Skocz do zawartości

Spawanie plastiku w warunkach domowych


coocer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was może sam naprawiał pęknięty zderzak?

 

Nie musi być super pięknie bo to wozidło plejadowo-subariadowe ale tretytki już mnie wkurzają :)

 

Mam w domu opalarkę i widziałem końcówki i plastiki na allegro. Nie wygląda na jakąś filozofię ale czyjeś doświadczenie będzie na wagę złota :)

 

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie można zrobić "siatką". Kup w budowlanym metalową siatkę z małymi oczkami, albo w zoologicznym siatkę hodowlaną. Zdejmij zderzak i od środka wtop siatkę. To Ci wzmocni pęknięty element.

Potem możesz od zewnątrz zająć się estetyką. To jest fajna metoda bo dodatkowo wzmacnia.

 

Można też na porządnym kleju tą siatkę po prostu od środka wkleić.

Edytowane przez LosioDriver
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś naprawiałem w Suzuki Ignis, bliźniaka Justy III. Nawet mi to wyszło. Końcówki do opalarki są ok, ale dobrze jakby miała regulację siły nadmuchu. Akurat ja robiłem to "hot-air'em" do lutowania elektroniki. Dobrze jest mieć drugi zderzak albo laskę plastiku ABS, zazwyczaj zderzaki wykonane są z ABS właśnie. Zderzak może być z czegokolwiek, najlepiej nie lakierowany (będzie prościej). Szlifujemy z lakieru to co chcemy spawać, na końcu pęknięcia wiercimy otwór po to aby pęknięcie się nie rozchodziło dalej. Z jakiegoś zderzaka o którym wspomniałem wcześniej, wycinamy paski które będziemy doklejać do naszego zderzaka. Nie jest to trudne, coś jak lutowanie tylko że plastiku. Ważne żeby nie przegrzać bo wtedy zaczyna się to pienić. Do gładzenia można użyć starego noża kuchennego podgiętego tak aby nim wygładzać powierzchnię. 

A @LosioDriver dobrze pisze o tej siatce. Wzmocni połączenie, ją też można obłożyć trochę plastikiem, co by nie wtopić za głęboko.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś naprawiałem w Suzuki Ignis, bliźniaka Justy III. Nawet mi to wyszło. Końcówki do opalarki są ok, ale dobrze jakby miała regulację siły nadmuchu. Akurat ja robiłem to "hot-air'em" do lutowania elektroniki. Dobrze jest mieć drugi zderzak albo laskę plastiku, zazwyczaj są one zawsze wykonane z tego samego tworzywa (ABS). Zderzak może być z czegokolwiek. Szlifujemy z lakieru to co chcemy spawać, na końcu pęknięcia wiercimy otwór po to aby pęknięcie się nie rozchodziło dalej. Z jakiegoś zderzaka o którym wspomniałem wcześniej, wycinamy paski które będziemy doklejać do naszego zderzaka. Nie jest to trudne, coś jak lutowanie tylko że plastiku. Ważne żeby nie przegrzać bo wtedy zaczyna się to pienić. Do gładzenia można użyć starego noża kuchennego podgiętego tak aby nim wygładzać powierzchnię. 
No i super. Nawiercone już jest. To już wszystko wiem. Siatka, końcówkę i wkłady kupię na allegro i będzie

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokombinujesz i pójdzie bez problemu. sprawdź na zderzaku z jakiego materiału to zrobili,zakup takie spoiwko i fru... pójdzie. lutownicą do elektroniki możesz nawet wtopić przygotowane wcześniej, odpowiednie grubością, obrane z izolacji przewody-drut, nie "linka" (ukształtuj je na wzór zszywacza biurowego),zatop od wewnątrz w miejscu pęknięcia. Jest to opcja "taniocha totalna,bo muszę szybko i robić tym, co pod ręką",ale też uzbroisz solidnie te pęknięcie. W sumie wybór już raczej dokonany,co do metody, więc powodzenia w działaniu.

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu naprawiałem zderzak za pomocą żywicy i siatki (kupiłem gotowy zestaw do naprawy) i trzymało. Z tego co teraz widzę, to klejów do spawania plastików jest trochę, do tego siatka i powinno być ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Takie spawanie to koszt 50 PLN u kogoś kto się tym zajmuje i ma sprzęt. Zderzak sam zdejmiesz przecież. No chyba, że chcesz rozbudować swoje drzewko talentów o nową umiejętność...
No tak jest :) lubię dłubać przy śwince :)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...