Skocz do zawartości

Ekspres do kawy


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

ja się zastanawiam na Saeco Lirika, taki schodzący model. ma dość dobre opinie na forumokawie. Na razie przerabiałem kolbowca u siebie i na kapsułki.

myślałem też o Jura E8 ale to inna liga cenowa, nawet jak się ściaga z DE bez vat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.11.2020 o 10:31, skwaro napisał:

Na takie dzieło sztuki mnie nie stać to testujemy kolejne kapsułki. Pellini najbardziej zbliżona do espresso podawanego we Włoszech. Ta akurat mocno palona. 

Dzięki za trop. Miałem już odpuścić zamienniki, ale zakupiłem zestaw startowy. Co ciekawe, kapsułki (poza niebieskimi) są kompostowalne. 
Wg informacji na opakowaniu przeznaczone są na 25 ml, czyli w nomenklaturze Nespresso - ristretto. Z czerwonymi maszyna ma znowu jakiś problem i w filiżance wylądowało mniej naparu.

Są delikatniejsze w smaku i bardziej „kawiarniane” (ale czy włosko-kawiarniane, to nie wiem ;)). Lavazza u mnie odpadła, nad tymi można się pochylić.

B8DF5981-E42F-4BA7-818A-9CE81B3F32B3.jpeg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a mnie coraz głupsze pomysly przychodzą do głowy ... czyli zacząłem czytać o La Marzocco GS3 AV i MP i aż się sam siebie boje.  :D... kupa kasy, nie wiadomo czy to ogarnę i jakie efekty bedą ....  zakup totalnie nieracjonalny czyli tak jak lubie  :biglol: na razie tylko czytam... ale wiem że jeden mają na stanie u przedstawiciela.   

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jaszyn napisał:

 a mnie coraz głupsze pomysly przychodzą do głowy ... czyli zacząłem czytać o La Marzocco GS3 AV i MP i aż się sam siebie boje.  :D... kupa kasy, nie wiadomo czy to ogarnę i jakie efekty bedą ....  zakup totalnie nieracjonalny czyli tak jak lubie  :biglol: na razie tylko czytam... ale wiem że jeden mają na stanie u przedstawiciela.   

 

To już taki poziom jak masaż stopami małej Chinki :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaszyn czy posiadanie kolby na dwa, trzy espresso dziennie jest racjonalne? ;) Ekspres za 10 tys czy 30 to juz nie ma znaczenia :D

 

Dla równowagi wrzucam filmik jak zaparzyć "przelew". Tutaj zestaw kosztuje pare zlotych.

 

 

Na filmiku nie ja, ale kolega ;)

 

Edytowane przez evi
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jaszyn napisał:

 a mnie coraz głupsze pomysly przychodzą do głowy ... czyli zacząłem czytać o La Marzocco GS3 AV i MP i aż się sam siebie boje.  :D... kupa kasy, nie wiadomo czy to ogarnę i jakie efekty bedą ....  zakup totalnie nieracjonalny czyli tak jak lubie  :biglol: na razie tylko czytam... ale wiem że jeden mają na stanie u przedstawiciela.   

Ty to jednak jesteś solidnie pokręcony na punkcie kawy, podziwiam i zazdroszczę że możesz sobie na to pozwolić, bo to też ważne :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, skwaro napisał:

Ty to jednak jesteś solidnie pokręcony na punkcie kawy, podziwiam i zazdroszczę że możesz sobie na to pozwolić, bo to też ważne 

 

Decyzja nie zapadła, jest to dla mnie duży wydatek - nie trafiłem niestety  w totka  - ale wydaje mi się że jakoś  tam  taki zakup zniosę.., U mnie to bardziej kwestia priorytetów -rowery i kawa to dla mnie  takie hobby a od lat o tym ekspresie to mi się marzyło  i pomyślałem sobie teraz albo nigdy :D.  To tak jak z każdym hobby człowiek traci rozum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jaszyn napisał:

 

Decyzja nie zapadła, jest to dla mnie duży wydatek - nie trafiłem niestety  w totka  - ale wydaje mi się że jakoś  tam  taki zakup zniosę.., U mnie to bardziej kwestia priorytetów -rowery i kawa to dla mnie  takie hobby a od lat o tym ekspresie to mi się marzyło  i pomyślałem sobie teraz albo nigdy :D.  To tak jak z każdym hobby człowiek traci rozum :D

Jasne, rozumiem, to jak u mnie z grzebaniem w autach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zyzol napisał:

Czy ktoś używa Nespresso Barista i może podzielić się wrażeniami? Jest teraz w dobrej cenie (przy zakupie odpowiedniej ilości kaw) i zastanawiam się, czy tego potrzebuję ;) 

 

BCF4BADD-FB27-449F-BA2F-3D40D5FFCE4E.jpeg

 

Mam inny i jest rewelacyjny:

 

 

IMG_20201119_193436.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzesiek89 napisał:

Hej , ja od miesiąca jestem posiadaczem Jury ena8 w kolorze białym , piękny sprzęt ,super kawę parzy:thumbup:

Czy polecacie jakaś kawę z palarni do wypróbowania?

 

Od ponad roku kupujemy w Etno Café z Wrocławia i przestaliśmy szukać dalej :). Przeważnie "abyssinian highland" i "yellow bourbon". Polecam ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, evi napisał:

@piotruś dobry wybór :thumbup:

 

@Grzesiek89

tez polecam Etno Cafe, a z konkurencji to Hayb, kawepale. 

Slyszalem tez dobre opinie o coffee&sons, ale od nich nie pilem. 

 

Co do Etno to wrzucam kod rabatowy jak ktos kupuje i chce skorzystać.

 

 

 

20201016_140156.jpg

 

Właśnie dotarła przesyłka. Pachnie cudownie :)

 

IMG_20201120_144459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...