Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie - wybrałem Wiesniaka Cooper S. Mozna by rzec że to auto pokroju XV, jeżeli chodzi o wielkośc wnetrza i bagaznika. Wziałem czarnego + do tego oklejenie dachu i pasy na maskę (chyba będa czerwone). Z wyposażenia ma: 4x4, felgi 18", 6 poduch, wszystkie te elktro wspomagacze jazdy, felgi 18", półskóra, komputer, manual, wilofunkcyjna kierownica i inne mniej lub bardziej potrzebne bajery. Auto jest nówka ale z produkcji 2012! - ściagane z rynku Austriackiego przez BMW. W zwiazku z tym rabat jest naprawde spory i auto wraz z 5 letnim pakietem serwisowym kosztuje mnie mniej niż wolnossące XV z wyprżedazy roku 2013 z gorszym wyposażeniem. Dlatego postanowiłem zaryzykować Miniaka.

Szkoda włąśnie ze XV nie wystepuje z takim około 180-200 konnym motorem 1.6T - bo jak cena byłaby skalkulowana na poziomie 110-120 tys to pewnie bym wziął, a tak bedzie "dresowóz" prawie BMW ;)

 

Zona sąsiada miala takiego , mial wrzucony jakiś niski zawias i wygladal mega bojowo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@lukass,a dach będzie biały? :huh:

Niestety auto jest całe czarne :( Ale nie ma tego złego co by na dobre wyszło, bo wynegocjowałem jeszcze w cenie oklejenie dachu, pasów na masce i lusterek i prawdopodobnie będzie to wyglądac tak jak JCW (tylko bez pasów na tylnej klapie i na bokach, bo mi sie nie podobają) Choć zatanawiam sie czy na masce nie dać tej drugiej wersji oklejenia czyli 2 pasy węższe pod skosem?

post-2365-0-34838800-1393360812_thumb.jpeg

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,super :)

Kapitalną radochę sprawiło mi jechanie tym samochodem.Duuużo większa frajda niż poruszanie się obecnym XTekiem-przynajmniej takie były moje odczucia.Oczywiście manual ;)

 

To jest chyba jedyny samochód któremu wybaczyłbym brak podparcia lędźwi i wkładał poduchę :biglol:

Choć przyznam ,że fotele też ma świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynegocjowałem jeszcze w cenie oklejenie dachu, pasów na masce i lusterek i prawdopodobnie będzie to wyglądac tak jak JCW (tylko bez pasów na tylnej klapie i na bokach, bo mi sie nie podobają) Choć zatanawiam sie czy na masce nie dać tej drugiej wersji oklejenia czyli 2 pasy węższe pod skosem?
Fajne autko. W rodzinie mieliśmy Mini Cooper chili S - frajda z jazdy super, natomiast było małe w środku, trudno się było spakować nawet na wyjazd we dwoje. No ale countryman jest wiekszy i 5cio drzwiowy. W każdym razie bardzo dynamiczne autko i design na wysokim poziomie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten mikroskopijny bagażniczek :unsure:

Przy maks cofnietej kanapie ma 350 litrow. Taki sam mialem w Leonie i spokojnie na urlop Cro pakowalem 2 lezaki lodowke i bagaxe 4 osob doroslych. Na wyjazd z dziecmi to i 550 litrow wAltei bylo malo i mialem boxa (troche pustego) Poza tym kanapa sie przesuwa i moze byc wtedy chyba 100 litrow wiecej. Dzieciaki mi wychodza juz z wozkow wiev spokojnie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@lukass,jak fura fajna to człowiek sobie wszystko wytłumaczy ;) Te 350 to coś jak 500 wXT :biglol: .Ja sobie nie wyobrażam spakować się w to na wakacje w trzy osoby.Poza tym dźwięk silnika-piękny ale przy dłuższej podróży nie do zniesienia.

 

Ale fura przefajna,dużo frajdy z jazdy :)

Ja sobie nic nie tłumaczę - wiem że posiadłem tajemną wiedze wykorzystywania każdej luki w bagazniku i spokojnie te 370 litrów mi wystarczy, a na wakacje czy narty i tak założe boxa. Wydaje mi się ze wiele zalezy od techniki pakowania. W 2011 roku jeszcze Leonem jechałem w skałdzie 3 osoby dorosłe i 2 foteliki dla dzieci. Do tego miałem - leżak, lodówkę, wózek dosć spory, łóżeczko turystyczne, 120 litrowy wór zabawek dla dziecka i w sumie bagaże 4 osób dorosłych i 2 dzieci( moje, żony, mojej rocznej wtedy córy, koleżanki która z nami jechała, jej 6 letniego syna i jej męża który jechał w innym aucie). Oczywiście miałem box na dachu, ale w kabinie pod nogami absolutnie nic mi się nie walało. Za to drudzy znajomi "jechali" Patfinderem 7 osobowym z boxem na dachu - miało być wykorzystane 6 miejsc - 2 pary małżeńskie i 2 małych dzieci ( rok i 4lata). Tak sie pakowali, ze koniec końców pojechali na 2 auta :biglol:

 

Co do dźwięku to wydaje się że jest bardzo cichy i już kombinuję jak tu na gwarancji dać jakiś back-box ;)

Może ty jeździłeś wersja JCW ?

