Skocz do zawartości

Oszczędności dla małego dziecka


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad założeniem dla dziecka konta w banku. Ktoś przerabiał temat w ostatnim czasie i orientuje się czy jest coś godnego uwagi, czy lepiej sobie odpuścić.

Z jednej strony, dla takiego dziecka może być fajne jak np kończąc x lat dostanie dostęp do konta i zobaczy że regularnie były dla niego przeznaczane jakieś fundusze, do tego w perspektywie nastu lat leżenia tam dały dały mu jakiś %. Z drugiej, czy ma to w ogóle sens i oferty są obecnie tak mało atrakcyjne, że jeszcze zostanie zarzucone i po coś to robił (zmarnowałeś mi tyle kasy :biglol:) mogłeś nie zamrażać tej kwoty, tylko przeznaczyć ją na inne cele, gdzie by pracowały na bieżąco i ów dnia przelać jakąś sumę.

A może coś jeszcze innego, w stylu kupna sztabki złota, bądź innego kruszcu, kryptowaluty, albo macie jakieś jeszcze inne propozycje.

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem podobny pomysl i poszedlem w jakis program inwestycyjny w MetLife, totalnie odradzam, kazdy na tym nie robi, ale Ty na samym koncu.

ja po ponad 4 latach regularnych wplat co m-c jestem na okolo zero.

z kazdej wplaty pobieraja na dzien dobry 1% za to ze laskawie przyjma te pieniadze, i co roku 2% ze laskawie nimi zarzadzaja.

fundusze ktore mi metlife wybral za ostatni rok maja kolo 1% na plusie, takze przy oplacie 2% pod koniec roku bede w plecy.

totalne gowno i dojenie z ludzi kasy.

oczywiscie moge zrezygnowac w kazdej chwili, ale na ta chwile strace na tym chyba 25% srodkow wplaconych w 1 roku, czyli kolo 3 tys.

 

co do meritum zalezy o jakich kwotach mowimy, ja bym zaczal od odkladania przez rok i zobaczyl ile mi sie tam uzbiera i dopiero zaczal rozwazac scenariusze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipk93 napisał:

kup dziecku STI my18 FE

to już poszedłbym w jakieś 22B, albo chociaż Type-R

 

18 minut temu, llkuba napisał:

A nie lepiej zabrać dzieciaka do Legolandu, Energylandu albo gdzie indziej żeby zobaczyło kawał świata ;).

takie atrakcje to przecież będzie miało na bieżąco, zresztą do Billund już zaplanowaliśmy wyjazd prawdopodobnie na przyszły rok. Mi chodzi o coś za co będzie mogło sobie coś kupić już we własnym zakresie.

 

12 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Za x czasu bedzie denominacja i dostaniesz 20 zł :D

reklamują że w McDonaldzie za tyle ponoć idzie się najeść, zawsze coś:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, subarutux napisał:

Można zainwestować w ziemię.

A nie trzeba być rolnikiem żeby można było kupić ziemię? Było jakieś zamieszanie parę lat temu. 

 

Ja oszczędności swojego dziecka trzymam na zwykłej lokacie, takiej miesięcznej, odnawialnej co miesiąc. Nic na tym nie zarabiam, lub prawie nic. Każdy "produkt" inwestycyjny ma przede wszystkim dać prowizję temu, który go oferuje.

 

Więc na razie ciułam, jak będzie tego więcej to może coś kupię, później sprzedam i tak dalej. Fajnie będzie dać coś na start, ale nie pokładam nadziei w "gotowych" produktach inwestycyjnych. 

Edytowane przez msi
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziemia zawsze trochę pewniejsza.. chociaż meanwhile in RPA:

 

"

The ruling African National Congress (ANC) party wants to make changes to the constitution providing a legal basis for the planned land grabs.

Its proposed amendments to Section 25 of the constitution would clear the way for white farmers' land to be sized without compensation.

"

Drugie Zimbabwe się szykuje :]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, radekk napisał:

A może coś jeszcze innego, w stylu kupna sztabki złota, bądź innego kruszcu, kryptowaluty, albo macie jakieś jeszcze inne propozycje.

 

Kup kawalerkę w dobrej lokalizacji - będzie dochód z wynajmu, a kiedyś mieszkanie może się przydać, jak dzieciak będzie miał dosyć starych i zechce się z domu wynieść :P

Tylko trzeba poczekać rok-dwa aż się rynek nieruchomości uspokoi

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że miecz Damoklesa w postaci podatku katastralnego cały czas wisi w powietrzu. Nieruchomości komercyjne >10 mln już podlegają takiemu podatkowi, choć nie jest wprost nazwany katastralnym. Może na początku nie będą płacić wszyscy, ale rządzącym będzie bardzo łatwo opodatkować tzw. dodatkowe nieruchomości.

 

14 minut temu, GREGG napisał:

Tylko trzeba poczekać rok-dwa aż się rynek nieruchomości uspokoi

 

W rzeczy samej, na pewno nie teraz.

 

4 godziny temu, filipk93 napisał:

A tak na poważnie mój sąsiad jak sie dowiedział, ze jego syn bedzie mial dziecko, to kupił wnukowi 911 4S zanim się urodził już jako prezent na 18stke

 

No nie wiem ... inwestycyjnie to raczej trzeba kupić auto, które jest wyprodukowane niskonakładowo (specjalne, jubileuszowe). Ostatnio takim było 911R (991) oraz teraz będzie Speedster. 911 4S jest produkowane w setkach tys. egzemplarzy.

 

Ale mając takiego dziadka nie ma co grymasić ;)

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, subarutux napisał:

Można zainwestować w ziemię.

To to mam.

 

32 minuty temu, GREGG napisał:

 

Kup kawalerkę w dobrej lokalizacji - będzie dochód z wynajmu

Też posiadam w centrum miasta. I to zakładam że któreś może być docelowym dziecka jak choćby poszłoby na studia.

 

Porsche to sobie zażyczyła już teraz mówiąc że moglibyśmy takim jeździć:D

Jak powiedziałem że trochę drogie i póki co coś tańszego kupimy, to stwierdziła że teraz będzie odkładała na Porsche zamiast na zabawki:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GREGG napisał:

 

 

To co marudzisz, jak już wszystko masz? :P Oddasz dzieciom i po sprawie 

Tak po polsku muszę muszę ponarzekać:P

Zresztą zawsze można więcej wszystkiego:mrgreen:

 

1 godzinę temu, OBK CVT napisał:

 

to poznaniak

przeciez tam sie nic nikomu nie daje :biglol:

Jak to nie, dajemy, nawet obcym, na w się zaczyna, a kończy na dol. Więc coś tam dostać można:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...