Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, cuban napisał:

Mam pytanie do szanownych majsterkowiczów.

Wszedłem w posiadanie (drogą kupna) szlifierki do ścian parkside https://fanlidla.pl/gazetka/2020.01.16.narzedzia.majsterkowicz/54761,Szlifierka,do,scian,na,rzep,tarcza,okragla,Parkside,,PWBS,180,A1

Potrzebuje wyczyścić od dołu strop betonowy prefabrykowany. Do tego potrzebne mi tarcze z papieru ściernego fi180mm o różnej gradacji.

 

Macie może jakąś sprawdzone miejsce gdzie można znaleźć szeroki wybór takich tarcz? Najlepiej dobrej jakości.

Problem jest tej natury, iż oryginalne tarcze parkside mają 10 otworów do zasysania pyłu.... a większość w tej średnicy ma 8....

 

Do szlifowania betonu lepsza będzie tarcza diamentowa i o takiej średnicy dostaniesz bez problemu. Z krążkami papierowymi jest trudniej bo średnica nietypowa. Chyba Mirka ma coś takiego w ofercie, ale otwory do odsysania pyłu na pewno nie będą się zgadzać z tymi w szlifierce i pozostają do wyboru gładkie. Na papiery Dedra/Verke itp. no-name nawet nie patrz, bo szkoda nerwów i pieniędzy.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cuban napisał:

Mam pytanie do szanownych majsterkowiczów.

Wszedłem w posiadanie (drogą kupna) szlifierki do ścian parkside https://fanlidla.pl/gazetka/2020.01.16.narzedzia.majsterkowicz/54761,Szlifierka,do,scian,na,rzep,tarcza,okragla,Parkside,,PWBS,180,A1

Potrzebuje wyczyścić od dołu strop betonowy prefabrykowany. Do tego potrzebne mi tarcze z papieru ściernego fi180mm o różnej gradacji.

 

Macie może jakąś sprawdzone miejsce gdzie można znaleźć szeroki wybór takich tarcz? Najlepiej dobrej jakości.

Problem jest tej natury, iż oryginalne tarcze parkside mają 10 otworów do zasysania pyłu.... a większość w tej średnicy ma 8....

 

 

 

Powiem Tobie, że trafiłeś na dziwny standard. Tarcze do mojej szlifierki oscylacyjnej kupowałem w Wabo centrum https://goo.gl/maps/HuJ7T4FVqukx59vK6

 

I tam nie było tarcz z 10 otworami ale były całe pełne więc możesz sobie wyciąć ;)

 

Czekaj czekaj znalazłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/nac-krazki-scierne-papier-tarcze-do-szlifierki-180-7249342662?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YmQxMDdiYjgtNThlZi00OGQ3LTlhYWUtMDkwZTYyZWQ5ZTU5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9afe7d3e-3313-404f-a463-88c57e719ea4

Edytowane przez llkuba
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić myjkę ciśnieniową aby myć auto u siebie. W 95% to właściwie spłukiwanie po offroadzie, głównie podwozia. 

 

Myślę o Karcher K7. 

Kolega planuje kupić ten model. 

 

Co myślicie, czy ten model nie będzie zbyt silny? Nie chcę zmyć farby z podwozia ani folii z auta zedrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mechanik napisał:

Planuję kupić myjkę ciśnieniową aby myć auto u siebie. W 95% to właściwie spłukiwanie po offroadzie, głównie podwozia. 

 

Myślę o Karcher K7. 

Kolega planuje kupić ten model. 

 

Co myślicie, czy ten model nie będzie zbyt silny? Nie chcę zmyć farby z podwozia ani folii z auta zedrzeć.

 

Mam coś takiego

https://www.ceneo.pl/524626/opinie-2

 

kilka naście lat kupiłem ten model bo zajmuje mało miejsca. 

 

Końcówka w kształcie stożka robi ogromną robotę w aucie mojej kobiety (do nauki jazdy Rover 214) to z maski i z boku schodził lakier. Jeszcze nigdy nie widziałem tak szybko uciekającej szpachli z progów. Teściu nie był zadowolony bo auto bardzo szybko trafiło na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mechanik napisał:

Myślę o Karcher K7. 