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie jedynie przyczepil do deski rozdzielczej i przelacznikow na srodkowej konsoli, ale to pierdola.. :) Najwaznjejsze, zeby autko dawalo frajde, a Wisniak z tym silnikiem na pewno to zalozenie spelnia :)

Konsola i przełaczniki choć futurystyczne to są zrobione bardzo porządnie. Prawda jest taka że ten Miniak to bardzo modny i charakterystyczny gadżet.

I wcale nie będę ukrywał ani na siłe nikogo przekonywał że jest innaczej iżkupuję to auto głownie bo sie podoba i jest taki inny-trochę gadżet-trochę suvo-gokart

 

Tylko żeby plastiki po 2-3 nie zaczęły trzeszczeć i miej nadzieję że rozrząd poprawili ;) no ale dźwięk tego silnika i wrażenia z jazdy(piszę o Cooper S) super :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Biorę leasing na 5 lat i przedłużoną gwarancję na 5 lat, wiec najwyżej stanę sie upierdliwym klientem serwisu ;)

Podobno rozrząd sypał się do 2010roku, a potem coś przeprojektowali i jakby ucichło - tak wyczytałem na forum mini.

I oczywiście biorę Cooper S - słąbsze nie wchodziły w rachubę, a na JCW chwilowo nie mam budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec najwyżej stanę sie upierdliwym klientem serwisu ;)

Tu się kłania akcja SBD, niby nie ma sprawy, a każda awaria według uznania importera. Mojej siostrze po 60tys. rozsypał się rozrząd i pierwsza propozycja Inchape Wro 9tys PLN :facepalm: :facepalm: :facepalm: . Awantura z importerem i dalej wiadomo ... tak samo jak w Subaru :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiedziałem gdzie to napisać, bo niby nie Skoda, a Seat, ale to prawie to samo więc tu będzie najlepiej.

Dzisiaj miałem okazję skonfrontowac mojego Freetracka z seryjnym GTekiem. No i ze świateł okazało sie że 0-100 km/h to porównywalne auta - nawet byłem ciut z prozdu, bo automatem lepiej ruszyłem. Później GT lekko się wysunęło na przód, bo jednak mój kiosk na kołach trochę oporu stawia. Przy 140 km/h na godzinę odpuściłem i zwolniłem - bo droga sie zmieniała na taką na której nie czas i miejsce na takie zabawy.

Powiem szczerze że sam byłem zaskoczony wynikiem - nie spodziewałem się że ten mój kiosk po mapie przyśpiesza do setki w jakieś 6,5 sekundy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że sam byłem zaskoczony wynikiem - nie spodziewałem się że ten mój kiosk po mapie przyśpiesza do setki w jakieś 6,5 sekundy :o
2.0 TSi 256KM i 370NM na paliwie 95.

 

No to nie bądź taki skromny lukass, nie byle jaka to była mapa :) Auto idealne do wprawiania innych kierowników w zdumienie na światłach, ale poza tym jednak mało uniwersalne.

 

Aż strach pomyśleć, co będzie potrafił nowy XT, gdy koniec gwarancji pozwoli na mapowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego GTek ma miec 6.5 do 100 ? Dawno temu sprawdzałem mojego wówczas seryjnego GTeka z wtedy nowiutkim STI GD i do 200 szliśmy praktycznie równo a to STI miało dobrze poniżej 6 sek 0-100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego GTek ma miec 6.5 do 100 ?

Po pierwsze z wyglądu to był ten starszy GT z 211 konmi, a poza tym kierownik troche zepsuł start - dlatego realnie to było koło tej wartości. Poza tym nie wierzę i nie czuję że mój kiosk jest w stanie byc szybszy. Wiadomo że jak idealnie wystartujemy i zmieniamy biegi to Gt jest w stanie zejśc poniże 6 sekund, ale powtarzalnośc takich startów jest raczej niewielka i bolesna dla sprzęgła oraz półosi. Umnie w automacie to raczej 10 na 10 z powtarzalnością.

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...