Skocz do zawartości

Teorie spiskowe


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Śmieszny teraz wydaje się tekst: "szczepcie się", prawda? Też myślę że to dopiero początek zanim to wszystko runie z hukiem.

p.s. żeby nie było - sprawdziłem na stronie źródłowej ministerstwa

Screenshot_20220117_132123.jpg

Edytowane przez Daroot
  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz że nigdy nie będzie 100% zaszczepionych, ponieważ ludzie potrafią dodać kilka faktów - czyli myślą. Nie dopuszczasz do myśli, że powoli okazuje się że te szczepienia przynoszą więcej złego niż dobrego, prawda?  Nie martw się, nie jesteś sam - wszyscy którzy się zaszczepili, brną w tym do samego końca. To zrozumiałe.

e44402ee0e539.jpg

Edytowane przez Daroot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Daroot napisał:

Ale wiesz że nigdy nie będzie 100% zaszczepionych, ponieważ ludzie potrafią dodać kilka faktów - czyli myślą.

 

Niech może na początek zaczną od umiejętności dodawania kilku liczb oraz liczenia ułamków.

 

Bo jak widać po cytowaniu z Twittera, mają z tym spore problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jkarp napisał:

To nie jest zgodne z tematem bo to nie spiskowe tylko gołe dane

 

Nie gołe ale odpowiednio wybrane i jeszcze opatrzone w wykresy, gdzie dopiero po otworzeniu widać, że np. ta górka w Australii to 15 osób.

Patrzenie na sumy to kiepski pomysł, lepiej patrzeć na zgony z powodu COVID-19 na 100tys. mieszkańców i wtedy porównywać.

Brakuje też w nich takich liczb jak zgony w krajach o niskim poziomie wyszczepienia czy też udział zgonów w ogóle zakażeń.

Może nagle się okazać, że te "gołe" liczby pokazują dokładnie inną tendencję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pan Dziedzic napisał:

A wiecie że...

po szóstej fali, będzie siódma ? 

 

I powstanie silna grupa zaszczepionych, która wskrzesi i będzie sterować  armią niezaszczepionych...

amen 

 

..chyba już to się stało. Wasza Konfederacja się zaszczepiła, ale zobaczyła super niszę, niezagospodarowaną, bo innym wstyd. I ruszyliście do boju żołnierze ;) 

  • Haha 1
  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.01.2022 o 21:21, jkarp napisał:

To nie jest zgodne z tematem bo to nie spiskowe tylko gołe dane

Zatem wróćmy do tematu, bo się offtop zrobił. 

Poniżej majstersztyk teoryj spyskowych.

Oczywiście facet nie istnieje a linki to nawet nie aktywne, ale manipulacja przednia:upside-down-face_1f643-small:

Ponizej początek, po resztę do linku:

 

https://pubmedinfo.org/2021/06/09/wszystko-co-mowi-rzad-o-c-19-i-metodach-walki-z-nim-jest-klamstwem-dr-mike-yeadon/?sfw=pass1643171673

 

"Witajcie, nazywam się dr Mike Yeadon. Moją specjalizacją są nauki przyrodnicze. Ukończyłem biochemię i toksykologię, mam również doktorat z farmakologii chorób układu oddechowego. Przez 32 lata pracowałem głównie w dużych firmach farmaceutycznych oraz 10 lat w sektorze biotechnologii. Moje ostatnie stanowisko w Wielkiej Farmacji to wiceprezes i dyrektor naukowy do spraw badań alergologicznych i chorób układu oddechowego.

Odszedłem z firmy Pfizer w 2011 r. Następnie założyłem, rozwinąłem i sprzedałem firmę biotechnologiczną o nazwie Ziarco, to było w 2017 r. Jednocześnie jestem niezależnym doradcą ponad 30 firm biotechnologicznych. Jestem zwolennikiem nowych technologii medycznych, czy to produktów biologicznych, czy szczepionek, czy tabletek, kremów, sprayów, czy maści.

Ale bardzo zdecydowanie sprzeciwiam się lekom niebezpiecznym i używanym w niewłaściwy sposób. Część z tego, co dziś powiem, nie będzie po myśli producentów promowanych aktualnie szczepionek na Covid. A to właśnie dlatego, że są one niewłaściwie używane i nie przeszły wystarczających testów bezpieczeństwa, by mogły być używane jako środek profilaktyczny na skalę masową.

