Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, owad napisał(a):

Zestaw na bogato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, owad napisał(a):

Pozwala montować tuleje bez prasy? Czy tylko zdejmować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Orear napisał(a):

Pozwala montować tuleje bez prasy? Czy tylko zdejmować? 

Łatwiej  tym zestawem zamontować  nową  niż  wycisnąć  starą. W tym zestawie uszkodziłem  łożysko oporowe podczas wyciskania tuleji  na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te wyżej, przy osobówce oblecą. Teraz mamy bardzo podobny zestaw ale z innej stali, tuleje są z czarnej stali.

Pod wahacze, gdzie jest sama guma to i zwykłą nasadką i podkładką wychodzą :P od niechcenia też można je wypalić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo nigdy się w to sam nie bawiłem, ostatnim razem jak miałem do wymiany tuleje to zdjąłem wahacze i zawiozłem je mechanikowi i do wymiany wykorzystał prasę. 

Zastanawiam się czy z takim zestawem nie byłoby mi taniej w przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszych cenach usług - będzie :) a i zawsze to nie stoisz z robotą tylko z marszu wrzucasz na auto. Sam osobiście tego nie kupiłem tylko dlatego, że przy wymianie stosuje poliuretan a tam nie potrzeba niczego poza imadłem. Ale bywało że przy "cudzym" trzeba było i sprawowało się ok. 

Edytowane przez 133699
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są do wciskania i wyciskania.

Nasadka pewnie by dała radę, ale skąd takie wielkie nasadki wziąć? Trzeba specjalnie kupić. Ja wymieniałem tylne tuleje przednich wahaczy.

 

Jest trochę gimnastyki z wyciśnięciem, ale jak się wszystko ustawi poprawnie to jest ok. Ja nie miałem problemów z prętami, ale to prawda że wydają się być zrobione z plasteliny. Do domowego użytku są ok, ale do warsztatu to pewnie zaraz się rozlecą.

Miałem w planie dokupić porządne śruby jakby ori rozleciały się od razu, ale nie było takiej potrzeby.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Prasa + komplet nasadek sprawdza się lepiej w praktyce, bo czasem trzeba wyprasować tuleję czy łożysko tylko za bieżnię, a te tuleje jak dobrze widzę są pełne. Prasę mam podobną, tylko nie topexa a z Juli, ale to jeden chińczyk. Najważniejszy jest siłownik, jak jest przyzwoity to dasz radę z każdą tuleją. Totalnie zapieczone łożysko ze zwrotnicy też taką wyprasowałem. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2023 o 08:24, Kiwi 4ester napisał(a):

 

Używałem. Łożysko tylne w SFie szło jak krew z nosa, przymrużałem oczy patrząc jak konstrukcja się gnie :) 

 

A taką samoróbkę wyżej mam gdzieś na warsztacie jak musimy iść "na akcje" w teren. Działa dobrze o ile podnośnik butelkowy ogarnia. I aha, pręty lepiej zabezpieczyć rurką bądź profilem, jak urwie to nie jest miło.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, 133699 napisał(a):

 

Używałem. Łożysko tylne w SFie szło jak krew z nosa, przymrużałem oczy patrząc jak konstrukcja się gnie :) 

 

A taką samoróbkę wyżej mam gdzieś na warsztacie jak musimy iść "na akcje" w teren. Działa dobrze o ile podnośnik butelkowy ogarnia. I aha, pręty lepiej zabezpieczyć rurką bądź profilem, jak urwie to nie jest miło.

Dlatego wolę pracować  na spawanych prasach polskiej produkcji. W pracy mamy 3 sztuki , jedna 30T i dwie 15T a do garażu  prywatnie kupiłem sobie 25T.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ipsx82 napisał(a):

ale stal podrożała

teraz to i tak już staniała, było drożej jeszcze jesienią ...

 

56 minut temu, 133699 napisał(a):

przymrużałem oczy patrząc jak konstrukcja się gnie

Może to co napiszę będzie bolało ale... Ludzie są sami sobie winni

Wiara w cuda, że w internetach to dobre a tanie 

Skoro jest napisane 20 T to musi być dobra i tyle wytrzymać

Piękne zdjęcia + opis niczym technologia nasa i ludzie kupują

Po za tym prasa oparta na podnośniku - litości - to nie trzyma osi nacisku   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zgoda na zakup TIGa :yahoo:

 

Czy taki welbach dla amatora będzie OK ? Ktoś coś wie o tej firmie ? bo dla mnie to czarna magia.

https://www.expondo.pl/welbach-spawarka-tig-mma-210-a-230-v-hf-10020165

 

czy taki kombajn :

https://investhoreca.pl/10020208-S-MIGMA-250-IGBT-STAMOS-Spawarka-TIG-MIG-MAG-MMA---250-A---drut-gratis-4250928641168

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym w wątku "Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)" i kolega ipsx82 poradził mi spróbować jeszcze tutaj. Otóż:

 

Chciałbym kupić sobie zestaw kluczy - grzechotka, nasadki itp. do majsterkowania przy samochodzie i do wykorzystywania również przy różnego rodzaju pracach domowych (czyli dosyć uniwersalny - kluczy płaskich mam pełno, bitów do wkrętarki też, więc to nie jest niezbędne). Nie mam żadnego tego typu zestawu i nie zamierzam też wykorzystywać go do rozbierania silnika:) ale nie chcę kupić badziewia, bo oszczędzając na takich rzeczach traci się dwa razy (chciałbym coś co w razie braku swoich narzędzi:D mógłby też wykorzystać z powodzeniem mechanik w moim garażu). Problem w tym, że chciałbym kupić go konkretnie w Media Expert, bo dostałem jakiś czas temu bon, którego jakoś nie mam na co wykorzystać, więc postanowiłem kupić coś czego normalnie bym pewnie jeszcze długo nie kupił i tak zapoczątkować gromadzenie gratów do majsterkowania przy aucie:)

 

@ipsx82 zwrócił mi uwagę na dwa zestawy:

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/narzedzia-reczne/zestawy-kluczy/zestaw-kluczy-nasadowych-neo-08-673-1-2-i-1-4-cala-73-elementy

 

https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/narzedzia-reczne/zestawy-narzedzi/zestaw-narzedzi-100-szt

 

Może ktoś coś jeszcze dorzuci w tym temacie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od wielu lat komplet stanley'a. 

Coś takiego.

https://allegro.pl/oferta/zestaw-kluczy-nasadowych-stanley-75-elementow-13211189275

Pewnie ktoś napisze że to badziewie, może i tak jest ale mnie to wystarcza. 

 

Im w zasadzie lepszej marki zestaw tym lepiej, aczkowiek nie udało mi się jeszcze przez 10+ lat uszkodzić czegoś z tego zestawu mojego. A sam dłubie przy samochodach.  Myślę że ten zestaw co podałeś z NEO Ci wystarczy do samodzielnych prac. 

 

Zdaje sobie sprawę z tego że grzechotka zwykła np z bahco kosztuje tyle co ten zestaw z neo. Ale czy potrzeba aż takich narzędzi z górnej półki?

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa takie zestawy (jeden w domu, drugi w jeepie) https://allegro.pl/oferta/neo-08-666-zestaw-kluczy-nasadowych-110szt-crv-12589766529

dają rade w domu jak i w aucie w terenie 

plus jeszcze taki zestaw (kiedy znalazłem promke za grosze) https://allegro.pl/oferta/neo-klucze-nasadowe-1-4-zestaw-53-szt-08-683-11904638688

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...