Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, llkuba napisał:

 

Plus Bosch :P. Widzę ładnie poukładane reżim musi być :biglol:. Dobrze świadczy o firmie jak jest porządek ;).

 

No Bosch też się trafił :)

Porządek nie generuje strat czasu na budowie. 

A tak to wiecznie, gdzie miarka, gdzie ołówek, gdzie kątownik i tak w kółko 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie lubię biegać za narzędziami i jak jadę na jakąś fuchę to biorę wszystkie narzędzia bo nigdy nie wiadomo co będzie potrzebne bo podczas montażu pojawiają się nowe pomysły  i później jechać specjalnie po jedno urządzenie to można gorączki dostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ipsx82 napisał:

Tez nie lubię biegać za narzędziami i jak jadę na jakąś fuchę to biorę wszystkie narzędzia bo nigdy nie wiadomo co będzie potrzebne bo podczas montażu pojawiają się nowe pomysły  i później jechać specjalnie po jedno urządzenie to można gorączki dostać. 

 

To tirem jedziesz :biglol: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedanem , lubię wyzwania i jestem zagorzałym pasjonata tetrisa  :mrgreen:

Drabina 3 segmentowa rozkładana mieści się bez problemu :P

dokładnie ta w castoramie kupiona na wyprzedaży za 270 zł : https://www.castorama.pl/drabina-wielofunkcyjna-krause-corda-3-x-11-id-1087089.html?store=0&exactc=856a21a3f808ca829d032e882a9a1e95&keyword=pla_wszystkie_smart&gclid=EAIaIQobChMIge2l4-qc6gIVwxUYCh3j6AqeEAQYASABEgLX1fD_BwE

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie. Co sądzicie o sprzęcie Eurotek? Konkretnie model RH200. Mój ojciec dzisiaj zamówił z racji, że padło stare Yato i niby czytał jakieś tam opinie internetowe ale może ktoś z Was miał jakieś doświadczenie z tą marką. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem styczności z Eurotec, z tych tańszych to używałem i używam Parkside 1050W, pisalem o tym wcześniej. 

 

Mam teraz pytanie, może nie do końca temat warsztatowy, ale tyczy się urządzeń... 

 

Chce kupić generator ozonu, już gotowy złożony, nie podzespoły do samodzielnego składania. 

Czy ktoś ma czy używa? 

 

Ogólnie są dwa typy:

 

- płytkowy ( wentylator przedmuchuje powietrze przez płytki) 

- tubowy (powietrze jest zasysane z jednej strony, przechodzi przez tube i wylatuje ozon taka cienka rureczka, która można wlozyc do kabiny samochodu, miski z wodą i żywnością itd) 

 

No i teraz kwestia wydajności 

 

- płytkowy - 7, 10, 14 g/h

- tubowy 3.5, 7g/h

 

Tubowy podobnież dostarcza ozon "czystrzy" i taki ozonator potrzebuje mniejsza wydajność na podobne zastosowanie. 

 

Gadałem z gościem który składa takie ozonatory i ma na to badania i certyfikaty z odpowiednich instytucji że na 1m3 potrzeba wydajności 1g/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś testował tą szlifierkę Parkside ?

 

https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-szlifierka-katowa-PWSA-20-Li-B3-20V/p100290448

 

Oglądałem testy i kilka urządzeń spaliło się ale to był wcześniejszy model z czerwoną osłoną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, llkuba napisał:

Ktoś testował tą szlifierkę Parkside ?

ja się bawiłem. Wiadomo robi z 50% tego co zwykła na kabel i bez kilku baterii brak sensu robienia czegoś konkretnego w terenie. Ale cudowne jest to, że robię coś z 50m od gniazdka, wyciągam z kufra, robię swoje i wkładam, bez kwadransa zmarnowanego na operacje związane z kablem.

Jak masz warsztacik jakiś z dostępem do prądu- odpuść, jak robisz coś w różnych miejscach bez dostępu do zasilania- w tej cenie- bierz śmiało!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dymian napisał:

ja się bawiłem. Wiadomo robi z 50% tego co zwykła na kabel i bez kilku baterii brak sensu robienia czegoś konkretnego w terenie. Ale cudowne jest to, że robię coś z 50m od gniazdka, wyciągam z kufra, robię swoje i wkładam, bez kwadransa zmarnowanego na operacje związane z kablem.

