Skocz do zawartości

Legacy Wagon by Danko


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Danko napisał:

Spędzam za duzo czasu na rozkminkach. Nareszcie mam roletę w bagażniku, w fisgu miesiąca beszie więcej fantów (hihi). 

Ale do rzeczy. Tylne zawieszenie jest zdecydowanie za miękkie. Rozmyślałem nad beton-gwintem, odbojami. Ale najlepszą opcją wydaje sie założenie sztywniejszych, sub-betonowych sprężyn. Problem powoduje lpg, ktore juz jest jak jedna osoba. Jak na tyl wsiadają 2 kolejne, to juz zawias siedzi. 

Obecnie: przód - 4kgf/mm, tyl 6. 

Rozważam więc jakieś sprężyny z okolic 10kg..co myslicie? Przód jest okej, więc raczej hym nie kombinowal. Ewentualnie tylne wrzucić na przód pozniej. Jakies propozycje? 

Jak dla mnie to trochę dziwne, że na tyle są sztywniejsze sprężyny. Biorąc pod uwagę, że większość masy auta jest na przedniej osi to przód powinien mieś twardsze sprężyny.

Ogólnie jakoś po tych parametrach wyglądają na strasznie miękkie te sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie było mnie tu ponad tydzień.. Tak nie może być :biglol:

Na wstępie - bądźcie łaskawi, wiadomo, że dla nas to żadna wiedza tajemna, możnaby sie doczepić do kilku rzeczy.. 

Ale tego dnia nagrywana miała być celica VII, która odpadła, więc na szybko skręciliśmy mojego Legwana :)

W okolicy powstała fajna ekipka, kolega chce się pobawić w dziennikarstwo.. Oto zatem krótka wideo recenzja Legwana IV aka mojej Subi :wub:

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co oceniać, czy gimbal jest dobrze trzymany, czy fakty z historii Subaru są zgodne z rzeczywistością. Tu nie o to chodzi. Ważne jest to, że są emocje, jest fun, można obejrzeć i co najważniejsze posłuchać fajnego auta. Gość jest pozytywnie nakręcony, widać, że kręci go to, co robi, a Ty masz przy okazji świetną pamiątkę ze swoim Subi w roli głównej. :superhero:

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dj Brabus napisał:

Tu nie ma co oceniać, czy gimbal jest dobrze trzymany, czy fakty z historii Subaru są zgodne z rzeczywistością. Tu nie o to chodzi. Ważne jest to, że są emocje, jest fun, można obejrzeć i co najważniejsze posłuchać fajnego auta. Gość jest pozytywnie nakręcony, widać, że kręci go to, co robi, a Ty masz przy okazji świetną pamiątkę ze swoim Subi w roli głównej. :superhero:

Ojejku, no dokładnie o to chodzi! :wub:

Zebrała nam się grupka zajaranych ludzi, a aut u nas w okolicy naprawdę sporo. Następna będzie corvette C3, w kolejce do filmiku jest też Celica VI (TA WRC!), a jest ich tylko 2000.

Co do mojego Legwana - wczoraj wracając ze spota jakiś wróbelek nie wyrobił i wgniotł mi maskę, biedny.. 

I w drodze są kolejne graty i ponownie to napisze - ostatnie na jakiś czas :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tada! 

Rozpórka STI

Front lip firmy, którą nazwę ciągle zapominam 

I dywanik do bagażnika. 

Jak zawsze, podziekowania należą się @Oczkoo15

Będę się chwalił kolejno wkomponowanymi zabawkami na dniach :faja:

Lip na szybko przymierzany - będzie kosa :evil2:

 

20200708_171557.jpg

  • Super! 5
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DETT napisał:

A tak w ogóle to JAPFEST jest gdzie i kiedy w tym roku?

