Skocz do zawartości

Serdecznie zapraszamy na XVI Zlot Plejad 2019


guma

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro Dyrekcja postanowiła porównać koszty ja również podzielę się swoją wyliczanką - ekipa 2+2
Zaborek: 736 x 3 noclegi = 2208
Alternatywa w Białej Podlaskiej (20km w jedna stronę do bazy zlotu):
320 x 3 noclegi bez jedzenia = 960 + dodatkowo 100 na dojazdy =1060
Różnica 2208-1060 = 1148 do zagospodarowania na jedzenie "na mieście".   Hmmm...  
 
Mam w związku z powyższym pytanie, które poprawi wynik ekonomiczny Zaborka :
Obiadokolacje są 2 ale śniadania również (czyli 3) co daje 5 posiłków dla każdego uczestnika?
Nie żebym tutaj chciał jakaś burzę wywoływać, ale podejrzewam, że Zaborek to drugi co do wielkości obiekt możliwy do wynajęcia w okolicy głównej bazy (Nie analizowałem dokładnie sytuacji hotelowej w okolicy).@Dyrekcja umożliwiła wynajem pokoi abyśmy byli w miarę w jednym miejscu, nikt nie zmusza nas do korzystania z tej opcji. Wiadomo, że można znaleźć noclegi tańsze i droższe, każdy znajdzie coś dla Siebie. Trochę nie rozumiem narzekania na cenę. Nie ma niestety w tym kraju takich hoteli, które zmieściły by całą naszą ekipę, więc trzeba jakoś kombinować i zapewnić nocleg największej możliwie ilości osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dyrekcja napisał:

To dość ... dziwne. Czy ta suma zawiera także wpisowe ? Ile osób ?

To fakt, dość dziwne...

Wybieramy się we troje, tj. z żoną oraz niespełna dwulatką. Kwota za nocleg na pewno nie zawiera wpisowego bo wynikający z potwierdzenia koszt zlotu to troszkę ponad 4200, a w tym: trzy "z hakiem" za noclegi plus tysiąc wpisowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
17 minut temu, B-52 napisał:

trzy "z hakiem" za noclegi plus tysiąc wpisowego.

Wobec tego jako jedyne wytłumaczenie widzę możliwość wynajęcia przez Pana 5-osobowego apartamentu w Zaborku ( ten ma taką cenę ).

Sugeruję zwrócenie się do organizatora celem sprawdzenia.

 

Pozdrowienia

54 minuty temu, gekoniasty napisał:

Nie żebym tutaj chciał jakaś burzę wywoływać, ale podejrzewam, że Zaborek to drugi co do wielkości obiekt możliwy do wynajęcia w okolicy głównej bazy

Zgadza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie do końca "czaję" te "narzekania" i jakieś dziwne (wg. mnie przynajmniej) obiekcję... Za drogo, za tanio, nie tak zinterpretowałem itp. itd.

Wszyscy są "wielkimi" fanami a czasami nawet fanatykami marki, większość z was czeka na dzień zapisów przebierając nóżkami jak dziecko czekające na prezenty z pierwszej komunii.

A poźniej jest wielkie zdziwko że drogo... (Arłamów z tego co wiem też było dużo narzekania na koszta...., w zeszłym roku było taniej ale niektórzy narzekali ze standard niski). No nie dogodzi wszystkim... Niestety.

Panowie/Panie był cały rok żeby nazbierać kasiorę :P . (ja się cieszę jak coś zostanie z kasiorki którą przeznaczam na Plejady , choć na to nie liczę :D bo dobra zabawa przede wszystkim).


Takie są Plejady... tanie nie są (zależy jak na to patrzeć) ale nie można przeliczać dobrej zabawy na pieniądze :D  

 

Edytowane przez Tommi1
  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, chojny napisał:

 

Czyli ewidentnie kluczowa jest kwestia ciśnienia w agregacie i wydajności sprzętowej. :rolleyes:

Temperatura jest kluczowa ;)

 

Godzinę temu, kosmit napisał:

@Aga, to może na Plejady wyprodukujesz Rumpunch'owe lody ;), jak ten alkohol już tak nie przeszkadza :).

Bardzo chętnie, ale nie bardzo wiem, jak je przechować :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Aktualna ilość zgłoszeń :

Szosowa - 25

Terenowa - 30

Tur-Ter - 67

Tur-Szos - 85

W sumie na trasach limitowanych 207

Apacze - 26

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie do końca "czaję" te "narzekania" i jakieś dziwne (wg. mnie przynajmniej) obiekcję... Za drogo, za tanio, nie tak zinterpretowałem itp. itd.
Wszyscy są "wielkimi" fanami a czasami nawet fanatykami marki, większość z was czeka na dzień zapisów przebierając nóżkami jak dziecko czekające na prezenty z pierwszej komunii.
A poźniej jest wielkie zdziwko że drogo... (Arłamów z tego co wiem też było dużo narzekania na koszta...., w zeszłym roku było taniej ale niektórzy narzekali ze standard niski). No nie dogodzi wszystkim... Niestety.
Panowie/Panie był cały rok żeby nazbierać kasiorę  . (ja się cieszę jak coś zostanie z kasiorki którą przeznaczam na Plejady , choć na to nie liczę  bo dobra zabawa przede wszystkim).

Takie są Plejady... tanie nie są (zalerzy jak na to patrzeć) ale nie można przeliczać dobrej zabawy na pieniądze   
 
Całkowicie się zgadzam. Ja narzekać nie będę. Świetna promocja marki i ukłon w stronę fanów i fanatyków.

