Skocz do zawartości

Moc a klimatyzacja?


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos testowal na hamowni jak spada moc po wlaczeniu klimatyzacji??

Mozna mowic o wartosci procentowej czy pi razy drzwi o dosc zblizonej w kazdym modelu wartosci w KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jezdze na klimie dosc rzadko - ale ostatnio przy tych upalach po jej wlaczeniu mam wrazenie jakby moc spadala nie tylko o 5-15KM jak pisze Kuba, tylko o 2 razy wiecej :???: do tego samochod idzie mniej plynnie i bardziej szarpie przy odpuszczeniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś wsiąść w Primerę 1.8. Czy z klimą, czy bez - i tak nie chce przyspieszać :mrgreen:.

 

hmmm.... sluzbowa Toyota 1,4 mialem wrazenie, ze mniej traci niz GT po odpaleniu klimy. Owoc - a to na pewno 1,8?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima jest uciążliwa bo w dolnym zakresie obrotów moc silnika jest niewielka, a klima zapotrzebowanie na moc ma już na wejściu spore i zapewne ze wzrostem obrotów jej opór rośnie co zabija kolejne kuce.

 

artur - masz gdzies moze takie przykladowe wykresy mocy i strat?

 

owoc - moglo byc gorzej - stary Mietek 200D na pewno Cie nie skiluje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gadałem z moim bratem właśnie na ten temat. Mówi, że ma już nawyk z mondeo 1.8, którym jeździł wcześniej. Manewr wyprzedzania:

1. Wyłączamy klimę

2. Redukcja

3. wioo...

:mrgreen:

A czy przypadkiem nie jest tak, że pedal to the metal powoduje wyłączenie sprężarki klimy? W niektórych markach chyba tak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj gadałem z moim bratem właśnie na ten temat. Mówi, że ma już nawyk z mondeo 1.8, którym jeździł wcześniej. Manewr wyprzedzania:

1. Wyłączamy klimę

2. Redukcja

3. wioo...

:mrgreen:

A czy przypadkiem nie jest tak, że pedal to the metal powoduje wyłączenie sprężarki klimy? W niektórych markach chyba tak jest...

 

Masz racje w Foresterze 06 tak jest :cool: i nie jestem tym patentem zachwycony bo jak dziś jechalem do Kielc to cały prawie czas bez klimy :twisted:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jezdze na klimie dosc rzadko - ale ostatnio przy tych upalach po jej wlaczeniu mam wrazenie jakby moc spadala nie tylko o 5-15KM jak pisze Kuba, tylko o 2 razy wiecej :???: do tego samochod idzie mniej plynnie i bardziej szarpie przy odpuszczeniu gazu.

 

Pumex, bo ty sie po prostu przyzwyczailes do jazdy bez klimy. Najblizszy rok poswiec na przyzwyczajenie sie do jazdy z klima i potem ja wylacz. Zobaczysz jaki bedziesz happy z przyspieszenia :mrgreen::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz jaki bedziesz happy z przyspieszenia

 

To jest właśnie błąd, który ja popełniłem - zacząłem jeździć bez klimy i teraz włączając ją mam wrażenie, że uciekło mi stado koni. I przez to włączam ją wyłącznie w sytuacjach ekstremalnych... :roll:

 

W każdym razie efekt jest bardzo odczuwalny.

 

Inna rzecz, że nie lubię klimy w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku zdjąłem pasek ze sprężarki klimy, bo łożysko trochę hałasowało :roll:

Teraz miałem dać ją komuś do naprawienia i po przeczytaniu tego tematu zaczynam się wahać :???: Chociaż mieć klimę i zarazem jej nie mieć to bez sensu pomysł, więc albo ją wywalać zupełnie albo korzystać… wtedy gdy jest to niezbędne. Jadę do speca :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos testowal na hamowni jak spada moc po wlaczeniu klimatyzacji??

Mozna mowic o wartosci procentowej czy pi razy drzwi o dosc zblizonej w kazdym modelu wartosci w KM?

 

W specyfikacji forka GT podaja "moc chlodnicza" klimy na poziomie 5,5kW (piec - cos

w kazdym razie). To 7,5KM na wyjsciu. Minus sprawnosc ukladu. Bedzie z 15KM

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ma ok 100 konne lekkie autko, ale po wlaczeniu klimy roznica jest ogromna w przyspieszaniu, zwlaszcza na nizszych obrotach lub przy ruszaniu.

 

U mnie jest identycznie - ok 100KM i po włączeniu klimy czuję się jakbym 2 tonową przyczepę ciągnął.

 

Co wy wiecie, w Fiescie 1.4 TDCI trzeba wyłączaać jak się jedzie pod góre bo zwalnia.

 

Albo w ogóle gaśnie :mrgreen:

 

 

 

Dzisiaj gadałem z moim bratem właśnie na ten temat. Mówi, że ma już nawyk z mondeo 1.8, którym jeździł wcześniej. Manewr wyprzedzania:

1. Wyłączamy klimę

2. Redukcja

3. wioo...

 

Taaa, dziś ten sam myk musiałem zastosować chcąc szybciej ze świateł ruszyć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...