Skocz do zawartości

ZAPROSZENIE NA LAJCIK (w maseczkach) NA WINO: Czersk - Janowiec (30 maja)


Panzerpferd

Rekomendowane odpowiedzi

Kalinka zbiera winniczki, Tusia rżnie badyle i oporządza ogród a ja piję piwo i myślę o 20 litrach pigwówki w garażu. Czy już teraz, czy za 10 minut... Sam nie wiem. Chyba rzucę monetą :P

Jutro grill, po jutrze katz... Nic ciekawego. 

Aaa, no nie że truteń jestem. Z rana zbudowałem Kalince mostek nad konwaliami od kamienia do pnia sciętej sosny. Ale jestem radosny. Dobra, dosyć pisania, idę się napić :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czad:D, wszedłem sobie zerknąć na Wasz wątek, bo miejscowość Janowiec znajoma. Czytam, przeglądam z zaciekawieniem, no to zerknę na mapkę wycieczki... i nie dowierzam szok totalny :blink:.

Między Janowcem a Nasiłowem (na przeciwko Kazimierza Dolnego), będziecie przejeżdżać niedaleko Winnicy Widok (posiadłość jakiegoś ministra z czasów Kwaśniewskiego),     a poniżej na rozwidleniu dróg znajduje się mały biały domek (stodoła i garaż po lewej stronie, z tego co widzę będziecie podjeżdżać od dołu) gdzie mieszka mój wujek, u którego od dzieciństwa spędzam wiejskie wakacje :biglol:. Najpierw z rodzicami, a teraz z własną rodzinką.

Kurcze, zacząłem się grubo zastanawiać czy tam nie zawitać na 30 maja :rolleyes:. Z tego co widzę, to nie pierwszy raz w tamtych stronach jesteście. Ja od dwóch lat mam noclegi niedaleko Janowca (Pokoje Zacisze), bo zrobiłem się wygodnicki, a u wujka spartańsko i mało miejsca. A tak rowerkiem 20 minut i browarka można się w spokoju napić ;).

Przepiękne okolice, koniec Świata w dobrym tego słowa znaczeniu, cisza i spokój.

Pozdrawiam.

 

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnięte :superhero:

Dziś @GregorWOT z Renatką wyciągnęli nas na niedzielną pojeżdżawkę. Trafiliśmy na wysypisko śmieci. Kurtyna! :biglol:

 

Nie, nie tylko tam. Najpierw odwiedziliśmy ujście Świdra do Wisły, później wspomniane wysypisko a dalej pokręciliśmy się w okolicach Otwocka Małego i Wielkiego, zrobiliśmy piknik w starym sadzie, który opanowały dwa prawie oswojone ligole (zające), znaleźliśmy krowi szkielet i ogólnie dobrze się bawiliśmy. Dzięki za wspaniały czas i do zobaczenia niebawem! :D 

poje1.jpg

poje2.jpg

poje3.jpg

poje4.jpg

  • Super! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rozrabiara napisał:

Jakby ktoś rezerwował sobie nocleg z piątku na sobotę, proszę zwrócić uwagę w którym Czersku. 
Okazuje się, że ten w południowej części województwa pomorskiego jest bardzo daleko Janowca. ;)

A dla mnie było zaskoczeniem że jest jakiś inny Czersk niż ten "nasz" z Borów Tucholskich :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czersków ci u nas dostatek:

 

Czersk
woj. pomorskie
pow. chojnicki
gmina Czersk
 
Czersk
woj. mazowieckie
pow. piaseczyński
gmina Góra Kalwaria
 
Czersk Świecki
woj. kujawsko-pomorskie
pow. świecki
gmina Jeżewo
 
Czersk Koszaliński
woj. zachodniopomorskie
pow. koszaliński
gmina Świeszyno
 
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rozrabiara napisał:

Jakby ktoś rezerwował sobie nocleg z piątku na sobotę, proszę zwrócić uwagę w którym Czersku. 
Okazuje się, że ten w południowej części województwa pomorskiego jest bardzo daleko Janowca. ;)

 

a chociaż dobry termin ? :P 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Oblasówki. Facet wie, że nic nie wie :(

Ośrodek mu zajęli na cały maj mimo, że nikogo w nim nie trzymają. Kasy dają mu tyle, że nawet na pensje nie wystarcza.

Próbuje dobić się do starostwa by się czegoś dowiedzieć, ale oni sami niewiele mu mogą powiedzieć.

We wtorek ma jakieś spotkanie z lokalnym kacykiem, wtedy będziemy wiedzieli coś więcej, lub nie...

Za tydzień będę dzwonić. Jest szansa, że pojedziemy w pierwszy lub drugi weekend czerwca.

Trzymam rękę na pulsie. Jak się nie uda to najwyżej zrobimy jakąś pojeżdżawkę lub inną kombinację alpejską.

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...