaną podzielone automatycznie na mniejsze, każdy region ma sporo ludzi którzy znają ciekawe lokalizacje do zobaczenia - sam w WLkp może załatwię wejście do Obserwatorium Astronomicznego w PAN (wokół jest las którego jeszcze nie zbadałem) albo w P-ń na Słonecznej...

Jeżeli sugestia odnośnie konkursu fotograficznego miałaby być przyjęta, to do oceny niezbędne byłoby ograniczenie się do gwiazdek oraz obiektów / miejsc z uprzednich zlotów. W innym przypadku byłby to konkurs rywalizujący z licznymi konkursami fotograficznymi o charakterze ogólnym, a na to szczerze  powiedziawszy  nie posiadamy wystarczających kompetencji. Ale wyobraźmy sobie, że jako prace konkursowe przedstawiane są zdjęcia „wtedy” ( nie musi to być własne zdjęcie - może być z dostępnych galerii ! ) i „ teraz”. Myślę, że w takim przypadku zainteresowanie p.t. Forumowiczów byłoby odpowiednio większe oglądaniem i ocenianiem nadesłanych prac ( tym razem bez aż tak ścisłego reżimu czasowego, jak na Złocie :) ).

  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KPR napisał:

A jaki plan Plejad była na Mazurach? Który to rok?

Jest w ogóle jakaś stronka na forum, gdzie jest spis wszystkich Plejad, czy trzeba osobno szukać?

 

 

Słusznie, dodałem link do zlotowej strony, na dole której jest archiwum zlotów. 

 

https://zlot.subaru.pl/

 

Mikołajki

 

https://zlot.subaru.pl/zlot2009/

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chojny napisał:

 

 

Słusznie, dodałem link do zlotowej strony, na dole której jest archiwum zlotów. 

 

https://zlot.subaru.pl/

 

Mikołajki

 

https://zlot.subaru.pl/zlot2009/

 

 

 

 

 

Wielkie dzięki. O to chodziło.

 

Można ruszać śladami Plejad :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości SIP nasz forumowy pomysł zyskał logo.

 

Mamy przygotowane pliki w kilku formatach niezbędnych do wydruku jako naklejki czy koszulki.

 

Zorganizowanej akcji druku i dystrybucji nie będzie ale jeżeli ktos się wybiera w rejony Plejadowe, chciałby mieć naklejkę to może ja sobie zamówić i wydrukować we własnym zakresie.  
 

Prosze o kontakt i prześle pliki. 
 


 

 

 

D5FB8096-79B5-429F-8E57-ABBBED68676F.jpeg

  • Super! 6
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chojny napisał:

Prosze o kontakt i prześle pliki.

Poproszę na priv.

 

7 godzin temu, chojny napisał:

Mamy przygotowane pliki w kilku formatach niezbędnych do wydruku jako naklejki czy koszulki.

@eurojanek ogarnie naklejki, a @-=nikon=- koszulki? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kriskristoffers napisał:

Na priv Ci maila podsyłać czy jak? 

 

 

Najlepiej. 

 

Mail poszedł. 

 

13 godzin temu, rosaskc napisał:

Poproszę na priv.

 

Daj maila na PW i wyślę pliki. 

 

9 godzin temu, coocer napisał:

A jakaś opcja na roadbooki w pdf by były czy raczej krucho? Przejechał bym się w Bieszczady np :)

 

 

@Flipper, macie coś co by można udostępnić chętnym?

 

Trasy turystyczne w .pdf?

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...