Skocz do zawartości

Serdecznie zapraszamy na XVI Zlot Plejad 2019


guma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel
37 minut temu, keyman napisał:

Czy na oponach letnich Bridgestone Dueler Sport da radę to przejechać?

Niestety nie da się na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Zasadniczo i trasa i próby są układane tak, aby się dało. Ale w terenie, jak to w terenie - wystarczy większy opad deszczu i pewne odcinki mogą stać się łatwiejsze ( np. na piasku ) a inne wręcz nieprzejezdne ( łąka ).

Bywało i tak, że po oberwaniu chmury ( Wałbrzych, Zawiercie ) pewne odcinki udawało się ukończyć albo wspólnym wysiłkiem wielu załóg albo na lince Patrola ( tak, tak - kupiony głównie właśnie w tym celu :) ).

No i na koniec - naturalnie kierowca ( i pilot !) też mają wpływ na to, czy się gdzieś utkwi, czy też nie.

Ale generalne założenie na Tur-Ter jest takie, że w normalnych warunkach zarówno trasa jak i próby mają być przejezdne na normalnych oponach ( choć najlepsze zdjęcia wychodzą, gdy się jednak nie uda :) ).

 

Pozdrowienia

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tommi1 napisał:

Tia, jakbym gdzieś to już słyszał... setki razy :P;)

potwierdzam :D

 

w zeszłym roku mowilem do rodziny ze jedziemy tak zeby dojechac calo do konca a jak tylko ruszylismy ze startu wlaczyla sie adrenalina i tyle bylo z zalozenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam
 
w zeszłym roku mowilem do rodziny ze jedziemy tak zeby dojechac calo do konca a jak tylko ruszylismy ze startu wlaczyla sie adrenalina i tyle bylo z zalozenia
Tak A później wizyta w ASO w celu opróżniania komory silnika z piachu i wyprostowania osłony silnika ;) skąd my znamy te założenia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gekoniasty napisał:

Tak A później wizyta w ASO w celu opróżniania komory silnika z piachu i wyprostowania osłony silnika ;) skąd my znamy te założenia :D

jakie ASO :D 
w Zawierciu jeszcze na parkingu wybierałem błoto spod osłony :D  - w tym roku biorę narzędzia żeby to szybciej zrobić :D 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, _akir_ napisał:

jak tylko ruszylismy ze startu wlaczyla sie adrenalina i tyle bylo z zalozenia :D

 

4 minuty temu, gekoniasty napisał:

Tak A później wizyta w ASO w celu opróżniania komory silnika z piachu i wyprostowania osłony silnika ;) skąd my znamy te założenia :D

 

2 minuty temu, _akir_ napisał:

 na parkingu wybierałem błoto spod osłony :D  - w tym roku biorę narzędzia żeby to szybciej zrobić :D

 

No to żeście mnie uspokoili... z tym piachem to może być całkiem możliwy scenariusz. XV ma długi dziób i zbiera wszystko przy zejściu - już sprawdzone ;)

W kwestii opon - liczę na suszę ;) i na wszelki wypadek wkręcam hak w maskę dla Patrola ;)

Dzięki za odpowiedzi! Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista list

1. obecnosc na plejadach

2. Impreza wczesniakow

3. Szosowa

4. Terenowa

5. Turystyczna szosowa

6. Turystyczna terenowa

7. Apacze

8. imprezowicze

9. lista teamow

10. Przydasie

  

1. obecność na plejadach

  1.  dzioba i DZIOBNIK  
  2. Damian i Kasia
  3. kriskristoffers/wiewiórka/Przemo
  4. Rafaelo / Irmina 
  5. zoui/mary/chojny 
  6. guma / Aneta /Kinga / Kubuś 
  7. radix99 i Lucy
  8. _akir_ / Ola / Wiki
  9. Panzerpferd-y (Tusia i Jędrek)
  10. Tommi1/JulKa
  11. subarutux i Jeszcze_Bez_Nicka :)
  12. kosmit / vika / piotruś / pilot poszukiwany ;)
  13. kambol
  14. jmiciuk / Aga
  15. keyman i dziewczyny
  16. IntakWRX/ Jamil

