Skocz do zawartości

Zlot Plejad 2019 - podsumowanie


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

Od siebie dodam jeszcze małą prośbę PKC przed próbami sprawnościowymi robić w miejscu gdzie można zjechać na bok i zrobić miejsce dla osób z wcześniejszymi numerami startowymi (tur-ter - próba sprawnościowa 2/3 - jak już się wjechało było naprawdę mało miejsca aby stanąć z boku i przepuścić, a wystarczyło zrobić PKC nieco wcześniej na polance). No i oczywiście to były MEGA PLEJADY i już nie mogę się doczekać 1 kwietnia 2020 aby zobaczyć gdzie @Dyrekcja rzuci nas za rok :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kowal napisał:

To była droga obok kopalni kredy . fakt dziurawa ja ser szwajcarski 

I ślizka że dało się trochę bokiem autko postawić...

 

Świnia się troche pobrudziła ale o to wszystko chodzi...

 

DSC_2684.thumb.JPG.535ac46fe6fa13361538ee54cdcad370.JPG

 

A dzieci jaką miały radość następnego dnia na próbie na tym dużym placu...  :) 

 

P.S. Pozdrawiam ekipę której dzieciaki używały kredy strąconej z nadkoli żeby "zabić" czas oczekiwania na próbę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedna rzecz tak dla informacji dla @Dyrekcja która poruszałem po imprezie z Rafałem Martonem
jesli na probach sa jakies skrzyzowania i itp to warto żeby strzałki były przed taką atrakcją a nie za ;)  bo jadac bez mapy mozna pomylic trase ;) 

wiem że w tym roku była nowa ekipa i nie do konca sobie poradziła w niektórych momentach (wyjazd z tur-ter 1szego dnia z ostatniej proby ;) ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
18 minut temu, _akir_ napisał:

warto żeby strzałki były przed taką atrakcją a nie za

Może być problem. Poza strzałkami "w górę" pokazującymi, że należy jechać prosto, zmiana kierunku odbywa się przed strzałką.

Jeżeli więc umieścimy strzałkę wskazującą zmianę kierunku ruchu przed "atrakcją", to uczestnicy będą skręcać również zbyt wcześnie ( również w ruchu drogowym strzałki kierunkowe poziome wskazują na konieczność zmiany kierunku ruchu przed taką strzałką.

Do tur-ter niestety nie mogę się wypowiedzieć, gdyż tej trasy nie objeżdżalem.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dyrekcja napisał:

Może być problem. Poza strzałkami "w górę" pokazującymi, że należy jechać prosto, zmiana kierunku odbywa się przed strzałką.

Jeżeli więc umieścimy strzałkę wskazującą zmianę kierunku ruchu przed "atrakcją", to uczestnicy będą skręcać również zbyt wcześnie ( również w ruchu drogowym strzałki kierunkowe poziome wskazują na konieczność zmiany kierunku ruchu przed taką strzałką.

Do tur-ter niestety nie mogę się wypowiedzieć, gdyż tej trasy nie objeżdżalem.

 

Pozdrowienia

Bardziej mi chodzilo ze jesli mamy na probie skrzyzowanie na ktorym mamy jechac prosto to strzalka powinna byc przed tym skrzyzowaniem - w tym przypadku była za skrzyzowaniem (przed proba nie dostalismy mapki - jak przy innych i niestety pomyliłem kierunek - zmylila mnie strzalka po prawej stronie)
żeby nie było nie szukam winnego, jedynie wskazuje co nalezy poprawic :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, _akir_ napisał:

a i jeszcze jedna rzecz tak dla informacji dla @Dyrekcja która poruszałem po imprezie z Rafałem Martonem
jesli na probach sa jakies skrzyzowania i itp to warto żeby strzałki były przed taką atrakcją a nie za ;)  bo jadac bez mapy mozna pomylic trase ;) 

wiem że w tym roku była nowa ekipa i nie do konca sobie poradziła w niektórych momentach (wyjazd z tur-ter 1szego dnia z ostatniej proby ;) ) 

To ja proponuję, że na każdej próbie na szosowej były oznakowane strzałki z której strony objeżdżamy pachołek... A w ogóle to lepiej narysować biała linię jak jechać :biglol:;)

Niestety trzeba wykazać się czujnością i ogarnięciem. Takie próby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Izotom napisał:

To ja proponuję, że na każdej próbie na szosowej były oznakowane strzałki z której strony objeżdżamy pachołek... A w ogóle to lepiej narysować biała linię jak jechać :biglol:;)

Niestety trzeba wykazać się czujnością i ogarnięciem. Takie próby.