W dostrzeżeniu i ocenie tego, co się aktualnie dzieje na świecie pomogły mi dwie rzeczy. Po pierwsze, kocham biologię od dziecka. W tym roku mija 40 lat odkąd zacząłem mieć do czynienia z naukami biologicznymi, z farmakologią, chemią, biologią molekularną i toksykologią. Mam bardzo szerokie rozeznanie i doświadczenie w wykorzystaniu nauk przyrodniczych w leczeniu chorób.

Jeden z byłych przełożonych powiedział kiedyś, że mam niesamowity dar dalece wykraczający poza kompetencje wymagane na stanowisku kierowniczym, mianowicie potrafię dostrzec prawidłowości nawet w szczątkowych danych wcześniej niż inni. Gdy dla większości ludzi jest za mało danych by wyciągnąć jakieś wnioski, ja często potrafię to zrobić. Wcześniej niż inni dostrzegam tworzące się prawidłowości. Przeprowadzam w głowie symulacje i analizuję co te informacje mogą oznaczać, zamiast czekać na więcej danych.

W przeszłości wykorzystywałem tą umiejętność do określania grup celowych, tworzenia planów projektu lub analizy działań konkurencji. A w obecnej sytuacji ten dar pozwolił mi się szybko zorientować, że to, co mam się mówi na temat tego wirusa i metod jego zwalczania, jest po prostu nieprawdą.

Na przykład w Wielkiej Brytanii już na samym początku pandemii wprowadzono olbrzymie zmiany w sposobie klasyfikacji zgonów.

... "

 

A i jeszcze a deser pliczek pdf

2022.pdf

Edytowane przez euyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, euyot napisał:

O nie tylko nie Wikipedia. 

Teoria spiskowa jakoby jakąś zła do szpiku kości sitwa siadła na Wikipedie, jedyne wiarygodne źródło informacji, i robi sobie z niej 

Folwark. 

Niemożliwe! 

https://pubmedinfo.org/2017/03/31/ciemna-strona-wikipedii/

 

Ostatecznie wniosek jest zazwyczaj ten sam...najlepszym źródłem informacji są książki, te w bibliotece i zazwyczaj te wydane jakieś 20, 50 lat temu.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Neutrino33 napisał:

Ostatecznie wniosek jest zazwyczaj ten sam...najlepszym źródłem informacji są książki, te w bibliotece i zazwyczaj te wydane jakieś 20, 50 lat temu.

Oczywiście. 

I to niestety nie jest teoria spiskowa. 

Kiedys kontrola była przez reglamentację. Teraz przez dezinformacje. 

Główny nurt trudni się ogłipianiem zamiast informowaniem.

Trzy wyrazy razy trzy slogany.

I jakoś to się kręci.

 

No nic to, błogi stan nieswiadomosci;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobno teoria spiskową mówi, że Pandemia w odwrocie, restrykcje będą znoszone... Etc. 

Nie mniej na szczęście zostanie mam refleksja:

"Equally, our system must strike the proper balance of rights and responsibilities, individual liberty and the public interest, rigorous judicial interpretation, and respect for the authority of elected law-makers." 

https://www.gov.uk/government/consultations/human-rights-act-reform-a-modern-bill-of-rights/human-rights-act-reform-a-modern-bill-of-rights-consultation

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, euyot napisał:

Podobno teoria spiskową mówi, że Pandemia w odwrocie, restrykcje będą znoszone... Etc. 

Nie mniej na szczęście zostanie mam refleksja:

"Equally, our system must strike the proper balance of rights and responsibilities, individual liberty and the public interest, rigorous judicial interpretation, and respect for the authority of elected law-makers." 

https://www.gov.uk/government/consultations/human-rights-act-reform-a-modern-bill-of-rights/human-rights-act-reform-a-modern-bill-of-rights-consultation

 

Przeczytałem i albo źle odczytuję, albo jestem paranoikiem szukającym wszędzie spisku, ale coś mi się zdaje, że pod przykrywką poprawiania zamierzają ludzi jeszcze bardziej spacyfikować.

Co sprawiło, że mam takie obawy:

1) Już w zacytowanym przez ciebie fragmencie jest

a) "[...]the proper balance of rights and responsibilities, individual liberty and the public interest,[...]", czyli zaraz ktoś postawi interes publiczny (czytaj korporacyjny - przyp. autora) ponad prawem i wolnością jednostki.

b) "[...]rigorous judicial interpretation, and respect for the authority of elected law-makers.[...]" - czyli mamy absolutnie oddać się decyzji sądów i władzom bo przecież oni chcą dla nas jak najlepiej i są mądrzejsi więc wiedzą co jest dla nas dobre.