 

O lakier bym się nie obawiał, chyba, że jest wadliwy. Poza tym do spłukiwania po offroadzie będzie spoko. Zwróć uwagę na gwarancję - najlepiej kupić tam, gdzie będzie przysługiwała najlepsza - koledze już raz naprawiali po pół roku użytkowania. Do tego w transporcie zwrotnym coś się połamało i musiał ponownie odsyłać :(. Pompa pewnie jest z plastiku, więc o trwałości rzędu dekady raczej można zapomnieć.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Amnes napisał:

O lakier bym się nie obawiał, chyba, że jest wadliwy. Poza tym do spłukiwania po offroadzie będzie spoko. Zwróć uwagę na gwarancję - najlepiej kupić tam, gdzie będzie przysługiwała najlepsza - koledze już raz naprawiali po pół roku użytkowania. Do tego w transporcie zwrotnym coś się połamało i musiał ponownie odsyłać :(. Pompa pewnie jest z plastiku, więc o trwałości rzędu dekady raczej można zapomnieć.

Chodziło mi o to aby niepotrzebnie nie kupować bardzo silnego Karchera, po to by nie uszkodzić podwozia (ochrony antykorozyjnej) aby nie był ciężki i zbyt duży. Ale też nie tak mały że nie daje rady, nie daje ciągłego strumienia i się przegrzewa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mechanik napisał:

Chodziło mi o to aby niepotrzebnie nie kupować bardzo silnego Karchera, po to by nie uszkodzić podwozia (ochrony antykorozyjnej) aby nie był ciężki i zbyt duży. Ale też nie tak mały że nie daje rady, nie daje ciągłego strumienia i się przegrzewa. 

 

Siła strumień zależy od tego jaką masz założoną końcówkę (stożkowa daje strumień punktowy). Moje urządzenie nie przegrzewa się i daje ciągły strumień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, llkuba napisał:

 

Powiem Tobie, że trafiłeś na dziwny standard. Tarcze do mojej szlifierki oscylacyjnej kupowałem w Wabo centrum https://goo.gl/maps/HuJ7T4FVqukx59vK6

 

I tam nie było tarcz z 10 otworami ale były całe pełne więc możesz sobie wyciąć ;)

 

Czekaj czekaj znalazłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/nac-krazki-scierne-papier-tarcze-do-szlifierki-180-7249342662?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YmQxMDdiYjgtNThlZi00OGQ3LTlhYWUtMDkwZTYyZWQ5ZTU5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9afe7d3e-3313-404f-a463-88c57e719ea4

 

 

W dniu 13.07.2020 o 10:33, Efti napisał:

 

Do szlifowania betonu lepsza będzie tarcza diamentowa i o takiej średnicy dostaniesz bez problemu. Z krążkami papierowymi jest trudniej bo średnica nietypowa. Chyba Mirka ma coś takiego w ofercie, ale otwory do odsysania pyłu na pewno nie będą się zgadzać z tymi w szlifierce i pozostają do wyboru gładkie. Na papiery Dedra/Verke itp. no-name nawet nie patrz, bo szkoda nerwów i pieniędzy.

 

 

Dzięki Panowie za odpowiedzi i linki.

 

W sumie o wybiciu otworów nie pomyślałem:)

 

Tarcza diamentowa tego typu https://allegro.pl/oferta/rubi-tarcza-diamentowa-do-polerowania-betonu-3000-7146733501 ?

zastanawiałem się na tym, acz komplet dobrych kosztuje więcej niż szlifierka.... nie wiem czy się to opłaca ale pomyślę, 150m2 to nie tak mało.

 

Tarcze papierowe sprawdziłem i gładki beton ładnie czyszczą, ale może taką jedną do wykończenia na gładko warto by mieć. za to zawsze z pracą na mokro jest problem, zwłaszcza na suficie:) (Maszyna, wilgoć, itp)

 

PS: te z z NAC są fi225:)

Edytowane przez cuban
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli tarczę diamentową tzw. garnkową, nie na rzep. Coś takiego: http://www.incorpore.com.pl/produkty/pluton.html
Tamte tarcze Rubi są do takiej prawdziwej pracy na mokro i nie da rad tego zrobić tą szlifierką Parkside'a, a tym bardziej nie na suficie bo musiałbyś to robić w sztormiaku i woderach :).
Jeżeli masz tylko 150 m2 to najlepiej wypożycz sobie prawdziwą szlifierkę z tarczą do betonu i do tego porządny odkurzacz, szlifowanie betonu na sucho do najprzyjemniejszych prac nie należy i dobre odpylanie jest konieczne. Robota pójdzie sprawniej a cenowo wyjdzie pewnie podobnie jak zakup dobrej tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ipsx82 napisał:

Czy do myjek karchera można stosować innych producentów akcesoria na zasadzie plug and play czy każdy ma swoje standardy ?

