Skocz do zawartości

Kontrola rodzicielska smartfona. Jakie aplikacje używacie?


mechanik

Rekomendowane odpowiedzi

Helloł, 

Pytanko jak w temacie. 

Jakich używacie aplikacji do kontroli smartfona dziecka?

Google Familylink w zasadzie daje kontrolę nad strefą Google, niż samym smartfonem, androidem i połączeniami/SMS. 

Zainstalowałem CALMEAN, ale opłata 200 PLN rocznie to raczej przeginka.

Fajnie byłoby gdyby apka była darmowa, i dawała zdalną kontrolę nad smartfonem.

Czy macie jakieś doświadczenia? 

Czego używacie? 

Pozdrawiam serdeczni

Marcin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aga napisał:

Nigdy niczego nie używałam ;) w jakim celu się to robi?

Ogólnie, aplikacje typu "parental control" pozwalają na definiowanie treści. Jeśli chodzi o młodszych ograniczenia dostępu do ustawień systemowych nie pozwalają na niezamierzone "namieszanie".

Tu raczej chodzi o dzieci bardziej niż młodzież. ;)

Trochę w temacie jest np. tu:

http://m.softonet.pl/publikacje/zestawienia/Najlepsze.aplikacje.do.kontroli.rodzicielskiej.na.Androida,1970

 

https://www.google.com/amp/s/www.fakt.pl/facet/technologie/kontrola-rodzicielska-najlepsze-aplikacje-na-telefon-dziecka/x8mzqn5.amp

Zaufanie jest podstawą, ale ja raczej mam na myśli dzieci.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mechanik napisał:

Zaufanie jest podstawą, ale ja raczej mam na myśli dzieci.. :)

Kontrola podstawą zaufania, podobno ;)

 

8 godzin temu, dako napisał:

Nie daje dziecku smartfona, wolę iść pokopać piłkę lub na grzyby do lasu. Na obcowanie z techniką przyjdzie czas.

To zależy od wieku dziecka. Dla nich telefon czy tablet to nie to samo co dla pokolenia ich rodziców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata i 3 miesiące :)

 

Co nie zmienia faktu iż smartfony powinny być mocno ograniczone do np. 12 roku życia.

Nie mówię, by wychowywać z dala od techniki (ta jest nieodzownym elementem życia) ale współczesne pokolenie, umie zamówić pizzę smartfonem a nie umie wbić gwoździa.

Wszystko z umiarem.

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dako napisał:

2 lata i 3 miesiące :)

 

Co nie zmienia faktu iż smartfony powinny być mocno ograniczone do np. 12 roku życia.

Nie mówię, by wychowywać z dala od techniki (ta jest nieodzownym elementem życia) ale współczesne pokolenie, umie zamówić pizzę smartfonem a nie umie wbić gwoździa.

Wszystko z umiarem.

 

 

 

Jakbym mojego ojca słyszał, a potem "ej zajrzysz mi na komputer bo coś nie działa znowu", no ale że ja nie umiem rury od centralnego nagwintować i wymienić, no to się w głowie nie mieści. ;)

 

 


W ciągu całego życia ta umiejętność była mi potrzeba dokładnie zero razy.

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj się nie ma co śmiać, dzieci i młodzież spędza tyle godzin tygodniowy przez tej małej świecącej błyskotce, że każdy rodzic by się za głowę złapał.

A wzrok siada od tego niemiłosiernie niestety (pomijając kwestię jakie treści dziecko przyswaja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie nie pomogę co do aplikacji ale zdecydowanie jestem za! Mój bąbel ma niespełna 2latka. Czasem ogląda bajki na telefonie jak wraca ze mną i aplikacja YouTube kids okazała się zbawieniem 0 reklam o hemoroidach, durexach itd.

 

Podejrzewam że jak podrośnie naturalnym będzie to że będzie miał własny tel i wtedy zdecydowanie wolałbym mieć możliwość poblokowania różnych niechcianych treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, radnor napisał:

Jakbym mojego ojca słyszał, a potem "ej zajrzysz mi na komputer bo coś nie działa znowu", no ale że ja nie umiem rury od centralnego nagwintować i wymienić, no to się w głowie nie mieści. ;)

W ciągu całego życia ta umiejętność była mi potrzeba dokładnie zero razy.

Skoro ta umiejętność nie była ci nigdy potrzebna to skąd ojciec wie, że nie umiesz tego robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2018 o 16:04, Aga napisał:

Nigdy niczego nie używałam ;) w jakim celu się to robi?

żeby być na czasie i wiedzieć co teraz modne:P

 

12 godzin temu, dako napisał:

umie zamówić pizzę smartfonem a nie umie wbić gwoździa

szczerze mówiąc też nie umiem wbić gwoździa smartfonem, a przynajmniej bez jego uszkodzenia, w sumie to nie rozumiem po co miałbym to robić skoro mogę wziąć młotek:unsure:

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...