2. Impreza wczesniakow

  1. dzioba i DZIOBNIK, Wątły, kfiatek
  2. kriskristoffers/wiewiórka/Przemo
  3. Rafaelo / Irmina 
  4. guma 
  5. kosmit / vika / piotruś
  6. kambol (postaram się dotrzeć z podlaskiej rubieży)
  7. jmiciuk /Aga
  8. _akir_ / Ola / Wiki
  9. IntakWRX/ Jamil

3. Szosowa

  1. 110 IzoTom
  2. 111 przemekka/justi
  3. 115 IntakWRX/ Jamil
  4. 124  zoui/mary/chojny 

4. Terenowa

  1. 2xx  Dzioba / Dziobnik  (low budżet) 
  2. 205 Rafaelo / Irmina 
  3. 213 kosmit / PILOT
  4. 215 IzoTom
  5. 222 ThanJu / ZwyklySzaryMisio (low budżet)

5. Turystyczna szosowa

  1. 3xx Damian i Kasia
  2. 326. guma z synem :yahoo:
  3. 345 KERAM
  4. 349 Tommi1 i JulKa
  5. 399. radix99 i Lucy
  6. 342 Bazan+
  7. 343 Kambol+

6. Turystyczna terenowa

  1. 4xx kriskristoffers/wiewiórka/Przemo
  2. 404 _akir_ / Ola / Wiki
  3. 417 muminek/niuta
  4. 418 STV & Dastemito's
  5. 420 keyman / Kasia / dziewczyny
  6. 432 jmiciuk / Aga
  7. 454 subarutux i Jeszcze_Bez_Nicka

7. Apacze

  1.  
  2.  
  3.   

8. imprezowicze (osoby, które dotrą dopiero na imprezę koncową)

  1. EWA 155
  2. Panzerpferd-y (Tusia i Jędrek)
  3.  

 9. lista teamow

  1.  
  2.  

10. Przydasie

  1. nalewka babuni
  2.  Trytytki i silver Tape ;)
  3. Dopisałem się a co :D 
  4. cała wychuta wszystkiego tej... ;) 
  5. Esperal
  6. Glukoza w kroplówce :D 
  7. Kraken ;)  
  8. Jack Daniels na wypadek zmarznięcia w deszczu / błotku
  9. Multitool Subaru
  10. Rumpunch
  11. Boarischs Bier
  12. WD40 :D 
  13. Pampers Mega Pack 5
  14. DESNORAN Spray do nosa przeciw chrapaniu - 100 ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, keyman napisał:

 

 

 

No to żeście mnie uspokoili... z tym piachem to może być całkiem możliwy scenariusz. XV ma długi dziób i zbiera wszystko przy zejściu - już sprawdzone ;)

W kwestii opon - liczę na suszę ;) i na wszelki wypadek wkręcam hak w maskę dla Patrola ;)

Dzięki za odpowiedzi! Pozdrowienia

bez spiny :) ja jesli nie kupie ATkow to bede jechac na szosówkach jak w zeszłym roku (mam liny wiec bedziemy sie wyciagac w razie koniecznosci :) ) co do "haka" to ja bede miec na starcie z przodu i styłu jakby trzeba bylo komus pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, _akir_ napisał:

bez spiny :) ja jesli nie kupie ATkow to bede jechac na szosówkach jak w zeszłym roku (mam liny wiec bedziemy sie wyciagac w razie koniecznosci :) ) co do "haka" to ja bede miec na starcie z przodu i styłu jakby trzeba bylo komus pomoc :)

 

 

Zdarzyło Ci się utknąć na terenowo turystycznej ? Brać saperkę i jakąś deskę czy coś do podłożenia czy nie ma sensu bo i tak patrol pomoże ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
1 minutę temu, jmiciuk napisał:

Brać saperkę i jakąś deskę czy coś do podłożenia czy nie ma sensu bo i tak patrol pomoże ? 

Linka + siła mięśni sąsiednich załóg to priorytet ( Patrol jest jednak głównie na próbach trasy terenowej, bo tam - świadomie - planujemy je ... powiedzmy "nieco" trudniejsze :) ).