Nawet nie chce wiedzieć ile to pracy i wysiłku kosztuje żeby zaprosić nie tylko potencjalnych klientów ale też te osoby, które może i nigdy nowego auta nie kupią.

Tak trzymać ! :)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, coocer napisał:

ile to pracy i wysiłku kosztuje

 

Myślę, że nikt o zdrowych zmysłach tego nie kwestionuje. Wprost przeciwnie. Dlatego nie demonizujmy tych drobnych wątpliwości i zapytań bo znakomita większość, o ile nie wszyscy w ogóle, podchodzą do przedsięwzięcia i organizatorów z należnym im szacunkiem, a także sympatią :).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tommi1 napisał:

Ja nie do końca "czaję" te "narzekania" i jakieś dziwne (wg. mnie przynajmniej) obiekcję... Za drogo, za tanio, nie tak zinterpretowałem itp. itd.

Wszyscy są "wielkimi" fanami a czasami nawet fanatykami marki, większość z was czeka na dzień zapisów przebierając nóżkami jak dziecko czekające na prezenty z pierwszej komunii.

A poźniej jest wielkie zdziwko że drogo... (Arłamów z tego co wiem też było dużo narzekania na koszta...., w zeszłym roku było taniej ale niektórzy narzekali ze standard niski). No nie dogodzi wszystkim... Niestety.

Panowie/Panie był cały rok żeby nazbierać kasiorę :P . (ja się cieszę jak coś zostanie z kasiorki którą przeznaczam na Plejady , choć na to nie liczę :D bo dobra zabawa przede wszystkim).


Takie są Plejady... tanie nie są (zależy jak na to patrzeć) ale nie można przeliczać dobrej zabawy na pieniądze :D  

 

Plejady robią się drogie jak panewka wywali czy korbowód pójdzie na spacer: wtedy te 3000 czy 4000 tysiące  za 4 dni zabawy to pikuś (w zasadzie przyjemność).

Siemanko, że tak się wyrażę B)

 

Edytowane przez Izotom
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę niewiele traci się jeśli zorganizuje się nocleg we własnym zakresie, tak jak pisałem robiłem to chyba 2-3 razy. 

 

Zazwyczaj i tak to wygląda tak, że we wszystkich okolicznych hotelach, hostelach, agroturystykach śpią co najmniej 1-2 ekipy ze zlotu. Na imprezę zawsze jakoś się dojedzie i wróci.:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Izotom napisał:

Plejady robią się drogie jak panewka wywali czy korbowód pójdzie na spacer: wtedy te 3000 czy 4000 tysiące  za 4 dni zabawy to pikuś (w zasadzie przyjemność).

Siemanko, że tak się wyrażę B)

 

To prawda ale panewka może też wywalić na dojezdzie do pracy... Wiec jak piszesz 4k PLN to nic... Za 3-4 dni zabawy, świetnej zabawy... 

No risk, no fun. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommi1 ja myślę że druga tura wszystko łyknie, nam na trzecią zostaną tylko apacze , ale nie znam opinii z poprzednich plejad na temat apaczy ( wiem że @chojny w Łomnicy był apaczem ) może by coś naskrobał o plusach i minusach . ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, witoldj napisał:

@Tommi1 ja myślę że druga tura wszystko łyknie, nam na trzecią zostaną tylko apacze , ale nie znam opinii z poprzednich plejad na temat apaczy ( wiem że @chojny w Łomnicy był apaczem ) może by coś naskrobał o plusach i minusach . ;)

 

Ja myślę że niektóre "kategorie" to się nie ostaną nawet dla drugiej tury... :( . Ale obym się mylił... 

Ja kiedyś jechałem jako gość i oczywiście ... Najważniejsze to być i się dobrze bawić nie koniecznie trzeba obracać panewki, urywać tablice rejestracyjne lub robić z auta akwarium.

Nastawienie jest ważne.... a jak to mowi stare przysłowie ;) " przy odpowiednim nastawieniu to i zagrychą można się .... "     dokończcie sobie sami.... (mody czuwają ;)  ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienię dwójkę bez dostawki 803 na podobny w segmencie 83 np: 832 lub 833 lub 831 z dostawką na podobny w segmencie 80.

 

Zwalniam rezerwację w Domek nieopodal rzeki Bug w Kleczewie, max 8 osób.

Edytowane przez Subary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kosmit napisał:

@Aga, to może na Plejady wyprodukujesz Rumpunch'owe lody ;), jak ten alkohol już tak nie przeszkadza :).

 

Nieeeeee! Szkoda Rumpuncha!

 

 

Lista rodzin które chcą się połączyć

1. Kosmit - 501.  511

2. Dzioba - 633+.   643 

3. Beavis - 521, 531

 

Lista załóg dobrej woli którym nie zależy na swojej miejscówce

1. 

 

W numerze pokoju pierwsza cyfra oznacza barak, druga oznacza moduł a trzecia pokój.

4 Baraki 5 6 7 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Beavis napisał:

 

Lista rodzin które chcą się połączyć

1. Kosmit - 501.  511

2. Dzioba - 633+.   643 

3. Beavis - 521, 531

4. Subary 803, 831 +

 

W numerze pokoju pierwsza cyfra oznacza barak, druga oznacza moduł a trzecia pokój.

4 Baraki 5 6 7 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...