Standardy są bardzo różne. W dużych myjkach zazwyczaj stosowany jest gwint M22 na złączach węży, lanc, pistoletów, ale żeby było fajnie, w zależności od producenta średnica wewnętrzna potrafi być albo 14 albo 15mm. Do tego np. Kranzle ma taki śmieszny długi sześciokąt na końcu pistoletu, przez co teoretycznie kompatybilna lanca z gwintem M22 od karchera nie daje się nałożyć na lancę od Kranzle, bo ten sześciokąt musiałby wejść głębiej niż na to pozwalają lance standardowe.

 

W obrębie budżetowych myjek z plastikowymi złączami tym bardziej złącza są ze sobą niekompatybilne. Wystarczy wejść na dowolną ofertę akcesoriów do myjek tech-kar gdzie pokazane mają wszystkie dostępne złącza np. dla pianownicy. Jest tego trochę.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2020 o 11:35, Efti napisał:

Miałem na myśli tarczę diamentową tzw. garnkową, nie na rzep. Coś takiego: http://www.incorpore.com.pl/produkty/pluton.html
Tamte tarcze Rubi są do takiej prawdziwej pracy na mokro i nie da rad tego zrobić tą szlifierką Parkside'a, a tym bardziej nie na suficie bo musiałbyś to robić w sztormiaku i woderach :).
Jeżeli masz tylko 150 m2 to najlepiej wypożycz sobie prawdziwą szlifierkę z tarczą do betonu i do tego porządny odkurzacz, szlifowanie betonu na sucho do najprzyjemniejszych prac nie należy i dobre odpylanie jest konieczne. Robota pójdzie sprawniej a cenowo wyjdzie pewnie podobnie jak zakup dobrej tarczy.

 

Uuu, małe nie porozumienie:)

 

Ten beton ma być wyczyszczony z warstwy brudu transportowego itp, a jest to beton ładny i gładki. Tylko brudny, czasem poszpachlowany.

Stąd moje inklinacje do papieru :)

 

Te tarcze gankowe to są do wygładzania betonu  nierównego. Z moim ładnym sufitem zrobią sieczkę:) 

Czasem nawet takiej używam by pozbyć się betonowych firan z naciągów.

 

W ogóle idealne było by wyszczotkowanie go czymś, ale jeszcze nie nabyłem szczotki która by lekko ścierała ale nie zdzierała beton.....

 

Edit:  przykładowe zdjęcie gdzieś z internetówDSC_0747-e1520497488571.jpg

Edytowane przez cuban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiwi 4ester napisał:

Coś w tym jest :biglol:demoty-458-610.thumb.jpg.c916177e14fd5c3d66e4281ce33d6c10.jpg

Jakie to prawdziwe.

 

Ostatnio chciałem półkę do żelbetu przymocować. Pierwsza wiertaka to Einhell żółta 550W. Po 30 minutach wiercenia, najpierw wiertłem 4mm, później 8mm i docelowym 12mm zaczęła dziwnie "pachnieć". Stwierdziłem, że idę do ojca po Milwaukee Heavy Duty 1200W. Od razu wiertło 12mm i co! ... w połowie wiercenia pręt zbrojeniowy. No to teraz dwie dziury 5cm w lewo. Pierwsza jak w masło, druga płat tynku odpadł. Dobrze, że miałem akryl i resztkę farby :-D

 

I zamiast coś przymocować w płycie kartonowo gipsowej w 5 minut zrobiło się prawie 2h zabawy.

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, aflinta napisał:

A wiertło z dwoma czy czterema ostrzami?

Hmmm... Te pierwsze wiertła nie SDS do betonu z castoramy z firmy diall czy jakoś tak do tego Einhella.

 

Później to już SDS z Boscha do tego Milwaukee Heave Duty 1200W. Tym się wierci w żelbecie tak jak wkrętarką w karton gipsie, chyba że trafisz na zbrojenie.

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, NonPhixion napisał:

Później to już SDS z Boscha do tego Milwaukee Heave Duty 1200W. Tym się wierci w żelbecie tak jak wkrętarką w karton gipsie chyba, że trafisz na zbrojenie.