 

Pozdrowienia 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie nie zdarzylo bo przez piach, rzeczke i itp byla jazda na pełnej ..... :D (mialem oklejona gablote folia z PSB Mrówka - rano przed wyjazdem oklejalismy na parkingu :D)

ale widzialem ze niektorzy mieli problemy delikatne problemy

 

Patrol to chyba sam nawet mial problem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol obstawia trasę terenową . Czasami jak lokalizacja się pokrywa to Tur-Ter. Normalnie na Tur-Ter nie jest potrzebny (teoretycznie :) ). Saperka zawsze sie przyda Ja np. saperką otwieram piwo. 

Edytowane przez rutek111
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zdarzyło Ci się utknąć na terenowo turystycznej ? Brać saperkę i jakąś deskę czy coś do podłożenia czy nie ma sensu bo i tak patrol pomoże ? 


Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, coocer napisał:

 


Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

 

Łomnica 2017 :) Pamiętam w wodzie był kamień który jak walnął  w podłogę obudził pilotkę i dzieci :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, _akir_ napisał:

mialem oklejona gablote folia z PSB Mrówka - rano przed wyjazdem oklejalismy na parkingu :D

No właśnie na filmie z zeszłego roku też widziałem jakieś oklejone auta. Jest jakiś jednorazowe rozwiązanie na taką okoliczność? Myślałem o jakimś twardym wosku (nie ceramice) żeby chociaż trochę się zabezpieczyć.

ps. Blachy (tablice) mam przynitowane ;)

 

13 minut temu, jmiciuk napisał:

 

Zdarzyło Ci się utknąć na terenowo turystycznej ? Brać saperkę i jakąś deskę czy coś do podłożenia czy nie ma sensu bo i tak patrol pomoże ? :)

Widziałem na filmie z Zawiercia XV w bajorze wody na TUR-TER... Stąd zaczęły się obawy, pytania o opony itd ;)

Edytowane przez keyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno na Tur i Tur-Ter ma być przeprawa przez bród na Bugu (ten który Chroby , a potem Piłsudski przekraczali jak szli na Kijów). Trwają rozmowy w sprawie wiz jednodniowych. :rolleyes:

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na filmie z Zawiercia XV w bajorze wody na TUR-TER... Stąd zaczęły się obawy, pytania o opony itd
W zeszłym roku spokojnie TUR-TER NA letnich objechalismy i nawet udało się wygrać ;) spokojnie na trasie w razie problemów od razu zbiegają się okoliczne załogi i pomagają ogarnąć trudność ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, keyman napisał:

No właśnie na filmie z zeszłego roku też widziałem jakieś oklejone auta. Jest jakiś jednorazowe rozwiązanie na taką okoliczność? Myślałem o jakimś twardym wosku (nie ceramice) żeby chociaż trochę się zabezpieczyć.

ps. Blachy (tablice) mam przynitowane ;)

 

Widziałem na filmie z Zawiercia XV w bajorze wody na TUR-TER... Stąd zaczęły się obawy, pytania o opony itd ;)

 

Powiem ci tak, folia z Mrówki (5m bierzacych szerokosc 90cm za 80 zeta dała rade :) wesolo bylo jak pod januszowe oklejenie dostawalo sie powietrze szumialo jak nie wiem co)

 

Wiesz ta woda byla do kostek ale zapytaj sie @chojny jak bylo w rzeczywistosci :D 

 

2 minuty temu, rutek111 napisał:

Podobno na Tur i Tur-Ter ma być przeprawa przez bród na Bugu (ten który Chroby , a potem Piłsudski przekraczali jak szli na Kijów). Trwają rozmowy w sprawie wiz jednodniowych. :rolleyes:

to dobrze ze planowalem zabrac paszporty :D

2 minuty temu, gekoniasty napisał:

spokojnie na trasie w razie problemów od razu zbiegają się okoliczne załogi i pomagają ogarnąć trudność ;)

potwierdzam :) jak "szarańcza" :D 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Godzinę temu, _akir_ napisał:

Patrol to chyba sam nawet mial problem

Ano w pewnym momencie miał. Ale na zasadzie "sam sobie pomogę" przy pomocy wyciągarki problem rozwiązał :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...