 

Przyspiesz na wprost i hamuj przy słupkach dostarczyło najwięcej niejasności więc proszę Cie, nie komplikuj sprawy zakrętami. 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Izotom napisał:

To ja proponuję, że na każdej próbie na szosowej były oznakowane strzałki z której strony objeżdżamy pachołek... A w ogóle to lepiej narysować biała linię jak jechać :biglol:;)

Niestety trzeba wykazać się czujnością i ogarnięciem. Takie próby.

bys sie zdziwil co bylo na tur ter :P na jdnej probie wg mapy beczke omijasz z prawej strony na zywo zrobili mijanke z lewej :P i teraz pojedziesz zgodnie z mapa to zarabiasz punkty karne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, _akir_ napisał:

bys sie zdziwil co bylo na tur ter :P na jdnej probie wg mapy beczke omijasz z prawej strony na zywo zrobili mijanke z lewej :P i teraz pojedziesz zgodnie z mapa to zarabiasz punkty karne :P

Nie zarabiasz, składasz protest u sędziego na miejscu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Izotom napisał:

Nie zarabiasz, składasz protest u sędziego na miejscu.

w tamtym przypadku tak zrobiłem, przy pomyleniu trasy ze skrzyzowaniem niestety nie - byłem chyba za mocno w....wiony na Siebie i odpuscilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się Tobie: ja też raz byłem na siebie zły. Pomyliłem 3 z 4 :biglol:

Wszyscy z drużyny do dzisiaj to pamiętają - i pewnie będą mi to wypominać - bo przegraliśmy drużynówkę o 1 punkt.

Sędzia na mecie zapytał mi się: No i co?

Ja kulturalnie ... nic nie odpowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, _akir_ napisał:

na jdnej probie wg mapy beczke omijasz z prawej strony na zywo zrobili mijanke z lewej

Najważniejsze jest z góry ustalić z pilotem co oznacza "bierz od prawej" ;) czy mijasz pachołek, który jest po prawej, czy jedziesz po prawej od pachołka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pumex1 napisał:

Najważniejsze jest z góry ustalić z pilotem co oznacza "bierz od prawej" ;) czy mijasz pachołek, który jest po prawej, czy jedziesz po prawej od pachołka ;)

wg mapki pachołek powinies miec po lewej

a na probie pachołek miałes po prawej :)

 

generalnie moja pilotka od szykany była fioletowa ;)  wiec było na czuja wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2019 o 18:41, Dyrekcja napisał:

- ( tur-szos) - "proponuję utworzenie kategorii senior 60+".

 

22 godziny temu, pumex1 napisał:

A później... okazało się, że przy 60+ idzie się jak po autostradzie ;)

 

Nic z tego nie rozumiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, _akir_ napisał:

wg mapki pachołek powinies miec po lewej

a na probie pachołek miałes po prawej :)

 

na 7 zlocie mieliśmy z moim pilotem dylemat. Były 3 choinki, a na opisie były tylko 2. Była zatem dyskusja jak bierzemy pierwszą choinkę. Ponieważ nie doszło do konsensusu poszliśmy na wprost kładąc choinkę ;) Taryfy nie było - bo to była interpretacja dowolna ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Izotom napisał:

Nie dziwię się Tobie: ja też raz byłem na siebie zły. Pomyliłem 3 z 4 :biglol:

Wszyscy z drużyny do dzisiaj to pamiętają - i pewnie będą mi to wypominać - bo przegraliśmy drużynówkę o 1 punkt.

Sędzia na mecie zapytał mi się: No i co?

Ja kulturalnie ... nic nie odpowiedziałem.

Już tak sobie nie wlewaj, że przez Ciebie ! Ja miałem większy udział :-)

a dokładnie to pilot ... dobrze że tu nie czyta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Intakwrx napisał:

Już tak sobie nie wlewaj, że przez Ciebie ! Ja miałem większy udział :-)

a dokładnie to pilot ... dobrze że tu nie czyta ;-)

No cóż, z grzeczności i dlatego, że Ciebie lubię - nie zaprzeczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...