Bez młotowiertarki SDS to szkoda czasu do żelbetu podchodzić. Dlatego o ostrze wiertła pytałem, bo te czteroostrzowe nawet dają w zbrojeniu radę, może nie idzie to już jak w masło, ale zazwyczaj udaje się otwór dokończyć, gdzie zwykłe dwuostrzowe w najlepszym razie się ślizga a w najgorszym wyciągasz je bez końcówki ukruszone.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aflinta napisał:

Bez młotowiertarki SDS to szkoda czasu do żelbetu podchodzić. Dlatego o ostrze wiertła pytałem, bo te czteroostrzowe nawet dają w zbrojeniu radę, może nie idzie to już jak w masło, ale zazwyczaj udaje się otwór dokończyć, gdzie zwykłe dwuostrzowe w najlepszym razie się ślizga a w najgorszym wyciągasz je bez końcówki ukruszone.

Szczerze powiem, że centralnie trafiłem w pręt. Nie chciałem się z tym męczyć, więc przesunąłem się 5cm w lewo i weszło jak w masło, ale tynk odpadł. Nie była to robota wymagająca zegarmistrzowskiej precyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, NonPhixion napisał:

Szczerze powiem, że centralnie trafiłem w pręt. Nie chciałem się z tym męczyć, więc przesunąłem się 5cm w lewo i weszło jak w masło, ale tynk odpadł. Nie była to robota wymagająca zegarmistrzowskiej precyzji.

Przynajmniej tyle dobrze, ja musiałem władować sześć kotew chemicznych w zbrojone nadproże pod pergolę i nie było mowy o możliwości przesunięcia otworu (bo belka pergoli miała je już nawiercone). Na szczęście tylko w ostatnim otworze trafiłem na zbrojenie, ale udało się po dłuższej chwili przebić - niemniej zajęło to dwa razy tyle czasu co przy poprzednich. W ekstremalnych przypadkach są jeszcze koronki, ale nie wiem, czy występują w postaci półmetrowych wierteł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, cuban napisał:

Uuu, małe nie porozumienie:)

 

Ten beton ma być wyczyszczony z warstwy brudu transportowego itp, a jest to beton ładny i gładki. Tylko brudny, czasem poszpachlowany.

Stąd moje inklinacje do papieru :)

 

Te tarcze gankowe to są do wygładzania betonu  nierównego. Z moim ładnym sufitem zrobią sieczkę:) 

Czasem nawet takiej używam by pozbyć się betonowych firan z naciągów.

 

W ogóle idealne było by wyszczotkowanie go czymś, ale jeszcze nie nabyłem szczotki która by lekko ścierała ale nie zdzierała beton.....

 

Jednak obraz wyraża więcej :), cały czas myślałem że chcesz wygładzić powierzchnię stropu.
W takim razie faktycznie traktowanie go tarczą garnkową tutaj nie zda egzaminu. Szczotka druciana będzie pewnie też zbyt agresywna, ale możesz jeszcze spróbować łagodniejszej wersji szczotki z włosiem nylonowym, używane są m.in. do postarzania drewna, albo tzw. włosów murzyna.
 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

 

szukam młota udarowego do wiercenia dziur fi 20 mm w betonie, cegłach, kamieniach , tj. każdy budulec ścienny na głębokość ściany

tylko sieciowe i profesjonalne urządzenia bo będą pracować często.

 

co mi możecie podpowiedzieć jaką firmę / model wybrać?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wąż napisał:

Hej 

 

szukam młota udarowego do wiercenia dziur fi 20 mm w betonie, cegłach, kamieniach , tj. każdy budulec ścienny na głębokość ściany

tylko sieciowe i profesjonalne urządzenia bo będą pracować często.

 

co mi możecie podpowiedzieć jaką firmę / model wybrać?

 

 

Cofnij się parę stron wstecz w tym wątku, temat był mocno poruszony :)

 

Również borykałem się z wyborem, rozważałem marki premium, ostatecznie wybór padł na Fein ABH18, ale to tylko z racji na jej kompaktowość ( potrzebowałem wiertarki to wiercenia na drabinie ) 

Teraz zaczynam się rozglądać za wiertarką do użytku bardziej heavy i wracam do rozważań nad Hilti 

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele byłem u Brata i pochwalił się nowym nabytkiem , młotem udarowym na akumulator festoola z BT , po naciśnięciu włącznika automatycznie uruchamia się odkurzacz aż mi szczęka opadła. Waga tego młota w porównaniu do hilti o połowę lżejsza i nie potrzeba dwóch rąk do wiercenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...