Na social mediach wszystko jest. Tomaszowo w Lubuskiem, 20km ode mnie :yahoo: na ośrodku szkolenia i doskonalenia jazdy czy czymś takim. 21-23 sierpnia z tego co pamiętam 

Swoją drogą, mogłeś zgłosić swoje trio. Daihatsu tam za duzo nie widziałem :hi:

Edytowane przez Danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2020 o 13:18, Danko napisał:

Na social mediach wszystko jest. Tomaszowo w Lubuskiem, 20km ode mnie :yahoo: na ośrodku szkolenia i doskonalenia jazdy czy czymś takim. 21-23 sierpnia z tego co pamiętam 

Swoją drogą, mogłeś zgłosić swoje trio. Daihatsu tam za duzo nie widziałem :hi:

Boże... Przeczytałem na początku, że w Tomaszowie Lubelskim. ;o I już miałem pytać dlaczego ja nic o tym nie wiem, haha! 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2020 o 13:18, Danko napisał:

Na social mediach wszystko jest. Tomaszowo w Lubuskiem, 20km ode mnie :yahoo: na ośrodku szkolenia i doskonalenia jazdy czy czymś takim. 21-23 sierpnia z tego co pamiętam 

http://www.japfest.pl/japfest2020-nowe-miejsce-i-nowa-data

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpórku założone, ZA STI 2x więcej mocy, wiadomka. 

Założyłem też dziś antykunę. Pełno tego tałatajstwa w okolicy. Przy okazji liczę, że odstraszy to koty.. Na dachu mam nieraz piaskownicę. 

Kolejny update wkrótce. W sobotę może uda się porządnie wymyć furkę przed spotem w Polkowicach :faja:

20200713_173703.jpg

20200713_173710.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała namiastka tego, co inni robią - nieco ogarnęliśmy z dziewczyną pod machą:thumbup:

Od razu miłej dla oka.. I sprawdzają olej nie będę miał czarnych łap. 

APC Daniela Washingtona fajnie sprawdził się w tej sytuacji :)

No i bym zapomniał! Przyszło dziś zamówienie kosmetyków. Jak się okaże, że w okolicy ktoś z was jest, możecie mnie śmiało zaczepiać :) na miejscu od teraz mam blood rimy do felg, preparat na insekty, detailery czy właśnie APC 

20200722_173512.jpg

20200722_183224.jpg

20200722_105758.jpg

Edytowane przez Danko
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru Baru nareszcie dostało opiekę, na jaką zasługuje :thumbup: Wymyte ładnie, nałożone qd. Relaksujące :upside-down-face_1f643-small:No i pierwszy blood rim - satysfakcjonujące, efektowne ale i efektywne. 

Jednocześnie jakiś ****.. Gnojek zrobił mi głęboką rysę na tylnych drzwiach pasażera.. Zobaczyłem dopiero nakładają qd

Edit - sorki za tagi, ale zapomniałem zapisywać zdjęcia podczas robienia, więc musiałem pobrać sobie ze story 

IMG_20200723_165114_380.jpg

IMG_20200723_165111_348.jpg

20200723_113922.jpg

Edytowane przez Danko
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tydzień mnie nie było! Czas zaspamić. Wleciały ostatnio wlepka naszego stowarzyszenia, DW i kolegi warsztatu. Umylem felgi. 

Wczoraj odbył się spot organizowany przez nas, charytatywnie dla małej Mii chorującej na SMA. Od początku zbiórki, której celem było 9 mln złotych, wczoraj, ostatniego oficjalnego dnia brakowało 1,5mln. Oprócz spotu, 10% przychodu z kosmetyków, które sprzedałem wczoraj idzie na poczet zbiórki, jutro przekazuje. 

Oprócz tego juteo jedziemy wesprzeć organizatorów japfestu, którzy odwiedzą, również charytatywnie choć w innym celu naszą okolicę :thumbup: Wciągnąłem się, pomaganie nieco uzależnia. Relację z naszego spotu wrzucę wkrótce :mrgreen:

PS. @Oczkoo15te felgi coraz bardziej mi robią :hi:

Kolejna nowość wkrótce, o ile ktoś czeka XD

Ale chcę to zrobić porządnie, dlatego to potrzebuje czasu 

IMG_20200802_002021_326.jpg

20200802_000435.jpg

20200731_231447.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...