Skocz do zawartości

Hak


voywit35

Rekomendowane odpowiedzi

Czy montaż haka holowniczego to wyższa szkoła jazdy ? Robił to ktoś ? Jakieś pomysły uwagi foty ? Temat dotyczy legacy IV gen z 2009 r

 

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie filozofii nie ma.

Jezeli nie bedzie jakichs historii typu problemy z gwintem w podloznicy, lub kolizja z wydechem (jezeli masz cos nie seryjnego w ukladzie wydechowym i np. koncowy tlumik wisi nie tam gdzie powinien to belka haka moze kolidowac z puszka) to wszystko robisz wg instrukcji dolaczonej do haka.

Troszke wiecej filozofii jest jezeli chodzi o wiazke, bo musialbys miec 13 pin, a jezeli nie po drodze Ci z elektryka, to wolalbym to zlecic specjaliscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupić hak oryginalny z wiązką elektryczną. Przy prawej lampie z tyłu masz kostkę do haka podpinasz i wszystko smiga. osobiście kupiłem używkę do imprezy i polecam. Wykonanie nieporównywalne z nowymi innych producentów. Tłumiki wystarczy zdjąć z wieszaka nie trzeba demontować.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma filozofii, aczkolwiek u mnie nie pasował hak trzeba było przerabiać. Jeśli nie zdejmowałeś jeszcze tylnego zderzaka nie zapomnij odkręcić śruby w bagażniku (za schowkiem na apteczkę za zaślepką gumową i po drugiej stronie analogicznie) wszystko ma zejść bez siły jeżeli nie to znaczy że coś trzyma. Co do elektryki to ja u siebie po latach będę przerabiał bo niestety korozja i nieszczelności spowodowały że jadąc w dużym deszczu zalewa mi wtyczkę i mam fajne atrakcje jak zapalanie się przeciwmgielnego przy hamowaniu, odcięcie zapłonu przy kierunkowskazach jedzie-nie jedzie-jedzie-nie jedzie hehe itp. Teraz bym wtyczkę zalał żywicą epoksydową, a wiązkę podłączył przez moduł separujący instalację auta od haka. Temat wałkowany na forum poszukaj poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, cyckocholik napisał:

jadąc w dużym deszczu zalewa mi wtyczkę

 

a nie gniazdo?

 

14 godzin temu, cyckocholik napisał:

wtyczkę zalał żywicą epoksydową

 

Wystarczy gniazdo zalać parafiną od strony wiązki. Ja dodatkowo, w czasie, gdy nie ciągnę przyczepy, wkładam pod klapkę gniazdka kawałek szmatki nasączonej olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kamul napisał:

po żywicy już raczej nic nie zrobisz

Zrobię odetnę szlifierką i wywalę. Jak zaleje klejem to też jak mi przyjdzie coś zrobić to mnie trafi i ciepnę tym więc bez różnicy. Mocowanie zrobiłem z nierdzewki, GNIAZDO mam nowe, zaleje, uszczelnię i dam nową wiązkę, moduł i mam nadzieję na kilka lat spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko,

 

Czy da radę zamontować hak z kombiaka do sedana? Co może stać na przeszkodzie?

Mocowania, rozstawy, są te same? Długość haka pewnie inna?

Szukam do Sedana, rocznik 2006.

Edytowane przez Jan Ruman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Demontujemy ori belkę

2.Opuszczamy wydechy, montujemy mocowania haka w przygotowane miejsca

3.Mocujemy hak

4.Wycinamy otwór w zderzaku, nie pamietam, 5x5 lub 6x6cm, trochę rzeźbimy z przełożeniem 

Ot cała filozofia:)

 

2019-03-06 06.21.12.jpg

2019-03-06 06.21.38.jpg

2019-03-06 06.22.25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
W dniu 6.03.2019 o 06:28, bikeman1 napisał:

1.Demontujemy ori belkę

2.Opuszczamy wydechy, montujemy mocowania haka w przygotowane miejsca

3.Mocujemy hak

4.Wycinamy otwór w zderzaku, nie pamietam, 5x5 lub 6x6cm, trochę rzeźbimy z przełożeniem 

Ot cała filozofia:)

 

2019-03-06 06.21.12.jpg

2019-03-06 06.21.38.jpg

2019-03-06 06.22.25.jpg

Samochód EU czy US?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...