2) "6) The Bill of Rights will make sure a proper balance is struck between individuals’ rights, personal responsibility, and the wider public interest. It will strengthen the role of the UK Supreme Court in the exercise of the judicial function, preserve Parliament’s democratic prerogatives in the exercise of the legislative function, and support the integrity of the UK, while respecting the devolution settlements." - czyż to nie jest to samo za co UE oskarżyła nasz rząd o ogólnie rzecz biorąc "zachwianie stabilnością wymiaru sprawiedliwości i praworządnością państwa generalnie"?

Moje obawy utrwalają w Pkt.8 w pierwszym podpunkcie - "make sure our common law traditions and Parliamentary sovereignty are respected, and to strengthen the role of the UK Supreme Court"

Niemniej jednak pozostałe punkty (jak i te kropeczki w Pkt.8) wydają się być już całkiem OK i cały dokument w ich aspekcie zdaje się być pełen słusznych intencji...hmmm, powiedziałbym nawet, że w tych pozostałych częściach to tak jakby zabezpieczali swój system przed czymś, o czym jeszcze (my maluczcy) nie mamy pojęcia, a co nadchodzi - coś jak globalny rząd i całą reszta państwowości (sądy, policja itd.) też globalne.

Ale proszę nie panikować, ja jestem paranoikiem i to pewnie się nie sprawdzi, choć jak do tej pory niewiele z prawdą się mijałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2022 o 17:34, Neutrino33 napisał:

, że pod przykrywką poprawiania zamierzają ludzi jeszcze bardziej spacyfikować

To niemożliwie. Chociaż... skoro mamy tu wątek spiskowy:

wydaje się racjonalnym patrząc na świat, że sporo rzeczy aktualnie w ten sposób jest robionych.

Paszporty covidowe, dają wiedze umożliwiającą panowanie nad pandemią, ale też w ogóle dają wiedze o obywatelach. Taki kodzik to marzenie. Kodzik a pod nim mobywatel, mpacjent, mpracownik, mwięzien. mamy wszystko w smartfonie. wszystko możemy załatwić bez wychodzenia do urzędu, podpisów papieru, nawet gadać z urzędnikiem nie trzeba... no właśnie. ;)

Generalnie dane to jeden aspekt. Drugim jest baza. I to jest sztos.:)

 

klik kilk, nie może pan wyjechać... sorry kod się zeskanował i jesteś pan na czerwono (u lekarza niezaszczepiony świeci się na czerwono. no poważnie.)

ha! mało tego. nikt klikać nie musi... algorytm. fik. blokada konta.

kto co?

a kto to wie... system.

 

a po co to? przecież właściwie to wszytko już jest w jakimś stopniu.

no ale efektywność do zarządzania globalnie jest większa potrzebna.:upside-down-face_1f643-small:

 

oczywiście jeszcze wody upłynie. ale ćwiczenia odbyły się.

dane zebrane...

ano właśnie: kolejna teoria spiskowa: wymazy z testów zasiliły bazę danych DNA populacji.

 

na koniec.

taka potrzeba wzrostu efektywności zarządzania populacją nie musi być inicjowana złą intencją.

Może chodzi o to, żeby nie marnować zasobów, tylko żeby trafiały we właściwe projekty?

ku chwale ludzkości:)

Edytowane przez euyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, euyot napisał:

To niemożliwie.

Może chodzi o to, żeby nie marnować zasobów, tylko żeby trafiały we właściwe projekty?

ku chwale ludzkości:)

Niemożliwe, to jest przejechać na nartach przez drzwi obrotowe ;)

Słowa "Dane" i "właściwe projekty" w jednym zdaniu ... wishful thinking.

Ale ja też, mimo wszystko, jestem optymistą. :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piter_67 napisał:

Dosyć interesujący wykład

 

Gdyby on jeszcze coś z farmacją lub chociaż z medycyną miał wspólnego...

 

za wiki:

Cytat

Ukończył w 1952 studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z tytułem zawodowym magistra inżyniera leśnictwa. Pracował jako nauczyciel akademicki, uzyskując w 1956 doktorat, a w 1962 habilitację. W 1984 został profesorem zwyczajnym. Specjalizował się w zagadnieniach z zakresu ekologii, entomologii i inżynierii środowiska.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...