Jak masz warsztacik jakiś z dostępem do prądu- odpuść, jak robisz coś w różnych miejscach bez dostępu do zasilania- w tej cenie- bierz śmiało!

 

 

Chciałem kupić tą z silnikiem bez szczotek ale nie ma w ofercie. Mam zielonego i niebieskiego Boscha na kablu ale tam gdzie będę wykonywał prace nie ma jeszcze napięcia. Chcę zrobić stół z metalowych profili w garażu i zastanawiam się czy w połowie prac ta szlifierka nie skończy się. Mam jeszcze wyrzynarkę z Parkside 12V i 20V ale nie wiem czy one dadzą radę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie pamiętam, czy były ów czarne kątówki z parkside w ogóle. Mam od nich 4 rzeczy zielone i do lekkich prac jest OK.

Jednak czyszczenie tarczą listkową małej połaci z farby i po 3 bateriach powiedziałem dość- czas na 4 przedłużacze :P

 

24 minuty temu, llkuba napisał:

.. ale nie wiem czy one dadzą radę ;).

 

wychodzę z założenia, że to urządzenia są dla mnie, a nie ja dla urządzeń- dbam jak mogę, ale jak mam robotę do zrobienia, to ją robię- jak padnie podczas normalnej eksploatacji to na gwarancję. Do tej pory na przestrzeni lat, tylko 2 kątówki oddałem na gwarancję i był zwrot kasy, typowe no name na szybko w niskim budżecie- na szczęście zwracali koszt zakupu. Potem kupiłem dobrą i spokój.

 

24 minuty temu, llkuba napisał:

..Chcę zrobić stół z metalowych profili w garażu..

bez 2x 4ah baterii nawet bym nie startował lub 3x 2ah przynajmniej- baterie "znikają" w oczach jak się tak "męczy"

Edytowane przez Dymian
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dymian napisał:

wychodzę z założenia, że to urządzenia są dla mnie, a nie ja dla urządzeń- dbam jak mogę, ale jak mam robotę do zrobienia, to ją robię- jak padnie podczas normalnej eksploatacji to na gwarancję.

 

Problem jest taki, że szkoda mi czasu na pakowanie i wysyłanie do producenta jak urządzenie zepsuje się. Na filmie widać ewidentny problem z chłodzeniem przez co topią się element os szczotek. Z drugiej strony 200 zł to nie jest pieniądz a bardzo ułatwi mi pracę.

 

8 minut temu, Dymian napisał:

bez 2x 4ah baterii nawet bym nie startował lub 3x 2ah przynajmniej- baterie "znikają" w oczach jak się tak "męczy"

 

Interesuje mnie firma Parkside bo posiadam kilka albo kilkanaście akumulatorów i te tanie urządzenia nie są takie jak 15 lat temu ... . Ostatnio kosiłem trawę kosiarką żyłkową na akumulator i jak dla mnie jest super bo wytrzymał kilka koszeń po 15 minut ciągłej pracy.

 

Muszę się z tym przespać ... ale szkoda, że nie ma szlifierki z serii Performance... dzisiaj byłem w 7 Lidlach i nie było żadnej szlifierki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, llkuba napisał:

Muszę się z tym przespać ... ale szkoda, że nie ma szlifierki z serii Performance... dzisiaj byłem w 7 Lidlach i nie było żadnej szlifierki. 

 

szkoda czasu na podróże po lidlach:
https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Akumulatorowa-szlifierka-katowa-PWSA-20-Li-B3-bez-akumulatora-i-ladowarki/p100292843

 

11 minut temu, llkuba napisał:

 

Problem jest taki, że szkoda mi czasu na pakowanie i wysyłanie do producenta jak urządzenie zepsuje się. ...

 

 

kumpel kupił za grosze lutownicę z lidla, pierwsze uruchomienie w domu i nie chodziła- kupił ją za grosze, daleko miał do sklepu- rozebrał na swoją odpowiedzialność, a tam wszystkie elementy  włącznika przerdzewiałe (!) totalnie, podmienił włącznik na inny i chodzi do dziś, ale niesmak mu pozostał i się nie tyka parkside już.

Edytowane przez Dymian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dymian napisał:

 

Mam konto na tej stronie i moje zakupy w tym i zeszłym roku przekroczyły 4 tys zł :biglol:. Chciałem zobaczyć czy poprawili chłodzeni dlatego jeździłem ( ekskluzywne zakupy tylko Subaru) po Lidlach.

 

Nich Ci będzie zamówiłem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...